Problem z Córka

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Problem z Córka

przez Jolanta.k18 29 paź 2010, 10:35
Witam! od paru miesiecy mam problem ze swoją 16letnia córka.Problem polega na tym ze moja córka nie chce chodzic do szkoły ,cały czas sie jej pytam dlaczego ona mowi ze nauczyciele sie jej czepiaja i ją ponizają . Cały czas ona jest wszystkiego winna w szkole mowi ze sie boi wejsc do tej szkoły prze pierwsze dni zamykałam oko na to ze ona nie chodzi do szkoły bo miałam nadzieje ze jej przejdzie to lecz sie bardzo myliłam idzie 3miesiac i moja córka niechce isc do szkoły za zadne skarby swiata nikt jej nie wyciagnie tam jest bardzo nerwowa ostatnio cos do niej powiedziałam nie tak i sobie rece pocieła jest bardzo wrazliwa gdy ktos podniesie na nia głos zaczyna sie trzes i płakac .... przejmuje sie byle czym wczoraj powiedziała mi ze bardzo mnie przezprasza ze robi mi tyle kłopotow i lepiej było by jakby umarła .... serce mi pekło jak to usłyszałam ... 2tygodnie temu byłam u dr.szkoły i powiedziałam jej o tej sytuacji ale pani dr. powiedziała ze moja córka sobie cos wymysla i wydziwia byłam u jej wych. i nauczyciel powiedział zebym poszła i sie starała dla niej o nauczanie indywidualne wiec posżłam do dr.szkoły ale gdy tylko zaniosłam wniosek pani powiedziała ze w jej szkole nie ma naucznia indywidualnego dla ucznia takiego jak moja córka tylko dla uczniow po ciezkich chorobach i wypadkach .poczułam sie troche jak by moje dziecko było z innej ziemi moja córka nie jest polka w całosci bo moj maz jest Turkiem i zastanawiałam sie czy moze dlatego ze moja córka ma ciemna skore tak jest ? zalezy mi na to zeby moje dziecko miała jakies wyksztaucenie i wiem ze inna szkola jest złym wyborem nie nadrobi sobie tych zaległosci i nie poradzi ma juz 2lata do tyłu bo niechcieli jej przyjąc gdyz moje dziecko miała inne obywatelstwo gdyby teraz nie zdała było by 3lata ona tego nie przezyje załamie sie a ja razem z nia co mam zrobic? czy moge isc do burmistrza miasta ? i prosic o pomoc o te nauczanie indywidualne czy nie ma szans ? Bardzo mi przykro ze nie moge swojemu dziecku pomoc i ewentualnie zastanawiałąm sie nad prywatnym nauczycielem czy wie ktos ile to kosztuje? bardzo Prosze o rade i z góry serdecznie dziekuje

Re: Problem z Córka

przez linka 29 paź 2010, 11:12
Po pierwsze radzę szybko udać się z córką do dobrego psychologa i psychiatry. Jak widać ma problemy, z grupą rówieśniczą, z autoagresją.....samym martwieniem się nic nie zdziałasz/. O nauczanie indywidualne nie można sobie "poprosić" do tego muszą być konkretne podstawy medyczne. A do tego potrzebne są właśnie opinie psychiatry ( w tym przypadku zapewne tego specjalisty) i psychologa.
Zatrudnienie "prywatnego nauczyciela" (o ile istnieje coś takiego) nic ci nie da, bo nikt nie uzna tego jako wykształcenia, to nie ma mocy prawnej.....
Córa powinna szybko rozpocząć terapię. Takie jest moje zdanie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez soulfly89 29 paź 2010, 11:27
Jolanta.k18 napisał(a): 2tygodnie temu byłam u dr.szkoły i powiedziałam jej o tej sytuacji ale pani dr. powiedziała ze moja córka sobie cos wymysla i wydziwia byłam u jej wych. i nauczyciel powiedział zebym poszła i sie starała dla niej o nauczanie indywidualne wiec posżłam do dr.szkoły ale gdy tylko zaniosłam wniosek pani powiedziała ze w jej szkole nie ma naucznia indywidualnego dla ucznia takiego jak moja córka tylko dla uczniow po ciezkich chorobach i wypadkach .

Co za głupia baba z tej dyrektorki, strasznie się wkurzam jak słyszę takie historie, jak są podstawy to szkoła musi dać nauczanie indywidualne i już. To co się dzieje z Twoją córką to jest ciężki stan i trzeba coś koniecznie z tym zrobić, najlepiej tak jak linka napisała pójść do psychologa i psychiatry z córką.

