związek z osobą o wiele lat starszą

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: związek z osobą 23 lata starszą!!!!

przez szklanyczlowiek 09 paź 2010, 11:16
już pisałam, że nie od niego to wiem tylko od pracowników w firmie. czesto jest tak że ludzie sie obgadują i kiedyś przez prezypadek to usłyszalam. pewnie macie racje

Wow to jeszcze lepiej a skad pracownicy firmy wiedza co on robi po polnocy lub w czasie wolnym? No no cos czuje ze ten tematm stanie sie kultowy na lata ...

przez namiestnik 09 paź 2010, 19:37
No i jedni się chwalą a inni nie. Taka natura. O Tobie i nim też wiedzą wszyscy co czujecie do siebie? Co Ty czujesz? Bo jak nie to może tak samo nie wiedzą o innych jego przygodach. No i co to za mydlenie, że jest katolikiem..... to niech się zachowuje jak katolik. :)

przez depresyjny86 09 paź 2010, 20:39
Nic dodać,nic ująć
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez montechristo 10 paź 2010, 08:58
A ja bym podbiłi temat...
Mianowicie...

Żeby pomóc Monice dobrze by było podpowiedzieć jej jakis test na sprawdzenie intencji ,,statszego Pana"

Jakieś pomysły?

przez linka 10 paź 2010, 09:44
Bleh, znaczy co szpiegowanie? Wymyślanie innych dziwnych akcji......dla mnie głupota.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez linka 10 paź 2010, 09:51
niemądry, :lol: doobre i prawdziwe.
Zamiast wymyśłać testy, nakręcać się, angażować w ten pseudo-związek dziewczyna powinna uciekać od niego jak najdalej ot co!
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 10 paź 2010, 10:18
macie rację, ale z jej strony to wygląda następująco:
-facet ją kocha (ekhm... raczej pewne czynności z nią związane)
-facet jej nie zdradza (tylko szkoda, że chce zdradzić swoją żonę)
-owy facet w ogóle nie zdradza (tylko dlaczego on jest nadal żonaty?)
-facet zapewna, że zostawi żonę (tylko dlaczego jeszcze jej nie zostawił?)
-my nie mamy racji, bo przecież on ją kocha, nie zdradza i zapewnia, że zostawi żonę..

dziewczyno, wyjdź z siebie, stań obok i popatrz na to z innej perspektywy... tu wcale nie chodzi o miłość, facetowi trafiło się po prostu świeże mięsko i chce to wykorzystać.
niestety, taka jest prawda.
paradoksy

przez Gods Top 10 10 paź 2010, 10:58
Nie generalizowałbym tak bardzo, w myśl stereotypu "mężczyznom to tylko jedno w głowie". Częściowo przychylam się do zdania Alienated. Facetowi niekoniecznie musi chodzić o seks, tylko o np. poczucie zrozumienia, bliskość, której mu brakuje w małżeństwie. :?

Co nie zmienia faktu, że taka postawa charakteryzuje się swoistą niedojrzałością, skoro ucieka się w nową znajomość, zamiast pracować nad sobą, nad małżeństwem albo po prostu wziąć rozwód.
Wg mnie to jest fatalny prognostyk dla kogoś, kto chciałby z nim budować poważniejszą relację - w końcu zawsze może postąpić tak samo z każdą relacją, która stanie się dla niego "jałowa", nudna, nieatrakcyjna. :roll:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Gods Top 10 10 paź 2010, 11:28
Z propozycji skorzystałem. Dziękuję. ;)
W takim razie zmodyfikuję swoje zdanie: facetowi nie musi chodzić wyłącznie o seks, tylko o to, czego mu brak w małżeństwie.
Wg mnie człowiek jednak czasem potrafi się wznieść ponad swoje "zwierzęce instynkty". I może to, że jak dotąd do seksu nie doszło, może (ale też nie musi) na tę tezę wskazywać. ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez Rambo123 10 paź 2010, 11:31
Niestety ale zapominacie że jesteśmy zwierzętami i głównym motorem który nas napędza to zaspokojenie naszego głodu i przekazanie naszych genów.
I to osobom zdrowym. Wszelkie choroby z reguły ujawniają się w naszym wyglądzie (szczególnie twarzy). Tzw. pociąg seksualny polega na tym, że podoba nam się osoba zdrowa. Objawami tego jest to co nazywamy że ktoś jest piękny.
Sama miłość jest stanem do końca nie spracyzowanym. Dlaczego trudno nam się zakochać w osobie nazywanej brzydką? Zwykły silny pociąg płciowy jest niekiedy mylony z miłością.
Dziewczyno jeżeli tego zbliżenia seksualnego tak bardzo pragniesz to zrób to. Lecz takich rzeczy nigdy nie robi się w pracy z współpracownikiem. NIGDY.
Niekiedy rzeczy których nie zrobiliśmy mogą nas dręczyć bardzo długo. Dam przykład z własnego życia. Kiedy byłem studentem Politechniki na pewnej balandze strasznie spodobała mi się studentka psychologii. Znałem ją długo, lecz Ona była z swoim facetem a ja z swoją dziewczyną. Doszło do sytuacji w której mogliśmy się przespać gdybym bardziej nalegał. Coś między nami silnie zaiskrzyło. Niestety nie zrobiliśmy tego. Nurtowało mnie to bardzo długo, aż nadarzyła się sytuacja po latach że spotkaliśmy się. Poszliśmy na kawę i tam trochę nieśmiało zapytałem ją o tamten dzień. Ku memu zaskoczeniu pamiętała tamtą sytuację doskonale i również żałowała że nie zrobiliśmy tego.
A może stosunek z nim by Cię wyleczył z tej niby miłości? Lecz nigdy z współpracownikiem. I to o tyle starszym. Nie napisałaś jeszcze o Waszej współzależności w pracy. To Twój przełożony?
Ech życie.

przez monika88 10 paź 2010, 11:53
on nie jest moim przełożonym, pracuje na takich samych zasadach jak ja.

przez paradoksy 10 paź 2010, 12:13
monika88, wg mnie racjonalizujesz jego zachowanie oraz idealizujesz jego osobę.
pora zrzucić klapki z oczu.
albo zrzucić klapki i ciuszki. tak naprawdę i tak zrobisz co chcesz.
tylko zastanów sie, czy warto...
paradoksy

przez montechristo 10 paź 2010, 12:17
A ja znałem taki przypadek że z podobną różnica wieku pomiędzy partnerami, z tym że młodsza partnerka była skrajnie mało atrakcyjna i nie mogła sobie znaleźć młodszego partnera i związała się ze starszym Panem który nie dość że był lepiej sytuowany materialnie to jeszcze w pewnym sensie zastępował jej ojca ponieważ ona była niedojrzała emocjonalnie

przez linka 10 paź 2010, 12:22
montechristo, i dajesz to jako przykład czego? Zdrowego związku? Bo nie bardzo rozumiem......

Takich przypadków jest masa..........Andrzej Łapicki ma 85 lat, jego żona 25 - ten związek napawa mnie obrzydzeniem !!!!!
Może i jestem ograniczona, ale coś takiego jest moim zdaniem chore i nadaje się na terapię!
Przyjaciel forum

Sortuj wg