Na jakiej podstawie dobieramy partnerów?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Na jakiej podstawie dobieramy partnerów?

przez Femme Fatal 22 wrz 2010, 10:24
Podejrzliwosc, leki...religia hinduska nauczyla mie co nieco. Pare ladnych lat bylam z hindusem i powiem wam ze o nieufnosci i leku przed zdrada to oni wiedza chyba najwiecej :) Jak mam sie ubierac, jak mam patrzec, na kogo patrzec moge, do kogo i "jak" trzeba sie usmiechac- to tylko nieliczne z "normalnych" zachowan hindusow, ktorymi moga sie poszczycic. Paranoja...Niestety, kultura i poglady z nia zwiazane nas rozdzielily. To byl jedyny zwiazek gdzie zdradzic nawet nie bylo jak i kiedy bo wszedzie gdzie ja byl i moj Rahul :)

przez Misiek_NL 22 wrz 2010, 10:31
Femme Fatal, Bez urazy... ale to takie trzymanie kogoś "w klatce"... Nie na tym powinien opierać się związek
Misiek_NL

przez Femme Fatal 22 wrz 2010, 10:54
Przekonania religijne to klatka, na szczescie juz nie moja :)
Wybieraam sie na terapie, bede wieczorkiem i opisze co i jak

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Korba 22 wrz 2010, 11:42
Uwazaj szczegolnie na wove i Korbe tu bedziesz mial przerabane z reszta moze troche powalczysz :)

LOL moja sława mnie wyprzedza :mrgreen:

dla mnie rozmowa bezprzedmiotowa. nie będę przekonywać, że coś jest dla mnie białe, skoro ktoś wie lepiej ode mnie, że w rzeczywistości jest to dla mnie czarne.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez wovacuum 22 wrz 2010, 12:19
Czy ktoras z kobitek forumowych,chce siè rowniez zapisac do klubu "zlych bab"??? :mrgreen: :twisted:
wovacuum

przez Korba 22 wrz 2010, 15:32
do klubu ZOŁZ :mrgreen:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez linka 22 wrz 2010, 15:50
_Pete_ napisał(a):
Krwiopij napisał(a):wrażliwy,delikatny

No o takich facetów to raczej ciężko będzie. :)

Heh, tu chyba trzeba wyjaśnić....jak myślę wrażliwy to nie chodzi mi o to, żeby płakał na M jak miłość tylko o to, żeby był wrażliwy np. na krzywdę zwierząt, innych ludzi, żeby potrafił pomagać, pocieszyć, przytulić itd.. Co do delikatny - to u mnie bez przesady :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez linka 22 wrz 2010, 16:02
Krwiopij, oj no kobiety wiedzą o co cho :) bo jak facet słyszy słowo: wrażliwy to pewnie tylko tak je odbiera :))
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez wovacuum 22 wrz 2010, 16:14
Lubiè wrazliwych mèzczyzn-ale nie poetow!!,niebrutalnych-jednakze podoba mi siè jak malz zedrze ze mnie ubranie w wiadomym celu :D ,niekrzykliwych-ale lubiè jak chlop sobie pokrzyczy przed telewizorem oglàdajàc mecz,taktownych-niestety-moj facet do takich nie nalezy:mowi wszystko co mu lezy na sercu,co czasem mnie przyprawia o przyslowiowy"zawrot glowy" :mrgreen: Jest czasem taki niepoprawny i dlatego okrutnie go kocham :105:
wovacuum

przez betty_boo 22 wrz 2010, 16:53
faktycznie wygląda na to że ktoś leczy swoje kompleksy obwinianiem kobiet o materializm.
moze Twoim kompleksem jest właśnie to że jesteś niezaradny życiowo?

poza tym, wyciągnąłeś zdanie wovy z calego kontekstu rozmowy.

przez Gods Top 10 22 wrz 2010, 19:18
Na jakiej podstawie dobieramy partnerów ? Charakterologicznie prawie zawsze na podstawie obserwacji rodzinnych, na zasadzie jaką miałeś matkę, taką wybierzesz sobie partnerkę i jakiego miałaś ojca, takiego wybierzesz sobie partnera. 8)
Choć czasem bywa to bardzo szkodliwe, gdy chce się zerwać z tym schematem, a mimo to mniej lub bardziej świadomie poszukuje się cech rodzica w partnerze/partnerce. :roll: Wtedy to już pozostaje chyba tylko terapia, bo te wzorce są w człowieku zakorzenione chyba gdzieś pomiędzy odruchami bezwarunkowymi, a warunkowymi. ;)
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez linka 22 wrz 2010, 22:24
niemądry, dla mnie to chore, nie da się tak kogoś ocenić. Człowiek to nie zbiór liczb, że da się go podporządkować do jakiejś rubryczki....można mieć określone wymagania co do osoby z którą chcemy się związać, ale prawda jest taka, ze jak poznajemy tą osobę to często nasz system oceny się przewartościowuje, jesteśmy z osobą o której kilka miesięcy wcześniej, po przeczytaniu jego cv stwierdzilibyśmy, ze nigdy nie będziemy........
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 23 wrz 2010, 00:12
Powiem szczerze,że dla mnie nadal proces wyboru partnera/partnerki jest jakąś taką jedną niewiadomą.
Tak sobie myślę,że chyba chcemy aby "nasz partner/partnerka" miał jakieś określone cechy ale...to wszystko może się zmienić gdy tą osobę poznamy.Zresztą tak jak linka napisała wcześniej:system oceny się przewartościowuje, jesteśmy z osobą o której kilka miesięcy wcześniej, po przeczytaniu jego cv stwierdzilibyśmy, ze nigdy nie będziemy........
:)

przez betty_boo 23 wrz 2010, 13:54
podobno na poczatku ludzi fascynuja przeciwienstwa ale dla trwałosci związku lepsze są podobieństwa.

w wielu przypadkach wazna jest tez chemia, podobienstwo fizyczne a takze wzorce wyniesione z domu (jak pisał God's Top)

Sortuj wg