Jak wyjść z izolacji społecznej?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Jak wyjść z izolacji społecznej?

przez frytka 26 lip 2010, 14:18
Dean, szukanie kontaktów na siłę, 'byle jak' to chyba nie jest rozwiązanie :( Nie lepiej najpierw zająć się sobą? Rozumie izolacje - człowiek ma dość dołowania innych, ma dość tłumaczenia czegoś, czego sam nie rozumie. Sama chęć zrobienia czegoś z tym, zmienienia stanu rzeczy to już wiele. Jak długo to trwa? I jak zajmujesz się depresja? Bo wiesz, jeśli się nią nie zajmiesz to ciężko będzie utrzymać zdobyte znajomości. Gdy będą gorsze dni znowu będziesz uciekał w samotność.
Anioły są wśród Nas

przez mila8 26 lip 2010, 23:04
po przeczytaniu Twojego pstu nasunęła mi się myśl że najlepszą "terapia" pozwalającą Ci wrócić do dawnej świetności społecznej moim zdaniem byłoby spotkanie na Twojej drodze osoby która w pełni zaakceptowałaby Ciebie wraz z Twoimi lękami i słabościami, która w gorszym okresie Twojego życia stałąby murem za Tobą i powtarzała że cokolwiek bedzie się działo ona będzie przy Tobie i będzie Cie wspierać, przy której nawet szara czasem otaczająca nas rzeczywistosć nabierałaby kolorów tęczy...
mila8

przez depresyjny86 26 lip 2010, 23:45
Już widzę jak w jego życiu pojawia się osoba która:
która w pełni zaakceptowałaby Jego wraz z Jego lękami lękami i słabościami, która w gorszym okresie jego życia stałąby murem za nim i powtarzała że cokolwiek bedzie się działo ona będzie przy Nim i będzie go wspierać, przy której nawet szara czasem otaczająca nas rzeczywistosć nabierałaby kolorów tęczy...

Bardzo ładnie napisane,rozumiem,że przez osobę wierzącą w miłość i te głupoty:)...niestety jak wiesz nie każy "zasługuje"według innych na miłość:NIE KAŻDY jest super zajebistym gościem do tego świetnie wyglądającym i zaradnym życiowo,komunikatywnym i z poczuciem humoru,i do tego jeszcze nieżle zarabiającym.....Niestety na miłość i inne uczucia trzeba sobie "zasłużyć".... :cry:
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez soulfly89 27 lip 2010, 00:00
mila8 napisał(a):po przeczytaniu Twojego pstu nasunęła mi się myśl że najlepszą "terapia" pozwalającą Ci wrócić do dawnej świetności społecznej moim zdaniem byłoby spotkanie na Twojej drodze osoby która w pełni zaakceptowałaby Ciebie wraz z Twoimi lękami i słabościami, która w gorszym okresie Twojego życia stałąby murem za Tobą i powtarzała że cokolwiek bedzie się działo ona będzie przy Tobie i będzie Cie wspierać, przy której nawet szara czasem otaczająca nas rzeczywistosć nabierałaby kolorów tęczy...

Ojej... :roll:

Mila, bez obrazy, ale to co wypisujesz to romantyczne bajki.
Zgadzam się tutaj w pełni z Człowiekiem Nerwicą. Nie można uznawać miłości za terapię, bo to bardzo egoistyczne i nieodpowiedzialne, poza tym - trudne do wykonania.

Żeby kogoś kochać najpierw trzeba zająć się sobą... Myślenie, że miłość jest lekiem na nasze psychiczne jazdy jest bardzo naiwna, bo miłość + psychiczne jazdy bardzo często równa się koniec miłości.

Dean, a co ze starymi znajomymi/przyjaciółmi? Może spróujesz im wytłumaczyć, że miałeś trudny okres w życiu i dlatego uciekałeś? Moi dobrzy znajomi i przyjaciele to rozumieją. Już kilka razy nasze drogi się rozchodziły, ale jakoś zawsze do siebie wracamy...

Poza tym, rzeczywiście, nic na siłę. Chyba wystarczy, że będziesz miał otwarte i przyjazne podejście do ludzi, których życie Ci postawi na drodze a na pewno z kimś się z czasem zakumplujesz :)

przez depresyjny86 27 lip 2010, 00:30
Troszkę się wtranżole do tematu po raz kolejny :mrgreen: ,Ja właśnie staram się robić wrazenie człowieka miłego dla innych,tak naprawdę jestem przyjażnie nastawiony do innych,,,,tylko,co z tego...skoro albo sam boje się zagadać do kogoś,albo jak już rozmawiam przez dluższy okres czasu to i tak zostaje przez tąosobę odrzucony albo traktowany z góry bo nie jestem taki jak inni.
Wiem,że według ludzi jestem dziwny bo "dziwnie" się zachowuję...ale no właśnie czy dziwne jest to,że wole sobie czasem posiedzieć gdzieś sam?

przez frytka 27 lip 2010, 11:58
Zależy, czy ta potrzeba bycia samym jest ucieczką czy też naturalną cechą...

