Problem z dziewczyną !! Pomocy !!

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: PROBLEM Z DZIEWCZYNĄ !! POMOCY !!

przez agusiaww 23 lis 2010, 16:16
A ja tu widze drugie dno problemu, wydaje mi sie ze glownym problemem jest to ze po prostu nie masz pracy. Nie dziwie sie dziewczynie ze łapie ja nerw, bo Ty chyba wcale nie starasz sie tej pracy szukac. A calkiem mnie rozwalilo twoje zdanie, ze przemeczyles sie w reaturacji,a coz tam bylo takiego ciezkiego? kazali Ci nosic jakies tony cegiel? 89% ludzi ma rpace taka jaka ma i tyle, bo pracuje dla pieniedzy. Swoim postepowaniem pokazujesz ze nie jestes odpowiedzialny to raz, a dwa non stop wybrzydzasz to sie nie dziwie ze dziewczyna moze byc podejrzliwa, jak sie zaczely problemy to od razu jest be. Sa gorsze panienki, ktore wymagaja non stop pieniedzy i drogich prezentow, a facet ma MIEC prace i chociazby w 3/4 dokladac sie do domowego budzetu (wiadomo wiecej je itd).
Natomiast co do zazdrosci, to jezeli jest tak jak mowisz....to tez wynika z postu ze sie ogladasz za innymi, sie nie dziwie ze dziewczyna ma jakies podejrzenia co do tego. Moim zdaniem to ja zostaw, osobiscie tez nie chcialabym miec takiego faceta co non stop wybrzydza ze mu praca nie pasuje. Rodzice wiecznie nie beda utrzymywac.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Ahmed 23 lis 2010, 19:37
żyletke mu jeszcze wyślij w kopercie i instrukcje jak sobie żyły podciąć. Nie każdy musi kochać pracę i być przeładowanym testosteronem Cloneyem, stalonym czy małaszyńskim co nie znaczy że nie należy mu się odrobina szacunku ze strony osoby która jak twierdzi go kocha.
Tu nie chodzi o kasę - przynajmniej z opisu to nie wynika. Po prostu nie pasujecie do siebie i tyle .... ona ma pewnie wobec Ciebie oczekiwania którym Ty nie sprostasz ....i nie ważne czy będą to oczekiwania finansowe, czy dotyczące uczuć czy typu osobowości.
Naoglądała się pewnie fajnych filmów i kolorowych gazet i szuka faceta typu Macho, z wielkimi kochones i owłosiona klatą :)
Nie macie jeszcze żadnych zobowiązań więc jest czas aby to zakończyć bo później może być już tylko gorzej !!
Rada na przyszłość - w internecie dziewczyny sobie raczej nie szukaj Nie mówię że fajnej nie znajdziesz ale jest to cholernie trudne.
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez nerwicaman 23 lis 2010, 19:59
ja sam pewnie nie wytrzymalbym z taka dziewczyna tygodnia, ale w sumie jej nie widzialem ;) zastanawia mnie czago sie tak meczysz, i tak panikujesz jak piszesz, ze nawet nie wiesz czy ja kochasz? ktos tu dal dobra rade, jak zacznie drzec pyska bez powodu to nic nie mow i idz sie przejsc, jak wrocisz i bedzie dalej to samo to skocz jeszcze na piwko, pozniej zobacz jaka bedzie reakcja. sam sie zastanow, czy chcesz z nia byc, jak nie no to... ale tak czy tak nie daj sie wyzywac od ciot, leniow, itd. a jesli chodzi o prace to czasem lepiej zaczac gorsza mniej platna(dobrze zeby Ci chociaz troche odpowiadala), ale cos robic, zawsze to nowi ludzie, nowe kontakty, nowe uklady, a poza tym cos robisz, a wtedy masz troche wieksze poczucie wartosci. pytasz, czy moze liczy na utrzymanie... mysle ze wiekszosc kobiet, jak powaznie o kims mysli, to pewnie troche na to liczy. w koncu pewnie kiedys pojawiloby sie dziecko, a jednak mysle ze troche bardziej facet powinien dbac o "byt". co nie znaczy ze ona ma nie pracowac, ale to zalezy od sytuacji. tak czy tak ciezko jest od razu zarabiac 4-5 tys zlotych, nawet jak masz szkole. powodzenia

agusiaww a nie mogla mu praca przeszkadzac przez to ze byla np. malo platna i moze go zle traktowali?
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez godless 24 lis 2010, 00:53
Panna_Modliszka napisał(a):god, Twoje rady są bezcenne :D

Co nie? ;) Akurat w tym przypadku jestem prawie pewien, że dobrze mu radzę.

Potrafię zrozumieć to, co on czuje. Rozumiem to, że od dawna bardzo pragnął mieć dziewczynę. Dobrze znam przepraszanie prawie za to, że się istnieje, ciągle niespełnione oczekiwania. Niepewność. Groźby porzucenia. Po paru zdaniach widać wyraźnie, że laska go nie akceptuje, chce go zmieniać. Jestem przekonany, że nic dobrego z tego nie będzie.

