związek z osobą o wiele lat starszą

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: związek z osobą 23 lata starszą!!!!

przez *Monika* 04 lis 2010, 22:12
Korba, Nie przejmuj się wypowiedzią młodszego chłopaka. W jego wieku ma się inne priorytety. Dla niejednego 20-latka wyższe sfery to kasa, więc cóż się dziwić,ze tak pojmuje szczęście.A Wiola dobrze napisała,że lepiej być otwartym, niżeli kumulować w sobie to, o czym się myśli. Ja Tobie też dopinguję i to szczerze.Nie powiem....bo trochę martwię się o Ciebie. Jesteś bardzo wrazliwa. Chodzi o to,żeby już Cię nikt nie zranił. A jeśli Cię zrani...czego nie zyczę, to żebyś umiała sobie porodzić w takiej sytuacji....bo tu o to przecież chodzi.Żeby potrafić sobie radzić w takich patowo-trudnych sytuacjach. Bo przecież tu ważne są emocje. Ważne,żeby im ufać, a tego właśnie się uczysz. Bo to one rządzą narazie.

Zapytałam o tego tajemniczego mężczyznę myśląc,że już coś się zaczęło. I cieszę się,że mi napisałaś o kogo chodzi. I nie patrz na innych, co powiedzą. To Ty decydujesz co będzie dalej. Rób tak,żeby uszczęśliwić siebie, a nie innych. To co sobie pomyślą inni...to już ich problem,Ważne,żebyś Ty w końcu poczuła się kochaną, rozumianą.
Obrazek
Główny Moderator

przez namiestnik 05 lis 2010, 01:33
ewap99 napisał(a):Jeśli chcecie to mogę Wam napisać jakie mogą być konsekwencje zycia z osoba ponad 20 lat starszą ja mam 27 lat starszego męża od 14 lat

od 14 lat - to mając 13 rozpoczęłaś związek?

przez Korba 05 lis 2010, 11:26
Monisia, :***

[Dodane po edycji:]

namiestnik napisał(a):
ewap99 napisał(a):Jeśli chcecie to mogę Wam napisać jakie mogą być konsekwencje zycia z osoba ponad 20 lat starszą ja mam 27 lat starszego męża od 14 lat

od 14 lat - to mając 13 rozpoczęłaś związek?

chyba chodziło o to, że jej mąż jest 27 lat starszy od niej
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Piorunka 05 lis 2010, 11:57
chyba chodziło jednak o to że ona ma 27 lat i jest w związku z mężczyzną starszym o ponad 20 lat,a ich związek trwa 14 lat :smile:

Korba kochanie nie przestawaj pisać,a wypowiedzi Nortt'a hm... chyba każdy ma prawo wypowiedzieć się i powiedzieć co myśli,po to mamy to forum,jasne ze czasem bolą wypowiedzi innych szczegolnie jeśli nie zgadzają sie z naszymi poglądami,ale trzeba być ponad to...popłakać przez chwilkę i iść dalej..tak:) ja tak właśnie robię :P

[Dodane po edycji:]

aha...czy on starszy czy ona...zawsze znajdzie się ktoś komu to się nie podoba...ja i mój mąż byliśmy w podobnym wieku czy to zagwarantowało nam szczęście?
Piorunka

przez ewap99 05 lis 2010, 12:17
No chyba niejasno sie wyraziłam rożnica miedzy mną a męzem wynosi 27 lat i to on jest starszy a zawierajac zwiazek byłam juz troche po 20 tce.
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

przez Shadowmere 05 lis 2010, 12:41
Korba, dopiero teraz zajrzalam tutaj i wstrzasnely mna wypowiedzi jednego z użytkownikow..a Ty już nie masz co robic najmilsza,tylko przejmowac sie wypowiedziami 20 latkow,ktiorzy zycie znaja z dyskoteki i z mtv? :roll:

