Prozaiczny ale baaardzo uciążliwy problem

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Prozaiczny ale baaardzo uciążliwy problem

przez kinguajs 19 sty 2011, 20:21
Witam,
mam problem, którym się bardzo stresuję.

Alkoholizm mojego taty doprowadził rodzinę do skrajnej biedy.
Nie mamy na podstawowe rzeczy.

Powiedziałam dzisiaj delikatnie, żeby nie zdenerwować, nie poruszyć mamie, że potrzebuję na 2 książki, i w I semestrze przez ich brak miałam mnóstwo jedynek, i doprowadza mnie do szału, gdy debile, które nadrabiają referatami i mają 5, a ja jestem nieśmiała, boję się wystąpień publicznych mam 2, bo mam pięć jedynek za nieprzygotowania, i zaledwie dwie 5 z testów.

Mama na to: TY TYLKO WYMAGANIA, CZEGO TY ODE MNIE CHCESZ?! IDŹ DO OJCA.

Tak, tego ojca, który mówi do mnie wypierdalaj, jak się pytam, czy będzie dzisiaj obiad...

Już nie mogę tego wytrzymać, robię wszystko, żeby ich nie obciążać i nie denerwować, nie chodzę do koleżanek, siedzę w domu i się uczę, chodzę do szkoły, nie wymagam pieniędzy jak normalne nastolatki na kino, pizze i inne wyjścia. Naprawdę zrezygnowałam ze swojego życia i robię wszystko, żeby im ułatwić..
A ona wyjeżdża mi z tekstem, że ja mam tylko wymagania, gdy proszę o książkę?!?!?!?!?!?!?!? I powiedziała mi, żebym pożyczyła!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mama pisze mi zwolnienia z tych lekcji, z których nie mam materiałów... i przez to mam kolejne zaległości i nie wiem co jest grane :zonk:

CO JA MAM ROBIĆ?! JUTRO ZNOWU MAM UCIEC Z TYCH PRZEDMIOTÓW?? ALBO MAMUSIA NAPISZE MI ZWOLNIENIE?!?!?!

Zależy mi na ocenach, nie chcę znowu zacząć semestru samymi jedynkami, doprowadza mnie to do szału.

;(;(

LUDZIE BIEDNI SĄ ZEREM. LUDZIE BIEDNI NIE MAJĄ MOŻLIWOŚCI. LUDZI BIEDNYCH WSZYSCY MAJĄ W DUPIE.
Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu by być silniejszym niż warunki czasu i życia- A. Camus

Re: Prozaiczny ale baaardzo uciążliwy problem

przez kreatka 19 sty 2011, 21:41
A ile masz lat?
Może się zatrudnij przy roznoszeniu ulotek albo w McDonaldzie?

przez Brid 19 sty 2011, 21:57
słuchaj, u mnie w szkole była biblioteka, gdzie można było skorzystać (chyba) z każdego podręcznika. Oczywiście tylko na miejscu. Może też masz taką możliwość. Sprawdzałaś?
Brid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ona27 19 sty 2011, 22:51
napisz ile masz lat, do której klasy chodzisz....i jakie książki Ci są potrzebne, może uda nam sie zrobić zbiórke na tym forum i poprostu jeśli któreś z nas będzie miało te książki(wkońcu każdy z nas chodził do szkoły) poprostu Ci je wyslemy
ja mam dużo książek z liceum więc dla mnie to nie bedzie problem...

[Dodane po edycji:]

kto sie dołączy ????

przez kinguajs 19 sty 2011, 23:12
ona27 napisał(a):napisz ile masz lat, do której klasy chodzisz....i jakie książki Ci są potrzebne, może uda nam sie zrobić zbiórke na tym forum i poprostu jeśli któreś z nas będzie miało te książki(wkońcu każdy z nas chodził do szkoły) poprostu Ci je wyslemy
ja mam dużo książek z liceum więc dla mnie to nie bedzie problem...

[Dodane po edycji:]

kto sie dołączy ????

wow:) Skąd Wy się urwaliście? :D dziękuję, byłoby super:)

Liceum (klasa pierwsza, humanistyczna)----> historia, zeszyt do ćwiczeń na mapach konturowych Elżbiety Olczak wyd. DEMART

i muszę zakupić (niestety obowiązkowe to jest) obojętnie jaki podręcznik z testami z EPOK dla liceum
(przygotowujące do matury, babka polecała jakąś książkę, ale z niewiadomych powodów nie zdradziła autora ani wyd. tylko ją po prostu pokazała z daleka:D była pomarańczowa, tyle wiem:P)
Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu by być silniejszym niż warunki czasu i życia- A. Camus

przez Badziak 20 sty 2011, 02:03
Każda szkoła zapewnia pomoc materialną uczniom, których rodzice nie radzą sobie finansowo. Porozmawiaj z wychowawczynią/dyrektorką/pedagog. Na pewno znajdą wyjście z tej sytuacji.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez *Wiola* 20 sty 2011, 02:19
kinguajs,

Masz przecież internet a tu można prawie wszystko zdobyć. No i może powinnaś się jednak z kimś zakolegować ,żeby czasem coś pożyczyć czy iść do koleżanki i z nią odrobić lekcje.
Moderator

przez linka 20 sty 2011, 09:44
Stypendia socjalne w szkole, MOPS - też coś powinien dorzucić, ewentualnie sama możesz zacząć roznosić ulotki.
Książki powinny być w szkolnej bibliotece, albo w miejskiej bibliotece, co najmniej do wglądu. Masz internet, szukaj na chomiku, może uda się ściągnąć w PDF,
http://chomikuj.pl/jacekbaginski/podr*c ... 782666.pdf
http://chomikuj.pl/jacekbaginski/podr*c ... 783691.pdf
np.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez ona27 20 sty 2011, 17:33
niestety ale nie posiadam takich książek, ale możesz poprosić swoich rówiesników żeby ktoś Ci zeskanował te książki a pózniej zwrócić sie do pedagoga szkolnego z prośbą o wydrukowanie w szkole gdyż nie posiadasz pieniedzy żeby zrobić to w drukarni bądz jakimkolwiek płatnym kserze

przez kinguajs 20 sty 2011, 18:46
ona27 napisał(a):niestety ale nie posiadam takich książek, ale możesz poprosić swoich rówiesników żeby ktoś Ci zeskanował te książki a pózniej zwrócić sie do pedagoga szkolnego z prośbą o wydrukowanie w szkole gdyż nie posiadasz pieniedzy żeby zrobić to w drukarni bądz jakimkolwiek płatnym kserze

wydrukowanie w szkole- kartka 40groszy, więc już mi się bardziej opłaca w zwykłym sklepie z kserem za 20gr....

przez linka 20 sty 2011, 18:51
kinguajs, yyy ale Ty w ogóle czytasz co piszemy do ciebie? Bo wybierasz sobie tylko te argumenty na które możesz zaprzeczyć.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez kinguajs 26 sty 2011, 13:16
linka napisał(a):kinguajs, yyy ale Ty w ogóle czytasz co piszemy do ciebie? Bo wybierasz sobie tylko te argumenty na które możesz zaprzeczyć.....

raczej te bez których nie mogę się ruszyć :roll:

Sortuj wg