czy potępiamy zdrade?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

czy potępiamy zdrade?

przez oreiro 03 maja 2011, 19:25
może dla wielu odpowiedz jest oczywista...........
zadaje to pytanie,bo spotykam się z coraz to większą aprobatą tego zjawiska!zdrada nie wywołuje już tak wielkiego (nie wiem,czy to dobre słowo)obrzydzenia jak dawniej.coraz więcej par ma problemy ,z którymi z jakiegoś powodu nie potrafią sobie poradzić.a to mąż jest ciągle poza domem a to żona ciągle ma migreny,a to mąż nie okazuje zainteresowania swoją żoną a to żona przestała o siebie dbać itd,itd.kiedy to wszystko wymyka się z pod kontroli,pojawia się inne wyjście.zdrada.
a teraz najciekawsze....kiedy owy zdradzający ma ochotę by o tym opowiedzieć swoim znajomym(oczywiście w sferze tajemnicy) ci co robią? mówią"stary i jak było,jaka była w łóżku,ja ci się wcale nie dziwie,że to zrobiłeś,ta twoja żona to nie jest miss no i te ciągłe czepianie się wrrr,stary,dobrze zrobiłeś!tylko pamiętaj,nie może się żoneczka dowiedzieć!baw się i korzystaj"
nie ma potępiania,nie ma chęci niesienia pomocy takim związkom.nie ma już czarne albo białe,jest coraz częściej szarosć.

co wy na to? zgadzacie się z tym? a może w waszym otoczeniu była taka sytuacja?
"Bo w oczach tkwi siła duszy."

czy potępiamy zdrade?

przez linka 03 maja 2011, 19:34
oreiro, Heh a co mam zrobić- potępić moją przyjaciółkę z którą np. znam się od 15 lat, bo zdradziła męża? Odwrócić się od niej, powiedzieć jej mężowi ......?
To trudna sytuacja.....mogę powiedzieć, ze ja tego nie pochwalam, ja bym tak nie zrobiła....ale w końcu to nie mnie zdradziła. Wiem, brzmi to jak straszna hipokryzja...... ale tak wygląda życie. Poza tym, nie każdy życzy sobie wysłuchiwania tego co nam po głowach chodzi, nie moja sprawa nie wtrącam się :bezradny:
Natomiast jestem pewna, ze gdyby w moim otoczeniu była osoba która powtarzałaby takie akcje - odcięłabym się od niej/niego, bo jak można komuś takiemu ufać?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

czy potępiamy zdrade?

przez oreiro 03 maja 2011, 19:39
no dokładnie!ja właśnie też pisze o sytuacji jaka miała miejsce u moich znajomych.też nie potepiłam ale też nie doradziłam zaprzestania tej"zabawy".trudna sprawa.ale kiedyś samo słowo zdrada nie przechodziło łatwo przez usta,teraz to chleb powszedni:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

czy potępiamy zdrade?

przez Margolka 03 maja 2011, 19:46
Chyba powoli przyzwyczajamy się do zdrady jako czegoś co wpisane jest w życie. Coraz większa swoboda i możliwości czyni z niej zwykłą rozrywkę. Internet bardzo w tym pomaga. Portale kipią okazjami umówienia się na niezobowiązujący sex. Ludzie szukają też zrozumienia, którego nie znajdują u współmałżonka. Wydaje się, że ktoś z zewnątrz lepiej pojmie ich problemy. Wreszcie zdradzają ze względu na oziębłość i niedopasowanie. Ludziom nie chce się szukać rozwiązań, bo po co? Lepiej iść na łatwiznę.
Czy potępiamy zdradę? Często u innych nie, bo nas to nie dotycz. Dopiero kiedy przyplącze się do naszego związku, wtedy okazuje się jaki to bolesny problem...
och życie czemu tak pędzisz?
nie dajesz sercu oddechu
czy kiedyś za tobą nadążę?
czy umrę nawet w pośpiechu?

