Chłopak poznany przez internet czy to źle, że jestem szczera

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Chłopak poznany przez internet czy to źle, że jestem szczera

przez LitrMaślanki 02 sty 2011, 18:16
człowiek nerwica napisał(a):Miłość przez internet?No way!.
Zgadzam się z tym co napisała Doksy,że:
Nie można kogoś pokochać nigdy go nie widząc, czy słysząc..

TAK !!!! nie można ,trzeba spełnić jeden warunek przedkładać doznania wizualne nad to kim jest dany człowiek .
Drobny przykład Honoriusz Balzak .
Strasznie współczuje ludziom którzy posługują się jedynie receptorem wzroku .
LitrMaślanki

przez linka 02 sty 2011, 18:21
LitrMaślanki, Ale to nie chodzi o to czy jest "piękny czy brzydki" - jeśli o to ci chodziło to płytko myślisz.
Chodzi o bycie z tą osobą o patrzenie na nią, o rozmowę, o gesty, o trzymanie za rękę, o całowanie........... chcesz być idealistą, bądź ..... co to za związek? Co to za miłość jeśli tej osoby się nie zna.......bo nikt, absolutnie nikt mi nie wmówi, że da się poznać kogoś dobrze tylko rozmawiając z nim na odległość .....jesteśmy tylko ludźmi....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 02 sty 2011, 18:22
linka, ale mi chodziło dokładnie o to, o czym wyżej napisałaś, a że Piotrek to poparł, to myślę że chodziło mu o to samo w skrócie. ;)
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez LitrMaślanki 02 sty 2011, 18:31
linka, no błagam Cie, o co chodzi ?
150 lat temu nie możną byłoby się zakochać przez telefon .
A kilka set lat temu nie można było nawet czytając listy .
A jednak to linka, działolinka,cały czas ,nie zakochujemy się w samym człowieku ale w jego poglądach na wiele spraw ,w tym czy nas rozumie czy nie ,w tym czy potrafi wyczuć nasz nastrój i zrobić coś co dobrze na nas wpłynie .
linka,Wydaje mi sie ,ze tym racjonalnym przyziemnym myśleniem ,właśnie Ty reprezentujesz płytkie myślenie .
Nawet nie próbujesz zrozumieć wypowiedzi ,a ja podtrzymuje to co napisałem .Jeżeli potrzebujesz kontaktu bezpośredniego z kimś kogo ewentualnie obdarzysz uczuciem .To jesteś typowym wzrokowcem dla którego kardynalne znaczenie ma kanon urody .
Bez urazy ,to nie jest wycieczka osobista

ha ha ,ale mi się linek wplotło w wypowiedz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
LitrMaślanki

przez linka 02 sty 2011, 18:36
paradoksy, no to ja nie wiem o co chodzi....ja uważam że nie bez kontaktu osobistego, międzyludzkiego nie da się stworzyć związku i w kimś zakochać....bez obecności, bliskości......ja bym tak nie potrafiła i tyle. Nie sądzę żeby w potrzebie bliskości było coś płytkiego.....

LitrMaślankiJeśli tobie wystarcza sama rozmowa to gratuluję..... :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 02 sty 2011, 18:42
linka, nie nie, ja właśnie tak nie twierdzę :mrgreen: napisałam wcześniej, że nie można się w kimś zakochać nie widząc go, nie patrząc prosto w oczy, nie dotykając i nie słysząc głosu. ;)
paradoksy

przez LitrMaślanki 02 sty 2011, 18:46
a doxy pisze o czymś co ja dokładnie rozumiem .
Zakładam ,ze na świecie jest więcej osób zyskujących przy bliższym poznaniu ,niż Tych którzy tracą .
Wszelkie czaty GG i takie tam inne pomagają poznać nam kogoś innego ( no oczywiście trzeba uważać żeby nie trafić na zwyrodnialców)
Ale ta forma komunikacji ma duży plus ,bo w końcu dochodzi do spotkania ,a często jest tak ze spotykamy osobę, która by na nas w realu nie zwróciłaby uwagi ,albo my na nią . A tak jest coś co w jakiś niewidzialny sposób nas już wiąże . Długie godziny rozmowy ,powodują ,ze coś nas ciągnie do danej osoby . I moim zdaniem nic w tym złego . Od wielu,wielu lat coraz więcej małżeństw ma swój korzeń na czatach i rożnych portalach społecznościowych .

Tym bardziej ,ze jest sporo takich jak część nas TU na forum jak nie fobia to samoocena na medal ,trudno jest wtedy kogoś poznać .Internet daje możliwość poznania i furtkę zapasowa jaką jest likwidacja profilu ,lub krotki tekst na GG " nie pisz więcej do mnie "
Komuś w depresji,nerwicy czy nadwrażliwcowi trudno byłoby to powiedzieć w realu . Mało to osób meczy się w związkach bo nie chce zranić drugiej strony i woli samej/samemu cierpieć ?