I rozumiem to, że nie odpowiadała mu praca w fast foodzie. Szlag by mnie trafił po paru dniach pracy w fast foodowym tempie.

przez *Monika* 24 lis 2010, 01:05
MichałS napisał(a):Dziękuję wam za odpowiedźi, sytuacja jest naprawdę trudna i skomplikowana a co gorsza ona mnie tak traktuję a ja nie mogę tego jakby zrozumieć, zzachowuję się tak jakby to wszystko była moja wina i robię sobię zawsze po kłótni jej wyrzuty, że to ja coś złego zrobiłem a ona to jeszcze zaszczepia we mnie bo zawsze mówi, że to moja wina. Dziwne, że skoro ona mnie tak traktuję to czemu ona nie może też mnie zostawić, mówi jedno a robi drugie i jescze mówi że mnie kocha, chociaż i tak rzadko;/

Ona na Ciebie toksycznie działa, niestety, a Ty z jednej strony boisz się, pnikujesz,że Cię rzuci, z drugiej masz jej dość. Czyli sam widzisz konflikt ogromny. To są trudne tematy i sprawy. Jesteś młody, rozstańcie się w zgodzie. Napewno kogoś poznasz, tylko nie wpadaj od razu w ramiona następnej dziewczyny.Zakończ jedną sprawę, zajmij się czymś. Poobserwuj się.
MOże jesteś zbytnio ugodowy w obawie przed utratą. Czego się boisz w związku z tym? Samotności?
Obrazek
Główny Moderator

przez agusiaww 24 lis 2010, 09:21
nerwicaman, pracowal tam 3 miesiace to chyba przez ten czas mogl znalezc prace? Wiesz najlepiej jest mowic, ze szukasz ale wszedzie nic nie odpowiada, nie ma takiej pracy, ktora kazdemu by odpowiadala by w 100%. allah, jw, poczytaj mnie dokladnie.
Poza tym jasne, jak napisalam, skoro mu tak zle to niech ja rzuci i szuka lepszej, hahahahahaha, tylko kto go wezmie, bez pracy? Chyba jakas desperatka :mrgreen: W takim razie mu powodzenia, ale pewnie nastepna dziewczyna jak tez zacznie wymagac to sie okaze, ze jest be itd itd

przez agi114 24 lis 2010, 09:30
Mój mąż był trochę podobny do Twojej dziewczyny. Zmarnowałam z nim 12 lat zycia. Odeszłam i była to najlepsza decyzja w moim życiu.

przez Ahmed 24 lis 2010, 10:21
agusiaww napisał(a):nerwicaman, pracowal tam 3 miesiace to chyba przez ten czas mogl znalezc prace? Wiesz najlepiej jest mowic, ze szukasz ale wszedzie nic nie odpowiada, nie ma takiej pracy, ktora kazdemu by odpowiadala by w 100%. allah, jw, poczytaj mnie dokladnie.
Poza tym jasne, jak napisalam, skoro mu tak zle to niech ja rzuci i szuka lepszej, hahahahahaha, tylko kto go wezmie, bez pracy? Chyba jakas desperatka :mrgreen: W takim razie mu powodzenia, ale pewnie nastepna dziewczyna jak tez zacznie wymagac to sie okaze, ze jest be itd itd

ja uważam że nawet jezeli przeszkadza jej to że on nie pracuje to powinna z nim pogadac i zmobilizować go do znalezienia pracy.
a wyzywanie od ciot, ch...i i innych czesci ciała jest conamniej nie fairr wobec ukochanego/ukochanej.
Sam żyję w zwiazku który jest toksyczny ale nigdy w żadnej kłótni (a są czasem i po dwie dziennie) nie wyzwaliśmy sie od najgorszych - nigdy od 12 lat. ot co.
Uważam że faktycznie powinien ją pogonić choćby ze wzgledu na szacunek do samego siebie.
naprawde - nie wszystko da sie przeliczyc na kasę !!!!!
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez agusiaww 24 lis 2010, 13:14
Panna Modliszka, Ty jezeli wolisz faceta utrzymywac to utrzymuj, moim zdaniem dwie osoby w zwiazku powinny dokladac sie do wspolnego zycia. I nie napisalam, ze jest bez wartosci, nie dopowiadaj do moich zdan czegos czego nie napisalam, szczegolnie jako moderator :)
Allah to przeczytaj jego post ze zrozumieniem, motywowala go na poczatku poznie sie zaczely sie klotnie, jak on mowil, ze mu sie tam nie podoba itd itd. Ilez mozna motywowac druga osobe? Jedna prace mial, to zle druga tez mu nie odpowiada, no niestety, mi tez nie zawsze praca odpowiadala, ale trzeba bylo jesc, zaplacic rachunki i zyc. Lepiej jak przynajmniej sie wezmie te prace ,a w miedzyczasie sie szuka innej. I tu nie chodzi o kase tylko o kwestie zaradnosci. Czlowsiek odpowiedzialny pracuje nawet w nienajlepszej pracy, aby przezyc, bo po prostu innego wyjscia nie ma, a gdyby byly dzieci a on by sobie tak wybrzydzal to tez by bylo ok? Nie, nie byloby, bo zycie nie jest rozowe ani uslane rozami. Natomiast co do wyzwisk, to owszem nie powinna wyzywac ani obrazac, ale to juz kwestia kultury osobistej i opanowania jako takiego nerwow.
Ostatnio edytowano 24 lis 2010, 13:17 przez agusiaww, łącznie edytowano 1 raz

