Nie wiem czego chcę...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Nie wiem czego chcę...

przez Agnieszka_1988 09 gru 2010, 12:33
Hej.
Poradźcie mi coś proszę.
Ostatnio miałam z chłopakiem spory kryzys... Rozstaliśmy się ponad tydzień temu, a w między czasie kontakty z moim przyjacielem znacznie się ociepliły w ten sposób, że coś do niego poczułam.
I tu następuje problem, bo ja dalej zastanawiam się nad powrotem do mojego chłopaka, a temu przyjacielowi już mocno zaczęło na mnie zależeć... Pisze mi takie rzeczy, że aż nie wiem jak reagować, bo nikt już dawno nie był dla mnie tak miły i troskliwy. Nawet powiedziałam mu o swoim zaburzeniu... Stwierdziłam, że może to go odstraszy i będzie spokój, a tu nie.
Chłopak za to wyczuł zagrożenie i też zaczął się bardzo starać. Chce, żebym do niego wróciła. Owszem było między nami baaardzo, baaardzo źle wielokrotnie i mam wrażenie, że moje nasilenie nerwicy to również jego zasługa, ale łączą nas jednak te 3 minione lata, wspólne marzenia, zainteresowania no i co najważniejsze - ja dalej czuję, że go kocham, chociaż przez to, że poczułam coś do przyjaciela nie jestem już tego taka pewna.
Koleżanki, które znają sytuacje i wiedza, jak źle czasem było między mną, a moim chłopakiem radzą mi, abym podjęła odważną decyzję i dała szansę komuś nowemu. Ja jednak totalnie nie wiem, co robić. Mam wrażenie, że coś jest ze mną nie tak. Nie potrafię zdecydować się z kim chcę być, zachowuję się jak idiotka... Mam takie wahania - raz już mi się wydaje, że chcę wrócić do chłopaka, a za chwilę sama nie wiem...
Dodam jeszcze, że tutaj dużą rolę odgrywa nerwica. Zastanawiając się, co zrobić, biorę pod uwagę np. to że chłopak był przy mnie przy atakach, zna mnie i wie jak reagować. Czuję się przy nim bezpiecznie... I to też mnie przy nim trzyma w znacznym stopniu. On wie, że czasem mam absurdalne pomysły, które wcielam w życie tylko po to, aby poczuć się swobodnie i akceptuje to.
Zaczynam myśleć, że powinnam być sama, bo nie dość, że sama dla siebie jestem problemem to jeszcze ranię ludzi dookoła. Bawię się ich uczuciami, a nie mam do tego najmniejszego prawa.
Co powinnam zrobić?
Agnieszka_1988

Re: Nie wiem czego chcę...

przez Natusia 09 gru 2010, 12:38
Agnieszka_1988 musisz się głęboko zastanowić czy naprawdę czujesz coś do tego przyjaciele czy to tylko chwilowe zauroczenie... przemyśl sobie to wszystko na spokojnie i jeśli nadal kochasz swojego chłopaka i jesteś pewna że chcesz z nim być to wróć do niego a jeśli nie to odczekaj odpuść sobie jednego i drugiego i wtedy zobaczyć jakie uczucia będą Cie przepełniać i do kogo ... trzymam kciuki i mam nadzieję że wszystko ułoży się jak najlepiej <przytul>
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez mała_mi 09 gru 2010, 12:45
Agnieszka_1988 napisał(a):Co powinnam zrobić?

Zaczekać.

Pobyć przez trochę sama.
Nie dość, że Ty złapiesz dystans, to i przy okazji Twoi adoratorzy będą mieli czas na ponowne przemyślenie swojego stanowiska.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 09 gru 2010, 12:55
Agnieszka_1988, nie można męczyć się z kimś dlatego ,ze było się z nim 3 czy 10 lat... staż to nie wszystko. to przyzwyczajenie.
przypomnij sobie, dlaczego się z nim rozstałaś........
paradoksy

przez Agnieszka_1988 09 gru 2010, 13:12
Natusia, mała_mi, macie rację. Dam sobie trochę czasu...
Tylko, że chłopak nalega, żebym do weekendu zdecydowała, czy do niego wracam i stwierdził, że jeśli nie dam mu odpowiedzi to nie będę miała potem już do czego wracać :(

paradoksy, to samo powiedziała mi moja przyjaciółka... Wiem, że macie dużo racji, jednak ja tak bardzo boję się życia bez niego... On jedyny potrafił nade mną zapanować, gdy wpadałam w histerię albo różne inne moje wahania nastroju...
Agnieszka_1988

przez Natusia 09 gru 2010, 13:13
Agnieszka_1988 skoro tak powiedział to nie jest Ciebie wart , jesli naprawdę Cie kocha to poczeka tyle ile będzie trzeba

przez Agnieszka_1988 09 gru 2010, 13:16
Natusia, tylko, że w sumie to mu się nie dziwię trochę, bo ja sama nie chciałabym żyć w takim zawieszeniu. Zwłaszcza, że on wie, że teraz dużo czasu spędzam z tym przyjacielem, no i boli go to.
Agnieszka_1988

przez Natusia 09 gru 2010, 13:18
Agnieszka_1988 skoro tak , skoro go to boli to myślę że jeśli naprawdę Ci kocha to poczeka dłużej mimo wszystko... nie martw się jakoś się to ułoży powolutku

przez paradoksy 09 gru 2010, 13:18
Agnieszka_1988 napisał(a):Tylko, że chłopak nalega, żebym do weekendu zdecydowała, czy do niego wracam i stwierdził, że jeśli nie dam mu odpowiedzi to nie będę miała potem już do czego wracać :(

metoda szantażu... nieladnie.
paradoksy

przez mała_mi 09 gru 2010, 13:23
Agnieszka_1988 napisał(a):Tylko, że chłopak nalega, żebym do weekendu zdecydowała, czy do niego wracam i stwierdził, że jeśli nie dam mu odpowiedzi to nie będę miała potem już do czego wracać :(

Skoro tak łatwo mu z Ciebie zrezygnować...

przez Agnieszka_1988 09 gru 2010, 13:29
Panna_Modliszka, a kto powiedział, że ja jestem z tym przyjacielem już?
Spotykam się z nim np. idziemy na kręgle, czy na kawę, dużo rozmawiamy i przede wszystkim między nami do niczego nie doszło. Nawet nie dotknęłam jego ręki.
Agnieszka_1988

przez harpagan83 09 gru 2010, 13:37
Natusia napisał(a):Agnieszka_1988 skoro tak powiedział to nie jest Ciebie wart , jesli naprawdę Cie kocha to poczeka tyle ile będzie trzeba

niby dla czego? Dla tego że jest rzeczowy i konkretny, czy dla tego że jest facetem?
Wiele dziewczyn też stawia sprawę w ten sam sposób.
Skoro do związku dostaje się ktoś trzeci ( przyjaciel), to sory ale nie wróżę nic dobrego takiej parze.
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

przez Natusia 09 gru 2010, 13:38
harpagan83 tyle lat z nią był , kochał ,trwał przy niej a teraz nagle jej mówi że czeka tylko do weekendu ??? no to o czym to świadczy ?

przez harpagan83 09 gru 2010, 13:38
Agnieszka_1988, weście się rozstańcie, jeśli nic konkrtniejszego was nie wiąże ( dzieci, wspólnota majątkowa, ślób)
Żeby coś zrobić trzeba się starać
Robić to, robić to, tym się jarać
To wymaga pełnego angażu
E, pamiętaj o tym jak o melanżu

Sortuj wg