[Dodane po edycji:]

linka, przeczytaj tytuł tematu ,chyba traktuje o tym czy to źle czy dobrze pozna kogoś przez internet ,nie?
Poznać nie oznacza mieć wirtualna rodzinę ,wirtualna miłość etc .Poznać znaczy ,dokładnie poznać
LitrMaślanki

przez depresyjny86 02 sty 2011, 19:22
Poznać nie oznacza mieć wirtualna rodzinę ,wirtualna miłość etc .Poznać znaczy ,dokładnie poznać

Ale nie można poznać kogoś całkowicie przez internet....Poza tym nigdy nie wiesz na kogo trafisz...
Ja mogę np. pisać komuś, że jestem kobietą i mam na imię Basia, mam sexy ciało i mam 19 lat.
:)

przez LitrMaślanki 02 sty 2011, 19:38
człowiek nerwica, tak masz racje ,musisz jednak wziąć pod uwagę ,ze jeśli kreowany charakter będzie Ci odpowiadał ,to będziesz dążył do spotkania . A druga strona nie będzie do niego chciała dopuścić ,prawda. ja zakładam ,ze każdy z nas ma w pewnym stopniu umiejętność rozpoznawania blagi . I pisze o takich poznaniach ,nie o rozmowie z 60ci latkiem przedstawiającym się jako 19 letnia dziewica .

Ja mogę np. pisać komuś, że jestem kobietą i mam na imię Basia, mam sexy ciało i mam 19 lat

człowiek nerwica, i co Ci przyjdzie z tego ze tak napiszesz ?Napisze tak !!! A jak ona za kilka dni napisze Ci ze
chce Cie poznać w realu ...co? Załatwisz sobie ciało super sexy full bajer i odmłodzisz się do 19 ? no przecież wiadomo ,że na takie spotkanie się nie wybierzesz .

PS
Dlaczego na podstawie kilku wypadków ( jakiegoś procenta) dużo ludzi zakłada ,że jak coś jest w strefie wirtualnej to od razu musi być podszyte kłamstwem . Przecież virtual to odbicie tego co dzieje się w realu .

[Dodane po edycji:]

Ale nie można poznać kogoś całkowicie przez internet....

A no nie możesz , wiesz znam ludzi którzy żyją ze sobą wiele lat i nadal się zaskakują .
Jak często sam słyszałeś czy to o sobie czy jako obserwator " znam Cie tyle lat a ty mnie wciąż zaskakujesz " lub gdybym Cie znał /znała z tej strony to by wszystko potoczyło się inaczej "

To nie kwestia świata wirtualnego ani tez realnego ,tu chodzi o ludzi . Jak ktoś jest kłamcą to będzie kłamał i tu i tu a jak nim nie jest to tez w obydwu miejscach zachowuje się podobnie . Mylę się ?
LitrMaślanki

przez Paranoja 02 sty 2011, 20:56
człowiek nerwica napisał(a):

Ale nie można poznać kogoś całkowicie przez internet....Poza tym nigdy nie wiesz na kogo trafisz...
Ja mogę np. pisać komuś, że jestem kobietą i mam na imię Basia, mam sexy ciało i mam 19 lat.
A czy na żywo nie mogę komuś wkręcić, że skończyłam uniwersytet jagielloński, że moja matka to prezes wielkiej firmy, a tato jest premierem/

Oczywiście, że mogę!

Ja uważam, że nie ma znaczenia jak kogoś poznajemy. I w necie i na żywo można kłamać albo być szczerym.

Oczywiście, że zakochać się można i myślę że to nawet jest piękniejsze (że tak to nazwę) gdyż poznajemy charakter drugiego człowieka, nie patrzymy wyłącznie przez wygląd. I wiadomo, że jak się ktoś zakocha to dąży jednak do spotkania. Więc prędzej czy później są spotkania, randki, przeprowadzki, wspólne życie.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez depresyjny86 02 sty 2011, 22:46
O czym my tu w ogóle rozmawiamy,nie ma czegoś takiego jak milość przecież.Jest wzajemna namiętność,przyjażń....ale miłości takiej jak na filmach nie ma :?

przez Paranoja 02 sty 2011, 22:49
Darku, to czy jest czy nie to już inna kwestia Obrazek
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez depresyjny86 02 sty 2011, 23:31
Oczywiście, że zakochać się można i myślę że to nawet jest piękniejsze (że tak to nazwę) gdyż poznajemy charakter drugiego człowieka, nie patrzymy wyłącznie przez wygląd. I wiadomo, że jak się ktoś zakocha to dąży jednak do spotkania. Więc prędzej czy później są spotkania, randki, przeprowadzki, wspólne życie.

To wszystko brzmi tak dobrze,że aż w takie rzeczy nie wierzę też...

przez LitrMaślanki 02 sty 2011, 23:45
człowiek nerwica, sprawa indywidualna człowieka ,tak jak np:Bóg dla jednych jest mitycznym panem dla innych jest całkiem rzeczywisty i towarzyszy im w życiu .Ktoś napisał ,kiedyś na tym forum coś bardzo,bardzo,bardzo mądrega .
A mianowicie : " jak nie potrafisz kochać siebie ,to nigdy nie pokochasz drugiego (innego) człowieka"

temat nie tyczy miłości przez internet ,wszyscy zaczynają galopować . W temacie chodziło o to czy poznawanie innych przez internet jest dobre czy złe .

To wszystko brzmi tak dobrze,że aż w takie rzeczy nie wierzę też...

No to nie wierz ...a ja właśnie jestem w takiej sytuacji ,bardzo mnie to cieszy i co prawda powolutku ale zaczyna się zmieniać moje życie .
Nie mam powodów ,żeby pisać Ci Darku kłamstwa ,pisze wiec jak jest .
LitrMaślanki

Sortuj wg