mój facet podziwia inne kobiety

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez m_antoinette 09 maja 2011, 00:23
Emma85, w takim razie zrobił ci krzywdę. Nie możesz tracić poczucia kobiecości przez to, że on jest niepoważny, powinien od razu powiedzieć, że traktuje cię jak koleżankę a nie ciągnąć taki długi związek. W żadnym wypadku nie trać pewności siebie!!!

przez mała83 09 maja 2011, 10:25
Emma85 on nie jest wyznacznikiem twojej urody czy kobiecości, problem polega na tym, że ty nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zastanów się, czy naprawdę nic do ciebie nie przemawia fakt, że inni faceci zwracają na ciebie uwagę?

przez Uluru 09 maja 2011, 12:51
Hej Emma85
Z tego co piszesz mam wrażenie, że przeszkadza Ci tak wyrażany zachwyt przez twojego chłopaka w stosunku do innych kobiet. Naturalne jest również, że masz potrzebę by być adorowaną, podziwianą i komplementowaną przez swojego partnera. Jak piszesz proporcje między jednym zachowaniem a drugim są niewłaściwe. Czasami trudno jest wytłumaczyć mężczyźnie o co chodzi nam kobietom gdyż operują oni na trochę innych poziomach. My na uczuciowym oni na znaczeniowym. Myślę sobie, że może warto spróbować "wytłumaczyć" mu jego językiem czego potrzebujesz. Bo w końcu tu o twoje potrzeby chodzi tak czy inaczej niezaopiekowane.
Z mojego doświadczenia wynika, że mężczyźni lepiej operują na bazie jasnych, czytelnych komunikatów: zrób to tak i tak, powiedz mi to i to, kup mi 2 razy w tygodniu bukiet stokrotek, nie róż. Rozumiesz o co chodzi? Zamiast o uczuciach mów językiem konkretnych zachowań. Bardzo istotne jest byś formułowała co ma robić, niż raczej czego ma nie robić.
To moja propozycja dla Ciebie. Mam nadzieję, że uda Ci się uzyskać to czego potrzebujesz i poczuć satysfakcję z własnej pracy nad związkiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Emma85 09 maja 2011, 18:34
Dziękuję za radę. Jednak ja mu jasno mówiłam, że takie zachowanie mnie rani, że rozumiem, iż podobają mu się inne kobiety, to całkiem naturalne:), kiedy facet raz na jakiś czas skomplementuje np. Angelinę Jolie, czy inną aktorkę - to ja to rozumiem. Przecież jestem świadoma, że są piękniejsze kobiety ode mnie, zdaję sobie z tego sprawę:)
Jednakże jak on popadł w zachwyt nad jedną babką z telewizji, to ciągle mi o tym mówił, jaka to ona jest piękna, wspaniała, potrafił nawijać tak przez cały czas, non stop. Ostatnio puścił mi smsa, że ogląda tę boską babkę w TV.

Próbowałam rozmawiać, tłumaczyć, żeby przystopował nad tym zachwytem. Wreszcie doszłam do wniosku, że - dokładnie jak ktoś tutaj napisał na forum - że nie trafił jeszcze na swój ideał, poza tym sam mi powiedział, że traktuje mnie jak koleżankę. Szkoda to wiedzieć po 1,5 roku, ale cieszę się, że to usłyszałam.

Ja już nie walczę o ten związek, myślę, że mu również nie zależy na mnie. Staram się po prostu pogodzić z tym faktem i iść dalej.

przez agusiaww 10 maja 2011, 08:23
Emma85, i prawidlowo, ze podchodzisz do tego z dystansem. Nie ma co byc w zwiazku w ktorym nie czujesz sie dobrze. Zycze Ci powodzenia z facetem, ktory bedzie Ciebie kochal :smile:
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez depresyjny86 10 maja 2011, 12:34
Ja również życzę Ci tego samego co Aga z całego serca/
:)

przez leon21 13 lip 2011, 17:33
Takich rzeczy się nie robi na głos. Podziwia fajnie, ale nie robi tym przykrości dziewczynie.

przez Lolita 14 lip 2011, 10:22
A tobie podobają się inni faceci ? tzn. zwracasz na nich uwagę ? Kiedy np. idziesz ulicą , lubisz jak się za Tobą oglądają ?
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez depresyjny86 16 lip 2011, 00:22
Ja właśnie podziwiam panią z avatara Lolity ;)

przez Lolita 16 lip 2011, 17:45
Pewnie masz rację, ale straciłam kompletnie pewność siebie. Zawsze przy nim starałam się wyglądać pięknie!

Dlaczego zawsze staramy się wyglądać dla kogoś a nie dla siebie ?
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez depresyjny86 18 lip 2011, 02:23
Dlaczego zawsze staramy się wyglądać dla kogoś a nie dla siebie ?

Good point..

Sortuj wg