Czy mu powiedzieć...?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Czy mu powiedzieć...?

przez a5b4c3d2e1 08 sty 2011, 00:44
powiem tak.. widzac to forum widze bez interesowną pomoc innych.. to mi się bardzo spodobało.. bo czasy nie są bez interesowne.. też mam swój problem którym sie podzieliłem.. ale skoro zauważyłem że ktoś tu ma dylemat przez który sam kiedyś przechodziłem.. podzieliłem się doświadczeniem..
Myślę, że niejednokrotnie przestajemy cenić coś dla nas bardzo ważnego, tylko dlatego, że spowszedniało nam to. Dopiero utrata tej wartości uświadamia nam, jak wiele zostało nam dane i jak mało potrafimy to doceniać i cieszyć się tym...

przez sunset 08 sty 2011, 00:48
a5b4c3d2e1, to bardzo miłe z Twojej strony :)
sunset

przez soulfly89 08 sty 2011, 03:18
TheGrengolada napisał(a):No mówiłam mu, że jest dla mnie ważny i potrzebuję go... wiele razy rozmawialiśmy tak teoretycznie o związkach, ale on nigdy wprost mi niczego nie powiedział.

Hm... A mówił Ci, że Cię lubi? Że jesteście przyjaciółmi?

Ja zamiast od razu mówić, że kocham wypytałabym delikatnie o tą jego dziewczynę. Jak Ci napisze, że z nią jest to sprawa jasna. A w ogóle to nie umiałabym kogoś "kochać" przez internet, ale skoro dla Ciebie tak jest ok, to warto się starać.

No i każda, każda znajomość z innym człowiekiem to jest ryzyko. A miłość to już szczególnie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez a5b4c3d2e1 08 sty 2011, 03:22
szkoda ze wielu nie rozumie internetowej milosci..ale dzieki temu latwo poznac czyjes wnetrze.. yhmm.. zalecam internetowe znajomosci.. ale nigdy nie wiadomo na kogo trafisz.. soufly89 dobrze ci radzi.
Myślę, że niejednokrotnie przestajemy cenić coś dla nas bardzo ważnego, tylko dlatego, że spowszedniało nam to. Dopiero utrata tej wartości uświadamia nam, jak wiele zostało nam dane i jak mało potrafimy to doceniać i cieszyć się tym...

przez TheGrengolada 08 sty 2011, 17:12
soulfly89 napisał(a):Hm... A mówił Ci, że Cię lubi? Że jesteście przyjaciółmi?

Nie wiem, nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - czasem, kiedy chciał zagadać. pytał ,,Jak się ma moja ulubiona osoba?" (coś w tym stylu, dość dziwnie brzmi :D). Może szukam czegoś pozytywnego tam, gdzie tego nie ma? :bezradny:

Co do internetowych znajomości też mam momenty sceptycznego odnoszenia się do nich ogólnie, ale z drugiej strony to czemu nie? W przypadku tego chłopaka miałam przez długi czas poczucie, że po prostu nie umiem powiedzieć o nim nic pewnego, ale z czasem to uczucie minęło i mam wrażenie, że mimo, że nie jestem koło niego i go nie obserwuję, to znam go w pewnym sensie. Z drugiej strony pewne ciemne strony jest dość łatwo zataić przez internet.

a5b4c3d2e1 napisał(a):a nr telefonu jego nie masz?... dlaczego się nie spotkacie?.. pamiętaj że to nie mężczyzna musi proponować takie rzeczy pierwszy..

Nie, nie mam - i póki co nie spotkaliśmy się, bo on nie mieszka w Polsce. Nie chcę wyjść na desperatkę... po prostu kiedyś byłam świadkiem takiej sytuacji, w której to dziewczyna wyznała pierwsza miłość, ale nie spotkała się z odwzajemnieniem, więc starała się tego gościa urobić potem przez długi czas, żeby coś się stało i pokochał ją. Nie udało się. Dla mnie takie zachowanie jak jej byłoby strasznie poniżające - nie to nie. Nie w moim stylu jest włażenie komuś w cztery litery, a myślę, że takie wyznanie mogłoby być dla tego chłopaka jakąś ingerencją w sferę osobistą. Niezłe błędne koło z tego wychodzi. :oops:

przez paradoksy 08 sty 2011, 17:16
TheGrengolada, ja myślę, że tak ważne rzeczy warto mówić wprost.. ale na żywo.
nie klikając. spotkac się w końcu. tak naprawdę teraz może Ci się wydawać, że go kochasz, a jak go spotkasz może między wami w ogóle nie zaiskrzyć, a facet może wtedy wypalić "no jak to,przeciez mnie kochasz?"...
paradoksy

przez TheGrengolada 08 sty 2011, 17:21
paradoksy, hmmm... dobry pomysł! Będę próbować jechać do niego w wakacje, więc zobaczymy, jak to będzie. Trochę mnie denerwuje, że muszę tyle poczekać, ale przynajmniej mam nadzieję, że uleczę mój umysł do tej pory i jakoś zdowiej spojrzę na sprawę :)

Sortuj wg