czy prostytutka zasługuje na taka miłość?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez klaudunia 17 mar 2011, 14:08
ja na przykład uważam że swoje już dawno odpokutowałam

przez pajak 17 mar 2011, 14:09
No i o to mi właśnie chodziło - też nie nazwe nikogo "szmatą" bo jest to nie ludzkie. Ale szacunku społecznego te profesje dla mnie nie mają - przepraszam bardzo.

Dla mnie prostytutka to ktoś kto zrobi wszystko dla pieniążków - bo godząc się na oddawanie chociażby swojego ciała za pieniążki same pozbawiają się godności czy szacunku - własnie za pieniądze.
Ostatnio edytowano 17 mar 2011, 14:13 przez pajak, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

przez Pinkii 17 mar 2011, 14:11
Ale dziewczyna nie pytała czy zasługuje na szacunek społeczeństwa, tylko czy zasługuje na miłość i szacunek faceta.
Obrazek
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez klaudunia 17 mar 2011, 14:11
pajak czy ty spotkałeś kiedyś taką osobę?

przez linka 17 mar 2011, 14:11
Poza tym co innego, gdy dziewczyna postanawia z tym skończyć, bo przecież nie musi - tak? Taka decyzja wymaga wiele poświęcenie i myślę, że przyzwyczajenie się na nowo do "normalnego świata" to nie jest taka łatwa sprawa. :smile:

-- Cz mar 17, 2011 1:12 pm --

klaudunia, a trzeba taką osobę spotkać w życiu?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez shelby 17 mar 2011, 14:12
Panna_Modliszka napisał(a):shelby, myślę,że spora część społeczeństwa ma na to właśnie taki pogląd..

myślę, że mogłabyś się bardzo zdziwić.
"ja składam się z części niespójnych, przeczących sobie nawzajem: jedna mówi chce stąd wyjść, druga mówi ja zostaje .."

Anafranil 150 mg.

przez klaudunia 17 mar 2011, 14:14
linka nie trzeba ale morze wtedy morzna więcej zrozumieć

przez linka 17 mar 2011, 14:18
klaudunia, no tak, ale nikt tu nie mówi, że prostytutkę można zeszmacić, można pobić i zbluzgać.........ale nie jest to "praca jak każda inna" - inna sprawa że nie każda dziewczyna robi to z własnej woli.....bo jak słucham o tych porwanych do burdeli to jestem wściekła.....wściekła i na nie że dały się tak podejść i na tych którzy dziewczynami handlują....skurwysynów bym wybiła.......
Ktoś kto się nie szanuje sam - nie może wymagać powszechnego szacunku społeczeństwa.... :bezradny:

Tyle tylko, że takim osobom należy się specjalna pomoc, bo większość z nich chce z tego wyjść, prędzej czy później chciałoby..... i należy jej się szansa i należy jej się miłość. W związku, tworząc rodzinę wyjdzie na prostą......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pinkii 17 mar 2011, 14:19
Ja też bym nie potrafiła, ale szacunek dla tego chłopaka za odwagę- mało takich mężczyzn można spotkać teraz na świecie.

A to czy trzeba poznać jakąś prostytutkę aby ją zrozumieć- to pewnie ułatwia sprawę i daje bardziej obiektywne spojrzenie. Tak jak z tą moją przyjaciółką co tańczy w go go- jakbym na starcie wiedziała czym ona się zajmuje to bym uciekła i nawet bym z nią nie chciała gadać... A tak- zaprzyjaźniłam się z nią, nabrałam sympatii i szacunku bo wiedziałam że to dobry człowiek, i wtedy dowiedziałam się czym ona się zajmuje- i nic a nic nie zmieniło to tego że nadal ją szanuję i lubię... Ale bardziej rozumiem takie dziewczyny i to co robią.
Obrazek
zbanowany

przez klaudunia 17 mar 2011, 14:20
niektórym się to podoba znam takie

przez pajak 17 mar 2011, 14:20
klaudunia - tak spotkałem. I co w związku z tym ? Ja mogę podziwiać że skończyła z takim życiem, że było jej ciężko itp. I za to mogę szanować taką osobę, ale nie za to że była prostytutką albo że sobie to jakoś próbuje usprawiedliwić. Pytanie brzmiało czy według Was zasługuje na szacunek - według mnie nie. I co nie mam prawa do takiego osądu?
Obrazek

przez klaudunia 17 mar 2011, 14:31
a moim zdanie prostytutka to taki sam człwiek jak każdy inny przecierz nikogo nie zabija

przez linka 17 mar 2011, 14:33
klaudunia, Owszem taki sam jak inny, złodziej też - ale to nie znaczy, że postępuje moralnie i należy mu się szacunek społeczny.
Przyjaciel forum

przez klaudunia 17 mar 2011, 14:37
a co to moralność czy coś takiego jeszcze istnieje?

Sortuj wg