[ANKIETA ] Czy będąc w związku spotykasz się z innymi?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez Myopic 26 mar 2011, 10:42
Zapraszam do wypełnienia tej krótkiej ankiety, dotyczącej przyjaźni, flirtowania, i spotykania się z innymi osobami będąc w związku.
To tylko 15 pytań, co zajmie około 2-3 minuty.
Po wypełnieniu ankiety każdy może obejrzeć wyniki, w dole strony jest link "zobacz wyniki". Obecnie jest już ponad 230 wypełnionych arkuszy, chciałbym jednak, aby było ich ponad 1000, aby próba była reprezentatywna, aby badanie to odzwierciedlało opinię społeczeństwa w tych kwestiach.

Ankieta powstała, gdyż w listopadzie ubiegłego roku, pojawił się tego typu problem w moim związku, mianowicie musieliśmy z moją partnerką ustalić zasady, czy spotykamy się z innymi osobami płci przeciwnej "sam na sam", a jeśli tak, to jak często, w jakich okolicznościach, czy pozwalamy sobie na przyjaźnienie się z takimi osobami płci przeciwnej, itp.

Z góry dziękuję za szczere i logiczne odpowiedzi.
Ostatnio edytowano 26 mar 2011, 10:45 przez Myopic, łącznie edytowano 1 raz
"Wszystko powinno się robić tak prosto, jak tylko to jest możliwe – ale nie prościej."
Albert Einstein

przez paradoksy 26 mar 2011, 10:44
nie rozumiem powiązania.

nie wiedzieliście czy się z kimś spotykać, powstała ankieta i.............?
paradoksy

przez Myopic 26 mar 2011, 10:48
Nie.
Ona niespodziewanie dla mnie spotkała się z kolegą w klubie w sobotni wieczór na 3 godzinną pogawędkę. Nie ukrywam, że był to dla mnie pewien "cios", gdyż ona nie jest osobą towarzyską, sporadycznie wcześniej umawiała się z koleżankami na pogawędki. O spotkaniu tym mi nic nie powiedziała, dowiedziałem się dzwoniąc do niej wtedy, gdy była na tym spotkaniu. Dosyć mocno to przeżyłem, założyłem wtedy nowy wątek na forum, gdzie rozgorzała ostra dyskusja, a potem pomyślałem, że mogę jeszcze przyrządzić ankietę.
Ostatnio edytowano 26 mar 2011, 10:51 przez Myopic, łącznie edytowano 2 razy
"Wszystko powinno się robić tak prosto, jak tylko to jest możliwe – ale nie prościej."
Albert Einstein

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 26 mar 2011, 10:48
paradoksy, I sytuacja się rozwiązała :mrgreen:

Ankiety nie wypełnię - bo ja w swoim związku nie muszę się na takie głupoty zgadzać albo nie zgadzać - na szczęście mój narzeczony nie ma i nie miał takich idiotycznych pomysłów. Chyba dla mnie związek opiera się na innych zasadach niż dla ciebie Myopic ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 26 mar 2011, 10:48
no i ankieta ma na celu............?
paradoksy

przez linka 26 mar 2011, 10:52
Myopic, ale co ci da ta ankieta?? Zrobi ci się lepiej jak się okaże że ludzie się zdradzają? :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Myopic 26 mar 2011, 10:54
paradoksy, ankieta ma na celu zbadać różne postawy społeczeństwa, także tę Twoją linka. Chciałbym dzięki niej oszacować jak myśli większość, i w tym celu najlepiej byłoby przebadać jak najwięcej osób, nie tyle 1000, co conajmniej 2000 osób. Najtrudniej jest zdobyć wypowiedzi osób poniżej 15 roku życia, oraz tych powyżej 70, najwięcej respondentów jest jak do tej pory w wieku 20-29 lat, bo aż 61%, a to głównie studenci z "luzackim" podejściem do życia.

W moim związku musieliśmy ustalić pewne zasady, nieraz dochodzimy do kompromisów, wypracowujemy pewne zasady postępowania. To całkowicie naturalne gdy żyją ze sobą dwie nieco odmienne osoby.
Ostatnio edytowano 26 mar 2011, 10:59 przez Myopic, łącznie edytowano 1 raz
Albert Einstein

przez linka 26 mar 2011, 10:59
Na podstawie badań socjologicznych ? :lol:
To co to za związek który zależy od tego co myśli 1000 osób a nie od tego jakie Ty wyznajesz zasady i jakie wyznaje ona.
Jak ci 100 osób napisze, ze to ok żeby się tak spotykać - to jej pozwolisz i myślisz, ze będziesz czuł się lepiej?
Przyjaciel forum

przez paradoksy 26 mar 2011, 10:59
ok, ale co Ci da oszacowanie jak myśli większość?
w dodatku zaburzona większość? :mrgreen:
paradoksy

przez linka 26 mar 2011, 11:00
To całkowicie naturalne gdy żyją ze sobą dwie nieco odmienne osoby.

O rili? 8) A znasz dwie takie same osoby?
Przyjaciel forum

przez Myopic 26 mar 2011, 11:04
paradoksy, no na pewno nie wpłynie to na relacje w moim związku, który żyje własnymi regułami. Wyniki ankiety jak każdej ankiety dadzą pewne wyobrażanie o tym co myślą inni. Przez dłuższy czas było tak, że społeczeństwo było podzielone prawie po połowie 50% na 50% w kwestii czy spotkania sam na sam z innymi osobami płci przeciwnej będąc w związku są w porządku czy nie. Obecnie jest nieduża przewaga tych osób, które uważają, że spotkania te są w porządku. Jednak na razie próba jest niewielka, wiec wyniki nie są obiektywne.
Ankietę należy ją traktować jak zwykłe badanie, a nawet zabawę. :smile:
Ostatnio edytowano 26 mar 2011, 11:13 przez Myopic, łącznie edytowano 1 raz
Albert Einstein

przez linka 26 mar 2011, 11:07
To jeszcze możesz skonkretyzować ankietę - bo trudno, żeby dwie dorosłe osoby, w poważnym normalnie funkcjonującym związku zabroniły się spotkać tej drugiej osobie z przyjacielem czy przyjaciółką.......bo to niby też osoba drugiej płci ...ale na flirt nie ma miejsca ;)
Przyjaciel forum

przez paradoksy 26 mar 2011, 11:07
masło maślane.
gdzie niby i kiedy było 50/50??
paradoksy

przez Myopic 26 mar 2011, 11:10
linka, to zależy jeszcze od tego czy dopuszczasz przyjaźń damsko-męską, bo ja w nią np. nie wierzę, uważam, że zawsze skończy się na łóżku. I jakoś nie jestem jedyny z taką postawą. Pomimo to, nasz związek jest bardzo poważny i normalnie funkcjonuje.
Zależy też co Ty rozumiesz przez przyjaźń, bo dla mnie to jednak silna więź, a dla Ciebie może to być normalne, że jak się z kimś znasz trochę dłużej to od razu określasz go mianem przyjaciela. Ludzie niejednokrotnie spłycają znaczenie tego pojęcia.

Swoją drogą linka, kilka minut temu na jednym z Twoich pierwszych postów widniała informacja w stylu "ankietę wypełniłam", a po chwili już zmieniłaś na "ankiety nie wypełnię...". Czy to ja mam halucynacje, czy Ty jesteś taka zmienna? :D

paradoksy, wyniki ankiety jeszcze niedawno, może jakiś miesiąc temu, pokazywały takie wartości.
Albert Einstein

Sortuj wg