przez agusiaww 24 lis 2010, 13:18
Panna Modliszki dogryzki to Ty zaczynasz i dlatego jak masz funkcje moderatora to sie powinnas opanowywac i nie wkladac slow ktorych nie napisalam w poscie. A wlasnie on juz pracy dluzszy czas nie ma i o to chodzi,a zadna mu sie nie podoba. Sama bys dluzej nie utrzymywala niz dwa m-ce a sie dziwisz ze innej to przeszkadza?
Moich postów?, czyli przeczytalas ponad tysiac moich postów? :mrgreen: Fajnie ze jestes taka idealna, a wysnuwasz wnioski tak szybko :mrgreen:
Ostatnio edytowano 24 lis 2010, 13:22 przez agusiaww, łącznie edytowano 1 raz

przez agusiaww 24 lis 2010, 13:24
Panna_Modliszka, ale nie wszyscy utrzymywaliby dluzej, a jego dziewczyna nie ma na to ochoty i ma do tego prawo. Poza tym kazdego -chyba oprocza aniolow o anielskiej cierpliwosci by to nie denerwowalo, a sa nerwy sa i klotnie, sytuacja sama sie nakreca.

przez nerwicaman 24 lis 2010, 13:25
agusiaww napisał(a):nerwicaman, pracowal tam 3 miesiace to chyba przez ten czas mogl znalezc prace? Wiesz najlepiej jest mowic, ze szukasz ale wszedzie nic nie odpowiada, nie ma takiej pracy, ktora kazdemu by odpowiadala by w 100%. allah, jw, poczytaj mnie dokladnie.

nie wiem co Ci napisac, moze Ci sie akurat uklada, ale nie wiem jak mozesz tak lekko i z usmiechem pisac, ze tylko desperatka wezmie goscia bez pracy. mi akurat do tej pory jakos latwo przychodzi znajdowanie pracy, ale potrafie zrozumiec ze czasem ludzie maja z tym problem i nie zawsze chodzi o sprawy fizyczne. czasem po prostu maja jakas blokade psychiczna, brak wiary w swoje umiejetnosci(czesto bezpodstwane), ale to nie czyni ich obywatelami drugiej kategorii. komus sie powodzi w pracy, inni sa zdrowi, a niektorzy maja problem na kazdym polu. czyli jakby Twoj facet stracil prace, to musialby sie bardzo spieszyc ze znalezieniem nastepnej, bo inaczej bys go zostawila? cos czuje ze jestes jeszcze ciezsza we wspolzyciu niz ja :papa:
Miłość to dwie dusze w jednym ciele. Przyjaźń to jedna dusza w dwóch ciałach

Re: Problem z dziewczyną !! Pomocy !!

przez TAO 24 lis 2010, 20:36
W każdym związku, gdzie funkcjonują nieuświadomione wzorce, konfliktowe sytuacje są wywoływane pretekstem. To jak z tym misiem i zajączkiem; masz fajki z filtrem? tak, masz bez filtra? tak! Ale czapeczkę masz krzywooo!!!! Zatem masz wpiernicz zając!!!
Natomiast jeslikazdy pilnuje swojego nosa i swojej belki w oku... związek zdrowieje z sekundy na sekundę.
Aleee co ja tam stary herbatnik tu bede... ;)
jest super, zawsze było, tylko trzeba było to zobaczyć ... :)))
TAO

Re: Problem z dziewczyną !! Pomocy !!

przez depresyjny86 25 lis 2010, 04:08
hm powiem tak,w zdrowym związku osoby obie powinny mieć pracę,nie może być tak,że jedno utrzymuje drugie<chyba że... (patrz niżej)>, i wątpię tutaj w kilkumiesięczną cierpliwość do partnera/partnerki nie mającego/nie mającej pracy.Wydaje mi się,że krótki czas bez pracy - ok to można przyjąć jeszcze,ale na pewno nie kilka miesięcy.Dłuższy brak pracy zawsze odciśnie swoje piętno na związku.
Aha żebyście mi nie zarzucali - nie jestem materialistą.
:)

Sortuj wg