Zwiazek z osoba z podobnym problemem...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Zwiazek z osoba z podobnym problemem...

przez soulfly89 07 lip 2010, 01:34
Może to trochę nie na temat ale ja się bardzo mocno, od kilku lat, przyjaźnię z osobami które mają problemy psychiczne z elementami depresji, czyli mojego powracającego jak bumerang problemu. Przyjaźń to chyba też rodzaj związku?

Pozytywne strony: ja umiem czytać między wierszami i wiem co się kryje za wymówką "nie przyjdę, wiesz, dzisiaj się troszkę źle czuję" wiem że wtedy moja przyjaciółka leży na łóżku w swoim pokoju i płacze i wiem jak mogę jej ulżyć.

Za to kiedy obie czułyśmy się fatalnie nie odzywałyśmy się do siebie przez pół roku - obie nie miałyśmy na to siły... Także myślę, że przyjaźń osób chorych psychicznie zdaje egzamin, ale związek? Nie wiem...

przez A26 07 lip 2010, 01:54
Przyjaźń jak najbardziej zdaje egzamin... moim zdaniem to coś zupełnie innego, bo z przyjaciółką nie myślisz o budowaniu rodziny, nie tworzysz domu.

Mi akurat przyjaźni brakuje, bo się przeprowadziłam. I tych których poznałam, już zawiodłam, trudno mi coś nawiązać bo stary przyjaciel zrozumie "dzisiaj się nie czuję", nowy nie bardzo.
A26

przez bardziej_plejer 09 lip 2010, 18:29
Moja nerwica nie pozwolila mi byc z osoba, ktora pokochalem.
Tej osobie rowniez nie pozwolila na to nerwica (tak mi sie zdaje,
ze ona ma nerwice, choc nie wiem czy jest swiadoma...
ale zgrzytanie zebami w nocy, gadanie przez sen, obawa przed uduszeniem,
smiercia bliskich i tym, ze sobie moze zrobic krzywde).

Najgorsza byla depresja, ale kiedy bylo fajnie, to naprawde bylo fajnie.
Ale juz nie jest :(

Powiem tak - nerwicowcy swiadomi swojego problemu patrza na swiat
w podobny sposob i probuja sobie ulatwiac zycie chyba bardziej niz
zwykli, normalni, spokojni ludzie... natomiast maja mniejsze sily, jesli
zaczna sie leki, bo lek nakreca lek... i czasem jedno upadnie a drugie
nie ma sily go podniesc... Kurde, jak o tym mysle to mi naprawde zle.
Straszna rzecz pokochac kogos a potem godzic sie z odejsciem...
Tylko spokoj nas uratuje.

http://www.ambientmusicguide.com/pages/radio/audioPage.php
Polecam zatopic sie w dobra uspokajajaca muzyke :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez A26 09 lip 2010, 23:22
bardziej_plejer napisał(a): i czasem jedno upadnie a drugie

Dokładnie :( Aż mi się łza w oku zakręciła na te słowa...
A26

przez linka 09 lip 2010, 23:27
bardziej_plejer napisał(a):zgrzytanie zebami w nocy, gadanie przez sen

Nie no bez przesady, to nie są żadne objawy nerwicy czy deprechy ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez bardziej_plejer 10 lip 2010, 00:14
linka napisał(a):
bardziej_plejer napisał(a):zgrzytanie zebami w nocy, gadanie przez sen

Nie no bez przesady, to nie są żadne objawy nerwicy czy deprechy ;)

zgrzytanie wynika z deficytow w poczuciu bezpieczenstwa. gadanie przez sen wiazalo sie tez z koszmarami nocnymi...ale bardziej chodzi mi o leki o bliskich,uduszenie sie i utrate kontroli(obawa przed spowodowaniem wlasnego wypadku). wiem,co pisze;)zaufaj mi.

[Dodane po edycji:]

A26 napisał(a):
bardziej_plejer napisał(a): i czasem jedno upadnie a drugie

Dokładnie :( Aż mi się łza w oku zakręciła na te słowa...

no ale bedzie w kpncu lepiej.z drugiej strony mialbym teraz skakac i sie cieszyc i odpalac fajerwerki?;)
Tylko spokoj nas uratuje.

http://www.ambientmusicguide.com/pages/radio/audioPage.php
Polecam zatopic sie w dobra uspokajajaca muzyke :)

przez Thazek 02 paź 2010, 19:15
Odgrzeję troszke kotleta ;)
ja bym ten temat podwiesił i zrobił tak:
podzielił tu na regiony i jeśli któraś lub któryś z forumowiczów chciałbym się spotkać i pogadać z kimś o podobnej sytuacji to pisze do tej osoby...
a nóż widelec będzie coś z tego? ;) wiem że to nie jest jakaś fotka.pl czy coś w tym stylu ale wydaje mi się ze to fajne by było! :yeah:
Thazek

przez Korba 02 paź 2010, 19:36
Thazek, zapraszam do działu "Miasta" oraz "Poznajmy się".
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Thazek 02 paź 2010, 20:00
niemądry napisał(a):Racja. Tutejsze dziewczyny są ładniejsze :P

skoro tak uważasz... :105:
Thazek

Zwiazek z innym 'nerwicowcem'

