Nie wiem co robić:(

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez ogrzyca 31 mar 2011, 11:15
Witajcie. mieszkam od roku u teściów razem z 9 miesięcznym synem. Mój teść ma newice. Powiedzcie mi bo nie rozumiem tego czy to normalne że ludzie z nerwicą zapominają o podstawowych zasadach higieny, sprzątaniu za sobą. Ze nic kompletnie nie robią ani w domu ani wokół siebie. Do pracy nie pójdzie bo nie może bo się denerwuje bo nie może spać bo tysiąc rzeczy w domu i wokół niego też wołami trzeba ciągnąć żeby coś zrobił a i to byle jak. Puściły mi kiedyś nerwy i zrobiłam awanture bo sikał przy otwartych drzwiach kiedy ja byłam w kuchni jakieś 2 metry dalej. Nie myje rąk po wyjściu z toalety. Miałam iść do pracy ale nie jestem w stanie bo jak pomyśle że tymi brudnymi rękami ma robić synkowi jedzenie to wrrr.... Dzisiaj już nie pierwszy raz wchodząc do łazienki zobaczyłam w ubikacji pozostałości po potrzebie fizjologicznej. Nie moge już tego wytrzymać. Dawniej sprzątałam bo wstydziłam sie że jak ktoś za mna wejdzie to pomyśli że moje. Ale już DOŚĆ!!! nie potrafie dłużej:( Czy ja mogę mu jakoś uwagę zwracać? Nie wiem jak się zachowywać. Bo mąż mi opowiadał że mieli dawniej z nim jakieś poważne problemy że jak tylko mu ktoś coś mówił to groził że pojdzie sie stracić. Jestem tylko synową i nie wiem jak się w takich syruacjach zachowywać. Ale to jest nie do wytrzymania:((( Większego lenia w życiu nie widziałam. Mąż jak z nim rozmawiam to tylko mi mówi że ty nic nie rozumiesz nie wiesz co to za choroba. Ale to jest nie normalne żeby facet mający niecałe 50 lat tak się zachowywał. jak porobi ze 2- 3 miesiące w roku to sukces. Proszę o poradę:(

przez depresyjny86 31 mar 2011, 15:40
Cóż ja mam zaburzenia lękowo - depresyjne i nie uwierzysz ale:myje się,sprzątam po sobie itp....

Moim zdaniem to coś poważniejszego niż nerwica
:)

przez NOfear 31 mar 2011, 21:00
człowiek nerwica napisał(a):
Moim zdaniem to coś poważniejszego niż nerwica

że nie myje rąk po sikaniu :lol: ?
albo , że zdarzyło mu się siknąć poza kibel?
Nie przesadzajcie, po prostu gość nie zwraca uwagi na takie sprawy.

ogrzyca jeśli myślisz, że wszyscy faceci myją ręce po siku to hmmm nie znasz facetów.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 01 kwi 2011, 00:07
Nie rozumiem jak można się nie myć po czymś takim.....ble fuj

przez Sabaidee 01 kwi 2011, 08:57
ogrzyca, Ja bym zaczął od oddzielenia tego co bije bezpośrednio w Ciebie i Twoją rodzinę od tego co Cię absolutnie nie powinno obchodzić. To, że on nie pracuje, że mało robi w domu to jego sprawa i nie powinnaś tego wywlekać. Ja odnoszę wrażenie, że chciałabyś rządzić w domu, w którym de facto jesteś gościem. O to co bije bezpośrednio w Ciebie powinnaś walczyć, a jeśli nie da się wywalczyć i nie potrafisz nauczyć się z tym żyć to po prostu trzeba się wyprowadzić.
Sabaidee

przez Pinkii 01 kwi 2011, 16:41
Haha :mrgreen: Nerwica nie ma z tym nic wspólnego! Twój teść to po prostu brudas i fleja.
Ja mam nerwicę i biorę prysznic dwa razy dziennie, jestem mega higieniczna!!!
Jak nie chcesz żeby on Ci dziecko bawił jak będziesz w pracy to zatrudnij nianię.

Jest tylko jedna rada- mieszkanie z rodzicami czy teściami to masakra, zawsze. Wyprowadź się i tyle.

p.s. TAK, to bije w Ciebie i Twoje dziecko, bo gość jest fleja i może Ci dziecko pasożytami zarazić jak nie dba o higienę !!!
Obrazek
zbanowany

przez Sabaidee 01 kwi 2011, 17:26
Pinkii napisał(a):Haha :mrgreen: Nerwica nie ma z tym nic wspólnego! Twój teść to po prostu brudas i fleja.

A tu się mylisz, bo zmniejszona dbałość o higienę osobistą może być objawem choroby. Brudasem i fleją pozostanie, ale może to mieć podłoże psychiczne.
Sabaidee

przez paradoksy 01 kwi 2011, 17:30
ogrzyca, mi to wygląda na ciężką depresję, taką, ze nie chce się z łóżka wstawać, jeść, chodzić do łazienki...
wątpię, aby ktoś był az tak leniwy... no chyba że się przyzwyczaił, że całe życie ktoś za nim sprząta - więc jemu to zwisa czy będzie srać na kanapie czy w kiblu bo Ty i tak posprzątasz...

czy on się leczy psychiatrycznie?

Ale skoro mąż mówi, że to choroba, to być może rzeczywiście taka forma depresji... Mój ojciec potrafił się tydzień nie myć i spać na kanapie cały czas w tych samych ciuchach... na trzeźwo. całą noc oglądał (tzn łypał kanałami) tv, a dniami sypiał.
paradoksy

przez depresyjny86 01 kwi 2011, 17:53
To samo co Paradoksy miałem na myśli kiedy pisałem,że to coś poważniejszego

jestem mega higieniczna!!!

Pinkii masz plusa,lubie higieniczne osoby po przywitaniu z którymi nie muszę myć rąk ;)

przez Pinkii 01 kwi 2011, 18:44
Dzięki :smile: Ale u mnie to już podchodzi pod wariactwo, bo myję ręce milion razy dziennie, nawet warzywa myję płynem do naczyń, ogólnie schiza na punkcie higieny :?

p.s. Zgadzam się że to może być ciężka depresja, ale na pewno nie nerwica, co to ma za związek?!
Obrazek
zbanowany

przez depresyjny86 01 kwi 2011, 20:14
nawet warzywa myję płynem do naczyń, ogólnie schiza na punkcie higieny

Mamy podobne schizy hehe:)

przez NoOneLivesForever 01 kwi 2011, 21:07
Ja też lubię czystość, kiedyś codziennie kąpiel w wannie, teraz prysznic, często myję ręce, ale nie jest to jeszcze nn, ale żeby warzywa płynem to nie, czasami nawet marchew nie do końca umytą jem, kiedyś tak jadłem prosto z ziemi, wypłukana w beczce i nie umarłem.
NoOneLivesForever

przez *Monika* 01 kwi 2011, 21:18
Sabaidee napisał(a):ogrzyca, prostu trzeba się wyprowadzić.

Konkretnie i na temat.
Obrazek
Główny Moderator

przez depresyjny86 01 kwi 2011, 21:57
Ale znając życie pewnie nie będą się wyprowadzać.

Sortuj wg