Brak czulosci

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Brak czulosci

przez depresyjny86 02 mar 2011, 10:41
płakali na reklamie Merci nie? :lol:

Linka nie śmiej się ja akurat płaczę :mrgreen: :( :( :( :( :P

ale to czy umiesz okazać uczucie czy nie...od tego zależy czy będziesz w stanie zatrzymać przy sobie osobę która cię pokocha, a jak pojawi się dziecko i upadnie tucząc sobie kolano - też nie przytulisz?

Chyba tłucząc*<wiem wiem czepiam się :mrgreen: >
No ale ja nie mówię,że np.facet nie powinien czegoś z tym zrobić,iść na terapię czy coś.Jestem tylko przeciwny mówieniu od razu,że ktoś jest CHORY albo NIENORMALNY bo się nie przytula i nie ma ochoty na seks...
:)

Brak czulosci

przez NoOneLivesForever 02 mar 2011, 10:46
aha...a jak ktoś nie wychodzi od 2 lat z domu to też nie jest chory, po prostu mu się nie chce i jest ok?
Skoro mu się nie chce... :mrgreen:
Niektórzy są mało, albo bardzo mało uczuciowi z natury i nic na to nie poradzi nawet najlepszy spec, gorzej gdy ktoś tylko udaje i dusi to w sobie, bo nie potrafi się otworzyć.
NoOneLivesForever

Brak czulosci

przez Badziak 02 mar 2011, 11:07
europa napisał(a):jaki fajny facet po seksie odwraca sie plecami i chrapie ????
Rozmawialam z nim o tym , przyznaje mi racje i .....to samo.
Z innych zachowan widze ,ze na swoj sposob mnie kocha...

Większość fajnych facetów tak ma. To fizjologia ;)
Przeczytaj ten artykuł: http://jejzdrowie.pl/dlaczego-mezczyzna ... -po-seksie
Powinien wszystko wyjaśnić. :D

W skrócie:
Relaks, jaki mężczyzna osiąga natychmiast po stosunku, ułatwia szybkie zasypianie.

Za poczucie senności odpowiada także „koktajl” hormonów uwalnianych w czasie orgazmu mężczyzny. Liczne badania wykazały, że podczas ejakulacji (orgazmu) mężczyzna uwalnia w swoim mózgu ogromną ilość związków chemicznych, zawierających m.in.: norepinefrynę, serotoninę, oksytocynę, wazopresynę, tlenek azotu (NO) oraz prolaktynę.

Za najczęstszą przyczynę senności po stosunku wśród mężczyzn uważa się zmęczenie i wyczerpanie.

Oksytocyna i wazopresyna, dwa inne związki uwalniane w czasie orgazmu, są także związane ze snem. Ich uwalnianiu towarzyszy także uwalnianie melatoniny, głównego hormonu, który reguluje nasz biologiczny zegar (aktywność i sen). Oksytocyna jest także uważana za hormon redukujący poziom stresu, prowadzący do odprężenia, relaksu i senności.
Krótki, płytki oddech w czasie stosunku także może być przyczyną narastającej senności.

Większość ludzi (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) w czasie stosunku wstrzymuje oddech lub oddycha bardzo szybko i płytko. Efektem tego jest zmniejszona wentylacja płuc, a co za tym idzie – niedostateczna ilość tlenu we krwi. Niewielkie niedotlenienie jest przyczyną senności.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Brak czulosci

przez europa 03 mar 2011, 00:22
Dzieki za artykuł, to wiele mi wyjaśniło.
Dobrze ,ze tu sie wypowiedzialam, teraz łatwiej mi to wszystko pojąć. Moze nie jest jeszcze tak źle ???????
Po prostu trafily sie nam dwie skrajnosci uczuć. Tylko czy dalej nie bedzie gorzej ??????

Brak czulosci

przez depresyjny86 03 mar 2011, 01:29
Po prostu trafily sie nam dwie skrajnosci uczuć

Tak by było gdybyś Ty go kochała na maxa,a on Ciebie by nienawidził,więc nie można tutaj mówić o skrajnych uczuciach.

Tylko czy dalej nie bedzie gorzej ??????

A tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą :mrgreen: .To Wy decydujecie o swoim związku,to Wy wyznaczacie jego kierunek w przyszłości.Rozmawiajcie ze sobą o swoich uczuciach jak najczęściej,o tym co komu nie pasuje i dlaczego.

Brak czulosci

przez LitrMaślanki 03 mar 2011, 08:57
ja też mam problem z okazywaniem czułości .
tylko doskonale wiem z jakiego powodu .
LitrMaślanki

Brak czulosci

przez depresyjny86 03 mar 2011, 11:49
No i dobrze,że przynajmniej wiesz.Na podstawie tej wiedzy masz możliwość zrobienia z tym czegoś.

Brak czulosci

przez LitrMaślanki 03 mar 2011, 12:14
Obyś Darkumiał racje ..
ja nie jestem tego taki pewien
LitrMaślanki

Brak czulosci

przez europa 03 mar 2011, 17:39
człowiek nerwica napisał(a):
Po prostu trafily sie nam dwie skrajnosci uczuć

Tak by było gdybyś Ty go kochała na maxa,a on Ciebie by nienawidził,więc nie można tutaj mówić o skrajnych uczuciach.

Racja, mialam na mysli skrajnosci w wyrazaniu uczuć :uklon:

A moze dac sobie na wstrzymanie i nie widywac sie z nim np. przez tydzien? Ciekawe co zrobi ??????
Jak myslisz ?

Sortuj wg