przez Vigdal 17 paź 2010, 01:32
Czesc

Mam 27 lat i nerwice lekowa z ktora generalnie calkiem niezle sobie radze (bardzo pomaga mi sport, kiedy dopada mnie lek potrafie stawic mu czola albo przynajmniej pozniej "przerobic" to co we mnie zaszlo . Oczywiscie sa tez gorsze okresy w moim zyciu kiedy mam duzo na glwoie i troche zaniedbuje swoje zdrowie psychiczne ( wystawiam sie na obciazenie stresem -ale mysle ze w zyciu nie da sie nic osiaganac jezeli czlowiek nie wchodzi w sytuacje stresowe gdy musi podejmowac szybko wazne decyzje czy po prostu walczyc o swoje racje :) wtedy objawy sie szczegolnie nasilaja ale jakos z tego wychodze( o wlasnych silach) Malo kto z mojego otoczenia wie o moim problemie, raczej sam w sobie wszystko analizuje, a na zewnatrz gram (chociaz jest to cholernie meczace).
W zwiazku z moja dziewczyna nie czulem sie do konca szczesliwy probowalem sie przed nia otworzyc i troche ja wprowadzic w moj swiat szczegolnie kiedy mialem ten gorszy okres ale ona kompletnie nie rozumiela co przezywam- mysle ze niestety w naszym spoleczenstwie slowo nerwica albo problemy emocjonalne jest wysmiewane i bagatelizowane ( jak ludzie czegos nie znaja to zazwyczaj tak reaguja). Generalnie teraz jestem sam i zastanawiem sie jakiego rodzaju kobiety szukac? Moje pytanie brzmi co sadzicie o wiazaniu sie ludzi o podobnych prblemach nerwicowych czy bedzie to wzjemne wspieranie sie czy raczej oboje pojda na dno z jednej strony wzajemne zrozumienie i ulga z drugiej storny boje sie ze jak za duzo bedzie sie o tym rozmawiac to zamiast dazyc do normalnosci zamkniemy sie w swoim swiatku lub nie bedziemy siebie tolerowac?
Ostatnio edytowano 19 paź 2010, 15:24 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Łączę z istniejącym już wątkiem o tej samej tematyce.

Re: Zwiazek z innym 'nerwicowcem'

przez ewaryst7 17 paź 2010, 08:16
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi.Zależy to , jak wiesz od osobowości nerwicowcow..Jaki bagaż wnoszą do związku.Bo wszystkiego na nerwicę zwalić nie można.Chociażby np :chamstwa,egoizmu,użalania się nad sobą...Niestety , nerwicowcy lubią się zaslaniać chorobą.

przez GreenGo 19 paź 2010, 14:57
Chociażby np :chamstwa,egoizmu,użalania się nad sobą...Niestety , nerwicowcy lubią się zaslaniać chorobą.
Ale mnie właśnie dobiłaś... choć przynajmniej nie oszukuję, że jestem idealny...

Ja myślę, że dwie osoby z zaburzeniami mogłby stworzyć świetny związek, jednak samo posiadanie zaburzeń to trochę mało - chyba oczywiste - zgodność charakterów, temperamentu i przekonań, wtedy może się udać. Jeśli samemu lubisz użalać się i rozpaczać, to druga strona musi być silna pomimo swoich zaburzeń, a najlepiej jeśli obydwie osoby takie są.
Nie ma gotowych recept.
GreenGo

przez Toshiba 19 paź 2010, 15:12
Ja myslę, że taki związek może byc trudny zwłaszcza po pewnym czasie, gdy pierwsze zauroczenie minie i szara rzeczywistość zacznie się wkradać do związku. Wg mnie w życiu potrzebna jest równowaga, a dwie osoby z nerwicą przechylają szale na jedną stronę.
Nie mniej jednak nie wykluczam udanego związku.
Toshiba

przez Gods Top 10 19 paź 2010, 16:22
Wg mnie szczęśliwy związek jest relacją ni mniej, ni więcej, tylko dwóch osób. Jeśli do związku zaprasza się kogoś lub coś więcej, to dochodzi do zgrzytu... lub w konsekwencji do rozpadu. Pisząc kogoś lub coś więcej mam na myśli np. teściową bądź upodmiotowioną pracę albo upodmiotowioną nerwicę. :roll:
Tak jak nie przetrwa zbyt długo związek, w którym któraś ze stron traktuje pracę jako formę ucieczki (np. podstawową formę spełniania się w życiu), tak nie przetrwa związek w którym nerwicę traktuje się jako ucieczkę - wymówkę dla siebie (np. "czegoś nie umiem przez nerwicę") bądź dla partnera (np. "ty nic nie rozumiesz, bo przez nerwicę masz zaburzone postrzeganie"). :hide:

Oczywiście, wszyscy (lub większość z nas) musi pracować i mamy takie czy inne zaburzenia, ale chodzi o to, by nie nadawać pracy, nerwicy , zainteresowaniom rangi tak samo ważnej jak partnerowi/partnerce. :8):

I w tym wg mnie tkwi jeden z sekretów udanego związku - w tym, by to zawsze partner/partnerka byli ważniejsi, niż nerwica, praca, hobby, majątek... :great:
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

Sortuj wg