Wkurza mnie też takie podejście że "3 lata w plecy to tragedia". Żadna tragedia! Teraz na uniwesytetach połowa studentów ma rok w plecy, niektórzy zaczynają studia po przepracowaniu kilku lat, to jest normalne! Czasem mam wrażenie że to przez takie nieżyciowe przekonania rodziców, że rok do tyłu to coś strasznego dzieci dostają nerwicy i depresji. Naprawdę nie ma czym się przejmować. Naprawdę są sto razy gorsze rzeczy niż małe opóźnienie w edukacji....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 29 paź 2010, 12:07
soulfly89, ja jestem 2 lata do tyłu, znaczy jestem starsza o dwa lata od moich znajomych z którymi studiuję i to wcale nie z powodów zdrowotnych tylko z własnego widzi-mi-się 8) więc masz zupełną rację jeśli o to chodzi. Co do dyrektorki....porażająca jest niewiedza pedagogów........ :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Piorunka 29 paź 2010, 14:55
linka z tym przerażeniem o niewiedzy pedagogów masz rację..mój syn w zeszłym roku nie zdał czyli teraz powtarza 2 klasę gimnazjum...nauczyciele nie wiedzieli co sie z nim dzieje wiec stawiali mu jedynki,dopiero teraz jeden z nich potrafił się do tego przyznać ale co mi po jego przepraszam? a co mojemu synowi z tego?

jasne że "żadna tragedia" 3 lata w plecy ja ich mam...kurcze aż ciężko policzyć ile ja mam lat w plecy...i żyję...
Jolu posłuchaj rad dziewcząt...dobry psycholog,rozmowa z pedagogiem szkoły,idź wszędzie....i moja zasada:wyrzucają jednymi drzwiami wchodzisz drugimi...i walcz! w końcu chodzi tutaj o Twoje dziecko:) <tulam>
Piorunka

przez Jolanta.k18 29 paź 2010, 17:39
Dziekuje slicznie

przez El Chupacabra 29 paź 2010, 23:50
Jolanta.k18,

Przede wszystkim dowiedz sie o co chodzi z tym ponizaniem, moze faktycznie jest cos na rzeczy. Nic mnie nie zdziwi w polskiej szkole.

wola człowieka jest jego niebem

przez depresyjny86 30 paź 2010, 16:52
Polska szkoła to bagno pełne zdebilnialych i zdemoralizowanych ignorantów.
:)

przez SamO 30 paź 2010, 17:42
człowieku nerwico,

uważasz że jest to problem polskości..?

przez linka 30 paź 2010, 17:47
Śmiem twierdzić, ze akurat w takiej niechlubnej statystyce ( przemoc w szkole) Polska wcale nie prowadzi.....
Przyjaciel forum

przez Jolanta.k18 30 paź 2010, 19:08
Nie kazda szkoła akurat moje dziecko chodziło do podstawówki 6lat i zadnych kłopotów nie było nauczyciele zawsze mieli dobre zdanie o niej ale teraz trafilismy na taka gdzie połowe pracownikow szkoły uczniami pomiata akurat wczoraj kolezanka mi opowiadała ze jej córka tez nie chciała do tej szkoły chodzic oni sobie wybieraja uczniów i dziela na 2grupy ta lepsza i gorsza

przez linka 30 paź 2010, 19:15
Jolanta.k18, teoretycznie uważam, ze byłoby lepiej gdyby istniały klasy dla lepiej i gorzej uczących się oddzielnie, z korzyścią dla obu grup.....
Przyjaciel forum

przez Jolanta.k18 30 paź 2010, 19:23
Tez tak mysle lecz moim zdaniem nie powinny byc takie grupy lepszych i gorszych bo kazdy człowiek jest taki sam ale niestety niektórzy ludzie nie zdaja sobie sprawy ze to moze byc takie krzywdzonce

przez El Chupacabra 31 paź 2010, 12:48
Jolanta.k18 napisał(a):Tez tak mysle lecz moim zdaniem nie powinny byc takie grupy lepszych i gorszych bo kazdy człowiek jest taki sam ale niestety niektórzy ludzie nie zdaja sobie sprawy ze to moze byc takie krzywdzonce

:shock:

wola człowieka jest jego niebem

Sortuj wg