Wsparcie jest trudne!!!

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Wsparcie jest trudne!!!

przez radek1980 04 kwi 2011, 23:35
Witam.Czy jest możliwe szczęście w związku,w którym obie strony chorują na dwie zupełnie inne choroby?Od dłuższego czasu zastanawiam się nad tym.Każda ze stron nie ma pojęcia co czuje druga,więc czy można budować związek na braku zrozumienia,na bezsilności wobec cierpienia drugiej osoby?JA właśnie w takim związku jestem.Nie potrafię znaleźć wspólnego języka z drugą stroną.Zapewne wynika to ze skrajnie odmiennych poglądów choć mamy podobne charaktery.Usilne próbuje nawiązać lepsze relacje lecz życie weryfikuje to inaczej.PROSZĘ WAS,MOŻE JESTEŚCIE W STANIE MI POMÓC.

Wsparcie jest trudne!!!

przez agniesia01 04 kwi 2011, 23:43
Dla mnie brak zrozumienia to brak związku. Każdy sobie? Na dłuższą metę nie ma szans, ale..

Jeżeli obie strony się kochają i wykazują chęci zrozumienia drugiej połówki to z czasem życie zacznie weryfikować związek inaczej-lepiej. Na wszystko trzeba czasu. Tkwisz w takim związku, rozumiem Twoje zmartwienie, jednak przede wszystkim liczy się szczerość i okazanie oczekiwań wobec siebie. Uwierz, że w sytuacjach skrajnej bezsilności to jest możliwe :great:
" W życiu piękne są tylko chwile..."

Wsparcie jest trudne!!!

przez depresyjny86 05 kwi 2011, 01:18
,w którym obie strony chorują na dwie zupełnie inne choroby?

Heh to dopiero jest "chory" związek ;)

A tak na serio,brak zrozumienia - brak związku.
Uważam,że jeżeli ludzie się ze sobą nie rozumieją,to po prostu taki związek nie ma sensu.
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wsparcie jest trudne!!!

przez pajak 05 kwi 2011, 07:57
Pisałem to nie raz i napiszę raz jeszcze :) "Ślepy kulawego prowadzić nie może" ale... ja jestem w takim związku jak niektórzy stąd wiedzą i jakoś dajemy radę :)
Obrazek

Wsparcie jest trudne!!!

przez agusiaww 06 kwi 2011, 08:20
radek1980, budowanie zwiazku w ogole jest trudne. Sa luedzie ktorzy maja raka, a druga strona nie itp/itd takze, dla kazdego jego problem bedzie najwiekszy. Grunt to kwestia pojscia na kompromisy i jako takiego dogadywania sie z podkresleniem swojego uczucia do drugiej osoby.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Wsparcie jest trudne!!!

przez Grzebyk 03 maja 2011, 18:02
zwiazek powinien polegac na komunikacji miedzy ludzmi, jesli jej brak... to chocby niewiadomo jak silne uczucie... rozejdziecie sie wczesniej badz pozniej. Czy czasem nie boicie sie zbyt bardzo samotnosci?

Sortuj wg