problem w nocy z corka

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

problem w nocy z corka

przez Paranoja 02 lut 2011, 22:56
skoro problem pojawił się nie dawno, ja bym się zastanowiła, czy córka nie widzi brata jako zagrożenia. Wiem, że brzmi śmiesznie, ale ja miałam tak samo. Brat sie urodził, ja miałam 6 lat, zaczęło się nocne moczenie.... wszystko z powodu zazdrości o niego i o to, że ktoś teraz wymaga większej uwagi niż ja. No i oczywiście sobie wmawiałam, że on jest lepiej traktowany ode mnie. A brat się urodził chory i wymagał tej opieki, tylko, że ja jako małe dziecko tego nie rozumiałam. Moja matka też nie zdawała sobie sprawy z tego, że ja się czuję odtrącona.

Spróbuj się zastanowić czy faktycznie niechcący nie traktujesz dzieci tak, że córka może mieć powody do zazdrości i do czucia się odtrącona. Nie mówię, że tak jest, ale ona jest mała i jesli była za dobrze traktowana bez brata to może faktycznie czuć się teraz mniej ważna.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

problem w nocy z corka

przez marciatka 04 lut 2011, 01:31
linka, jasne! Taka młoda dama poczuje się wyróżniona. Dlaczego nie zabrać małej na zakupy, żeby "doradziła" mamie, jaką bluzkę kupić? I zabrać ją chociażby na ciacho do kawiarni? W takich sytuacjach dzieci czują się potraktowane bardzo poważnie, wzięte pod uwagę i czują, że rodzic poświęca im całą uwagę.

Sortuj wg