Pomysł z odnowieniem starych znajomości nie jest zły, lecz często nie ma się już z nimi o czym rozmawiać, ponieważ choroba Nas zmienia - nie znajomych. Ale chyba warto Dean się przekonać prawda ;) Osobiście szukałam także nowych znajomości na tematycznych forach, które mnie interesują. Jest to także sposób na poznanie ludzi, jednak trzeba mieć na uwadze, że internet to internet - nie zastąpi osobistych relacji. Często rozwiązaniem jest także zapisanie się na jakiś kurs, gdzie pozna się nowych ludzi. Nom wybór jest spory. I tak podziwiam, że masz jeszcze wiarę w ludzi :cry:
Anioły są wśród Nas

przez mila8 27 lip 2010, 13:17
Ojej... :roll:

Mila, bez obrazy, ale to co wypisujesz to romantyczne bajki.
Zgadzam się tutaj w pełni z Człowiekiem Nerwicą. Nie można uznawać miłości za terapię, bo to bardzo egoistyczne i nieodpowiedzialne... Nie chodzi o to żeby miłość traktować jako terapię tylko o znalezienie kogos kto da nam poczucie że bez względu na to jak obecnie wiedzie nam się w życiu będzie nas wspierał. A jesli chodzi o ten wczorajszy post to faktycznie troche przegiełam i przyznje że przypomina on bardziej wstęp do jakiegoś romantycznego poematu :D

[Dodane po edycji:]

człowiek nerwica napisał(a):Już widzę jak w jego życiu pojawia się osoba która:
która w pełni zaakceptowałaby Jego wraz z Jego lękami lękami i słabościami, która w gorszym okresie jego życia stałąby murem za nim i powtarzała że cokolwiek bedzie się działo ona będzie przy Nim i będzie go wspierać, przy której nawet szara czasem otaczająca nas rzeczywistosć nabierałaby kolorów tęczy...

Bardzo ładnie napisane,rozumiem,że przez osobę wierzącą w miłość i te głupoty:)...niestety jak wiesz nie każy "zasługuje"według innych na miłość:NIE KAŻDY jest super zajebistym gościem do tego świetnie wyglądającym i zaradnym życiowo,komunikatywnym i z poczuciem humoru,i do tego jeszcze nieżle zarabiającym.....Niestety na miłość i inne uczucia trzeba sobie "zasłużyć".... :cry:

Bez urazy ale gdyby każdy miał mieć podejście że aby znaleźć bliską osobę trzeba być "zajebistym gościem do tego świetnie wyglądającym..." to życie byłoby gorsze niz jest w rzeczywistosci
mila8

przez Sorrow 27 lip 2010, 16:46
mila8 napisał(a):Bez urazy ale gdyby każdy miał mieć podejście że aby znaleźć bliską osobę trzeba być "zajebistym gościem do tego świetnie wyglądającym..." to życie byłoby gorsze niz jest w rzeczywistosci

To nie ma znaczenia jaka to jest cecha. Jak się jej nie ma to się nie zasługuje by być w związku.

przez Sean1 27 lip 2010, 21:20
Dean A, że kumpel introwertyk to nie znaczy, że już na piwo nie możesz z nim iść. Weźmiesz go do jakiejś knajpy spokojnej od czasu do czasu, siądziecie w kącie (mniemam masz tu na myśli taki introwertyzm, że on w ogóle nie lubi wśród ludzi przebywać), pogadasz o pierdołach, lepsze to niż siedzenie w domu chyba, prawda?

przez Shadowmere 27 lip 2010, 21:32
NIE KAŻDY jest super zajebistym gościem do tego świetnie wyglądającym i zaradnym życiowo,komunikatywnym i z poczuciem humoru,i do tego jeszcze nieżle zarabiającym.....

Kochany Człowieku Nerwico..Ty też masz odrobinkę skrzywione poczucie rzeczywistości.Ja tam nigdy nie bylam w związku z takim..ee doskonale przystosowanym osobnikiem.
I nie sądzę żeby kobiety byly aż tak plytkie,jak powszechnie sie sądzi.Malo tego,ja w ogole nie znam takiego czlowieka sukcesu,jakiego opis podales w swoim poscie. :shock:
Shadowmere

przez A26 27 lip 2010, 22:09
Mila8, a jeśli ta osoba odejdzie? Przede wszystkim trzeba się nauczyć polegać na samym sobie.

Dean, a jesteś już swoim własnym przyjacielem? Bo od tego trzeba zacząć. Umieć spędzać czas ze sobą, ale konstruktywnie. Potem inni sami przyjdą :)
A26

przez depresyjny86 27 lip 2010, 23:48
Shadowmere-szczerze? wątpie,że nie poznałaś..Każdy facet który ma kobietę posiada większość tych cech któe wymieniłem wcześniej.(wiem uogólnienie ale zobacz sama;któa chciała by być z facetem bojącym się,niepewnym,nieatrakcyjnym,nie radzącym sobie w życiu?Tacy nie radzący sobie faceci nie mają szans na znalezienie sobie kogoś...no chyba,że trafią na desperatki :smile: )
Żeby nie było nie mówie tego na hmmm swoim tle...bo akurat miłość/poznanie kogoś to sprawy które na ten moment kompletnie mnie nie interesują.
Jak pisałem niespójnie,albo coś poplątałem to przepraszam,ale jest już póżno i jestem słaby i g.... widze na monitorze;l/
Jedyną rzeczą która mnie teraz interesuje jest święty spokój z ludżmi...nie chce ich widzieć...

Dean, a jesteś już swoim własnym przyjacielem? Bo od tego trzeba zacząć. Umieć spędzać czas ze sobą, ale konstruktywnie. Potem inni sami przyjdą :

Sami nie przyjdą

przez capria 28 lip 2010, 00:03
a moze spotkałbys sie z kims z forum :angel:
Czasem upadnę ale zawsze się podniosę

przez depresyjny86 28 lip 2010, 07:59
noo pewnie jeszcze brakuje tego zeby osoba z którą bym mial sie spotkac dostała ataku paniki na mój widok :mrgreen:

Sortuj wg