mój partner odszedł w 6 miesiącu ciązy

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: mój partner odszedł w 6 miesiącu ciązy

przez brokenwing 30 lip 2010, 16:48
Co za różnica czy uderza w twarz czy gdzie indziej?

Czy można zmienić takiego człowieka ?
Myślisz ,że ktoś z pełna odpowiedzialnością za własne słowa odpowie Ci ?
Zapytaj siebie nie innych ,nie czy da sie zmienić tylko czy potrafisz go zmienić ... z tego co piszesz ma się ku gorszemu
brokenwing

przez Natascha 30 lip 2010, 16:58
brokenwing jeśli interesuje Cię temat wpływu przemocy na psychikę, poczytaj sobie:
http://www.forum.niebieskalinia.pl/viewtopic.php?t=1429
Natascha

przez brokenwing 30 lip 2010, 17:17
Natascha, Skorzystam z linku .
Tyle ,ze źle mnie zrozumiałaś ,nie interesuje mnie okres uzależnienia ...lub zastraszenia ,sam nie wiem jak to nazwać .
Interesuje mnie faza początkowa ,kiedy kobieta poznaje kryminalistę, często alkoholika .Co powoduje fascynacje takimi ludźmi ?
brokenwing

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Natascha 30 lip 2010, 17:27
brokenwing tacy ludzie często na początku nie pokazują prawdziwej twarzy. Szydło z worka wychodzi wtedy, gdy już w jakis sposób ''zawłaszczą'' sobie partnerkę.
Natascha

przez Sean1 30 lip 2010, 17:30
suicidesilence, brokenwing, to temat na dłuższy wywód.
Po pierwsze kobieta żyjąca w związku z partnerem stosującym przemoc ma zaburzoną funkcję jasnego myślenia.
Po drugie odejść trzeba mieć dokąd.

No ale być może miała innych partnerów przed sobą, którzy ją szanowali, traktowali jak człowieka, więc ma jakieś porównanie, że mogą być dobrzy, czemu ja z takim nie jestem, tylko gniję z tym chamem?
A z tym odchodzeniem... nie mówię tylko o małżeństwach, ale o jakiś związkach przedmałżeńskich, gdzie kobieta ma pełen wybór i wolną drogę, żeby skończyć z takim typem... a jeśli chodzi o grubsze związki jak małżeństwo, to hmm... kasa przytrzymuje? Ważniejsze potrzeby materialne kosztem wiecznego poniżania itd?

przez brokenwing 30 lip 2010, 17:32
Natascha, Och ..w większości są szczerzy ,jedynie kobiety widza w nich zupełnie inne osoby . Mowie z pozycji obserwatora .
brokenwing

przez Monika1982 30 lip 2010, 17:41
wracajac do tematu,znam go od 7 lat i nigdy taki nie byl,byl nerwowy ale bez przesady. jeszcze raz wspominam ze mnie nie bil,tylko szarpal,wyzwał i wyrzucil 3 razy z domu a pozniej zawsze przeprasza i owi ze nie potzrebnie krzycze itd.

[Dodane po edycji:]

dlatego napisałam do was bo sie zastanawiam czemu tak jest ze jak facet cos zrobi to obwinia kobiete ze to ona krzyczy,ze sie czepia nie potrzebnie i wg. moze boi sie odpowiedzialnosci?bo wie ze narazie nie bede pracowac bo nie mam jak,a on za marny 1000 ma wyrzywic 3 osoby! nie wiem nie potrafie tego zrozumiec?

moge tez dodac ze nie pije i nie imprezuje,wiec zalety ma!

przez Lili-ana 30 lip 2010, 17:44
Monika1982 napisał(a):tylko szarpal,wyzwał i wyrzucil 3 razy z domu a pozniej zawsze przeprasza i owi ze nie potzrebnie krzycze itd.

"tylko" ???? Kobieto, otrzeźwiej! To nie jest normalne. Również myślę, że lepiej być samotną matką niż być z kimś takim. A samotna na zawsze nie musisz być, może poznasz kogoś wartościowego w swoim życiu.

Monika1982 napisał(a): zastanawiam czemu tak jest ze jak facet cos zrobi to obwinia kobiete ze to ona krzyczy,ze sie czepia nie potrzebnie

Ten typ już tak ma... :roll: niestety tacy faceci są zbyt dumni i próżni(toksyczni?) by zauważyć własne błędy i obwiniają o to, że im się nie powodzi w życiu wszystko i wszystkich dookoła, tylko nie siebie.

Zwykli egoiści i tyle. Nie ma się nad tym co zastanawiać.
Ostatnio edytowano 30 lip 2010, 17:48 przez Lili-ana, łącznie edytowano 1 raz
Lili-ana

przez Monika1982 30 lip 2010, 17:47
nie wie co mam zrobic,serce mowi wybacz a rozum mowi uciekaj moze zrozumie jak straci!!!!
moja znajoma miała podobna sytuacje,dała spokój i on sie zmienil jak dziecko przyszło na swiat,daja sobie teraz super rade,sa ze soba i maja slicznego synka. ona mu wybaczyla i jest dobrze!

przez Lili-ana 30 lip 2010, 17:49
Moja rada na tę sytuację w jakiej jesteś to posłuchaj rozumu, kierowanie się uczuciami w tym wypadku może tylko zaszkodzić.
Lili-ana

przez Monika1982 30 lip 2010, 17:50
mam prosbe popatrzcie na moj problem i partnera a nie na mnie jako osobe poszkodowana!zrozumcie obydwie strony i pomożcie mi zrozumiec a bede bardzo wdzieczna!

z góry dziekuje!

przez Natascha 30 lip 2010, 18:05
Monika1982 jesteś osobą poszkodowaną!
Ręce mi opadają, jak czytam twoje próby usprawiedliwiania go. Ale ostatecznie twoja sprawa...chcesz sobie zmarnować życie to dalej się za nim uganiaj. Tylko pamiętaj, jeśli będziesz bagatelizować i usprawiedliwiać takie skandaliczne zachowania, jak szarpanie czy wyzwiska...on z czasem będzie sobie pozwalać na coraz więcej!
Natascha

przez wovacuum 30 lip 2010, 18:11
Monika1982, przepraszam jakie zalety ma TEN facet(cham i prostak notabene)????ja chyba zle widzè dzisiaj??..bo nie chleje i nie imprezuje???
Kobieto-on za to,ze wyrzucil Cie z domu-powinien isc siedziec!!!! Trochè wiècej szacunku dla siebie .... :roll:
wovacuum

przez Monika1982 30 lip 2010, 19:04
nie bronie go,chce zrozumiec! a decyzje podjelam ze z nim nie bede!chyba ze z czasem pokaze ze sie zmieni ale w moje ramiona od razu nie wpadnie!troche mnie zle zrozumielscie,ale nie dziwie sie bo troche go usprawiedliwiam ale tak juz jest jak sie człowiek zakocha i jest slepy!

znajomi mi mowia ze jestem za dobra!matka teresa,tylko szkoda ze nie mysli o sobie!
czas to zmienic:)

Sortuj wg