Powierzchownosc i ograniczenie umyslowe to plaga naszych czasow,trza sie z tym oswoic i olac cieplym moczem :mrgreen:

Ja jestem absolutnie zakochana w pewnym facecie starszym o 18 lat.... :105:

I na pewno dla pieniędzy :mrgreen:
Shadowmere

przez linka 05 lis 2010, 12:50
Naprawdę...co ty już zapomniałaś czym myślą chłopcy w wieku lat 20 Korba, ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 05 lis 2010, 14:10
Shadowmere, linka, no też się dziewczyny dziwię, że aż taka pomroczność mnie ogarnęła :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez namiestnik 06 lis 2010, 11:43
Właśnie dawaj dalej śmiało.

I niech Cię nie strąci z kursu nawet wypowiedź kogoś, że najlepiej zrobisz gdy zrobisz kupę na środku pokoju szefa. To będzie kogoś tam opinia i nie musisz się nią przejmować. Tym bardziej jak będzie tak absurdalna. Dopiero jak znakomita większość zaczyna radzić podobnie, a inaczej niż Ty myślisz to jest to powód do zastanowienia. Ale niekoniecznie dostosowania się do rad. Bo to Twoje życie, a nie większości. Twoje poczynania.

No ale jak narazie to ta większość mówi, że idź śmielej do przodu!

przez betty_boo 07 lis 2010, 09:12
ewa napisz , jestem ciekawa.

przez monika88 07 lis 2010, 14:32
ewa ja także jestem ciekawa

przez ewap99 08 lis 2010, 09:17
Na początku jest super ,zauroczenie ale i docinki otoczenia ,dziwne sytuacje pamiętam kiedyś wchodzimy z dzieckiem do urzędu geodezji a ci do mnie przez panna no ok niech im będzie,ale podaliśmy papiery z których wynikało że jesteśmy małżeństwem no i konsternacja dopiero zaczęli nas przepraszać.Od własnej siostry uslyszałam tekst że "ona by się brzydziła takiego starego ciała w łóżku" a ja dalej się nie brzydzę i gdyby nie zmiana zachowań to byłoby super.Często jak jesteśmy razem biorą nas za ojca i córkę teraz już się z tego śmiejemy.Problem był tez ze znalezieniem się męża w moim środowisku "bo on starszy,bo on nie powinien,bo co ludzie pomyślą,Jak dowiedział się ze spodziewamy się dziecka to się tego wystraszył "bo jestem za stary na ojca" teraz po 14 latach bycia małżeństwem dogadujemy się słabo,z racji jego wieku zanika też życie w sypialni,poza tym od jakiegoś czasu każdy ma swoje życie ,swoich znajomych,czas spędzamy osobno,nawet wyjeżdżamy osobno.W tej chwili to czasem się czuję jakby mąż był tylko lokatorem w domu,któremu gotuje ,piorę i sprzątam.Juz nauczyłam się tak żyć ale zapewniam was nie jest to łatwe drugi raz nie podjełabym sie no i jeszcze kwestia poprzednich zwiazkow,jesli przyszły mąż ma dzieci to tak naprawde zawsze bedzie zawieszony miedzy dwoma rodzinami,bo to przeciez bezduszne by bylo zabronić mu kontaktu z dziećmi,a dzieci najczęściej nie akceptują kolejnego związku ,z tym też trzeba nauczyc sie życ

przez Piorunka 08 lis 2010, 10:12
ewa zrobiło mi się bardzo smutno po przeczytaniu Twojego postu;/
Zastanawia mnie jednak jedno,przepraszam że zapytam,ale z tego co piszesz widać jasno że nie jesteś szczęśliwa,dlaczego tkwisz w tym związku?kochasz go nadal? czy tak jak piszesz do wszystkiwego się przyzwyczaiłaś?
Piorunka

przez ewap99 08 lis 2010, 11:25
To długa historia i masa zależności nie chce o tym tutaj pisac

Sortuj wg