czy zemsta jest słodka?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: czy zemsta jest słodka?

przez linka 20 sie 2010, 09:24
RafQ napisał(a):Powiem nawet,że rozkoszowałbym się każdą sekundą jego cierpienia.

I myślisz, że to by ci się pomogło uporać z tym, że bliska ci osoba nie żyje?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez betty_boo 21 sie 2010, 14:54
tak, mysle ze osobom wierzacym w sprawiedliwosc swiata odwet pomaga.

przeciez wszystkie sady i wymiar sprawiedliwosci tez funkcjonuja po to zeby wymierzac kare. to tez jest jakas zemsta?zemsta spoleczenstwa za zalamanie ustalonych zasad postepowania?

przez linka 21 sie 2010, 15:09
betty_booale ja nie piszę o karze w postaci skazania winnego na pozbawienie wolności........ raczej odnoszę sie do słów RafQ

.Ktoś brutalnie zabija najbliższą Ci osobę,bądź całą Twoją rodzinę.Wiesz kto to zrobił,ale z braku dowodów wymiar sprawiedliwości nie ma się do czego przyczepić(....)uprowadzasz klienta,zamykasz we wcześniej zaplanowanym miejscu i torturujesz go kilka dni,albo tygodni dopóki nie zejdzie z tego świata.
Czy miałbym satysfakcje?Oj uwierzcie mi,że tak.Powiem nawet,że rozkoszowałbym się każdą sekundą jego cierpienia.

Pomogłoby na chwilę...co z tego, skoro nic nigdy nie wróci ci tej osoby którą kochasz....być może sprawiedliwość pomaga przeżycie kolejnych faz żałoby....

Tolkien kiedyś napisał bardzo mądre słowa:
"Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich im obdarzyć? Nie bądź tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci."
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 21 sie 2010, 15:54
Zemsta chyba świadczy o niedojrzałości...
:)

przez betty_boo 21 sie 2010, 18:24
linka, masz rację. cytat jest świetny.

przez lizi 31 sie 2010, 09:44
człowiek nerwica napisał(a):Zemsta chyba świadczy o niedojrzałości...

Z autopsji przyznaje, że raczej tak jest... Jeszcze nie tak dawno uważałam, że zemsta jest konieczna... "Oko za oko" to bylo moje motto zyciowe... A teraz.. Niby mineło mało czasu, ale mój tok myślenie zmienił sie diametralnie i nie chce upodabniać sie do ludzi, którzy czynią zło, a zemsta jest chyba najlepsza drogą ku temu...
Na dzien dzisiejszy chciała bym po prostu nie spotykać z osobą, która mnie krzywdzi/krzywdzila... A najlepiej o niej totalnie zapomnieć...

przez brokenwing 31 sie 2010, 09:51
lizi napisał(a):
człowiek nerwica napisał(a):Zemsta chyba świadczy o niedojrzałości...

Z autopsji przyznaje, że raczej tak jest... Jeszcze nie tak dawno uważałam, że zemsta jest konieczna... "Oko za oko" to bylo moje motto zyciowe... A teraz.. Niby mineło mało czasu, ale mój tok myślenie zmienił sie diametralnie i nie chce upodabniać sie do ludzi, którzy czynią zło, a zemsta jest chyba najlepsza drogą ku temu...
Na dzien dzisiejszy chciała bym po prostu nie spotykać z osobą, która mnie krzywdzi/krzywdzila... A najlepiej o niej totalnie zapomnieć...

nic dodać ,nic ując .
Zemsta w amoku emocjonalnym,afektywna .Jest wytłumaczalna .Zaplanowana ,zimna,przemyślana świadczy o bezduszności i złośliwości mszczącego się .
brokenwing

przez betty_boo 31 sie 2010, 17:40
Zemsta w amoku emocjonalnym,
afektywna
.Jest wytłumaczalna

zgadzam sie. czasem nawet takie działanie w amoku nie nosi znamion zemsty albo nie jest motywowane zemstą, a pózniej sie nią okazuje.

przez RafQ 31 sie 2010, 19:29
linka napisał(a):
RafQ napisał(a):Powiem nawet,że rozkoszowałbym się każdą sekundą jego cierpienia.

I myślisz, że to by ci się pomogło uporać z tym, że bliska ci osoba nie żyje?

Wszystko zależy z jakiej perspektywy patrzyłbym na całą sprawę w momencie zdarzenia.Ze względu na mój obecny stan nie będe się więcej wypowiadał w tym lub podobnych tematach.

Pozdr.
RafQ

przez lizi 01 wrz 2010, 13:21
"Zemsta w amoku emocjonalnym,afektywna .Jest wytłumaczalna "

Faktycznie czasem emocję biorą góre i jest się zdolnym do rzeczy, o które człowiek sam siebie by nie podejrzewał... :/

przez Lili-ana 01 wrz 2010, 14:17
Ja się nie mszczę, nie mam takich tendencji, myślę, że to nie prowadzi do dobrego, wolę żeby osoba która mnie skrzywdziła zostawiła mnie w spokoju, żebym nie musiała mieć z nią kontaktu.
A26 napisał(a):Kiedy ktoś nas krzywdzi codziennie, ktoś bliski z kim żyjemy, i tak się nieświadomie na nim mścimy drobnostkami codziennych reakcji.

A tu racja i u mnie w domu tak jest. Nie jest to również dobre dla nikogo i kiedy jest tylko taka możliwość trzeba odejść lub pozbyć się osoby, której obecność zadaje ból.
To się nazywa toksyczny związek.
Lili-ana

Sortuj wg