Matka stosuje wobec mnie przemoc psychiczną.

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Matka stosuje wobec mnie przemoc psychiczną.

przez sunset 09 gru 2010, 22:49
Jeszcze raz witam się z Wami. Przedstawię Wam swoja historię. Od ponad roku choruję na nerwicę lękową, do tego hipochondria i problemy w domu. Mieszkam z mamą, ale ona wykańcza mnie psychicznie. Często powtarza, że jestem beznadziejna nic nie potrafię, do niczego się nie nadaje. Powoli zaczynam w to wierzyć. Dzisiaj wykrzyczała mi, że wkur**am ją całe życie i pewnego dnia wyrzuci mnie z domu. Pamiętam dwie sceny ze swojego życia, które najbardziej mnie bolą. Miałam może 5-6 lat, był wieczór, leżałam już w łóżku, przygotowywałam się do spania, czekałam aż mama przyjdzie, pocałuje mnie na dobranoc, przykryje kołderką, owszem przyszła, ale ucałowała tylko mojego młodszego brata a mnie zostawiła samą. Drugi moment, byłam w 4 lub 5 klasie szkoły podstawowej. Leżałam na łóżku i płakałam a tata mnie przytulał, bo ona powiedziała, że nigdy mnie nie kochała. A ja całe życie staram się, aby ona była ze mnie dumna. W dzień, kiedy zdałam prawo jazdy (modliłam się, aby za pierwszym razem i udało się) potrafiła uderzyć mnie w twarz, do dzisiaj w sumie nie wiem za co. Boję się, że w końcu wyrzuci mnie z domu, a co ja wtedy zrobię? Gdybym jeszcze była sama... Ale mam córeczkę. Gdzie ja z nią pójdę? Nie stać mnie na mieszkanie, gdyż nie pracuje i to tylko przez matkę, bo rozkazała mi rzucić pracę i zajmować się dzieckiem.

Mam nadzieję na jakiś odzew.
sunset

Re: Matka stosuje wobec mnie przemoc psychiczną.

przez Korba 09 gru 2010, 23:01
sunset, ile masz lat? Twój Tata też mieszka z Wami?

PS. Przeniosłam Twój wątek do działu o problemach w rodzinie.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez sunset 09 gru 2010, 23:05
Korba, mam 20 lat.
Mój tata nie mieszka z nami. Rodzice rozwiedli się kilka lat temu, ale nigdy im się nie układało. Ciągłe kłótnie, awantury. Z moją matką jest ciężko żyć. Niestety, ale tata mieszka za granicą.
sunset

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lolita 09 gru 2010, 23:07
sunset leczysz się jeszcze ?

Ile córeczka ma lat ?
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez sunset 09 gru 2010, 23:10
Lolita, nawet nie zaczęłam się leczyć. Moja matka cały czas powtarza, że mam sobie znaleźć zajęcie i nie wymyślać.

A córeczka ma 2 latka.
sunset

przez Lolita 10 gru 2010, 12:00
sunset przede wszystkim powinnaś się zgłosić do psychologa , może się leczyć na NFZ.

Możesz się też starać o mieszkanie z urzędu :

http://e-prawnik.pl/forum/domowy/prawo- ... rzedu.html

Kontaktowałaś się z tatą ?
Wyobraź mnie sobie; nie zaistnieję, jeśli mnie sobie nie wyobrazisz.

Lolita

przez sunset 10 gru 2010, 13:19
Lolita, jeżeli poznają moją sytuację, to na sam widok nie przyznają mi żadnego mieszkania. Nie mam trudnych warunków mieszkaniowych, moi rodzice dobrze zarabiają, także mogę zapomnieć o takiej formie pomocy.

I jedyne co trzyma mnie teraz przy dobrej nadziei to fakt, że tata przyjeżdża na święta i zostanie tydzień.
sunset

przez linka 10 gru 2010, 15:04
Dom samotnej matki?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez martini. 10 gru 2010, 15:40
słuchaj a czemu Ty masz sie matki sluchac? Chcesz byc uwiazana z nia dopoki ktos Cie z tego nie wyciagnie bo sama nie dajesz rady? Przyjezdza ojciec, powiedz mu o swojej sytuacji, skoro sie rozwiedli to też był jakiś powód i nie będzie jej bronił. Może pomoże Ci stanac samej na nogi, wynajmiesz coś, pójdziesz do pracy i sama będziesz mieszkać. Po co się męczyć z chorą matka? Trzeba sobie jakoś radzić, młodo zaszłaś w ciąże, ojca dziecko nie ma? Alimentów się nie da wyciągnąć? Zawsze to jakaś pomoc. Partnera nie masz teraz? Jeśli tak wspólnie zamieszkajcie.. Rodzice dobrze zarabiaja, fajnie sie z nimi mieszka bo wygodnie, ale to ich dom/mieszkanie, ich warunki. Tak to juz jest w zyciu raczej nie masz co liczyc ze sie zmienia, w bajki nie ma co wierzyc..

Sortuj wg