czy potępiamy zdrade?

przez linka 03 maja 2011, 19:47
oreiro, może to wynika z innej obyczajowości...kiedyś ludzie mieli więcej honoru, darzyli się większym zaufaniem, nie obnosili się z takimi sprawami i dotrzymywali sekretów. Jeśli to byłaby moja przyjaciółka - to pewnie wiedziałabym co się kroi, jeszcze przed zdradą i starałabym się jakoś to jej wyperswadować, ułożyć sytuacje...... na pewno nie zgodziłabym się jej "kryć" przed mężem - wtedy to ja bym straciła dla siebie szacunek......mam też nadzieję, że moja przyjaciółka nigdy nie wciągnie mnie w takie gierki ......
Strasznie niekomfortowa sytuacja ......delikatna....

Z drugiej strony - w pewnych kręgach - kochanki, zdrady - to chleb powszedni i na nikim nie robi wrażenia ( ale tak chyba było od zawsze, dynastie królewskie, kochanice księży itd itd) ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

czy potępiamy zdrade?

przez Dariusz_wawa 03 maja 2011, 20:00
Margolka napisał(a):Czy potępiamy zdradę? Często u innych nie, bo nas to nie dotycz. Dopiero kiedy przyplącze się do naszego związku, wtedy okazuje się jaki to bolesny problem...

Nic dodać nic ująć święta prawda.
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

czy potępiamy zdrade?

przez dżownica 03 maja 2011, 20:01
oj dziewczyny dziewczyny jak sie Was czyta to az kurwica trzęsie , jak Was zdradzać to jaka krzywda ile to niedobrego , ale siebie albo przyjaciółkę fajnie jest rozgrzeszyć i wytłumaczyć . <tu emotka ale brak takiej>

czy potępiamy zdrade?

przez oreiro 03 maja 2011, 20:04
mężczyżni nie lepsi! męska solidarność w tej materii na pewno działa na zwiekszonych obrotach!

czy potępiamy zdrade?

przez Thazek 03 maja 2011, 20:07
oreiro, Wiesz a Ciebie ktoś kiedyś zdradził albo Ty kogoś zdradziłaś?
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

czy potępiamy zdrade?

przez dżownica 03 maja 2011, 20:09
oreiro napisał(a):mężczyżni nie lepsi! męska solidarność w tej materii na pewno działa na zwiekszonych obrotach!

zajebisty powód do odpłacenia się gratuluje ;) wiecej takich dziewczyn , wiecej gości bedzie mogło na boku pobzykać ;)

czy potępiamy zdrade?

przez oreiro 03 maja 2011, 20:10
w tym wątku nie prosiłam nikogo o swoje prywatne zwierzenia wiec też na prywatne pytania nie bede odpowiadać:)

czy potępiamy zdrade?

przez Thazek 03 maja 2011, 20:12
oreiro, Po prostu pytam bo jakiś cel miałaś zakładając ten temat...
a jeśli chodzi o zdradę to mogę dużo opowiadać ale skoro nie to nie :P
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!

czy potępiamy zdrade?

przez oreiro 03 maja 2011, 20:16
cel był taki by sprawdzić jak dzisiejszy świat patrzy na jeden z najistotniejszych elementów związków:)bo moim zdaniem jak napisała LINKA kiedyś związek,małżeństwo miało dla ludzi większą wartość niz teraz.

-- 03 maja 2011, 20:19 --

Thazek, jeżeli chciałbyś się podzielić swoimi opowieściami to jak najbardziej zapraszam;)

czy potępiamy zdrade?

przez Thazek 03 maja 2011, 20:26
Ja się już przyzwyczaiłem do zdrad więc jakoś to zlewam ;)
ale fakt faktem,że jakby mnie ktoś zdradził poraz czwarty to bym chyba pierwsze zaczął się śmiać
a za jakiś czas by do mnie dotarło... :roll:

Sortuj wg