Zwiazek z osoba z podobnym problemem...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Zwiazek z osoba z podobnym problemem...

przez depresyjny86 27 cze 2010, 11:01
Smutne?-wolę sobie siedzieć sam pijąc drina,niż użerać się z jakimś człowiekiem od którego był bym uzależniony emocjonalnie.Dobra,z mojej strony koniec offtopu.
:)

przez linka 27 cze 2010, 11:19
Mi tam się zawsze śmiać chciało, dwie osoby, dwie nerwice lękowe w związku:
-Kto dziś idzie po zakupy?
-Ty, bo ja się boję...
-Nie, Ty, ja mam większe lęki.....
- Nie, bo ja.....
:lol: :lol: :lol: :lol:

No a tak na poważnie, prawda jest taka, że nikt kto sam choć raz nie przeżył czegoś na miarę ataku lękowego, epizodu depresyjnego - nigdy nas nie zrozumie, może się jedynie starać.....

Jeśli obie osoby chcą walczyć to taki związek jest bardzo trudny, ale do przejścia. Gorzej jest jak się jedna osoba z takiej pary wyleczy , lub obie....wtedy stają przed trudną decyzją.....czy ich związek zamienił się w walkę o zdrowie i wspieranie się, a teraz kiedy jest dobrze, już nic nie zostało........czy dopiero teraz możemy być razem tak naprawdę?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 27 cze 2010, 13:18
człowiek nerwica napisał(a):Smutne?-wolę sobie siedzieć sam pijąc drina,niż użerać się z jakimś człowiekiem od którego był bym uzależniony emocjonalnie.Dobra,z mojej strony koniec offtopu.

Mówimy o związkach, a nie uzależnieniach emocjonalnych... Inaczej w ogóle pojmujesz ideę związku, jego podstawy.
Użerać się :?: No nie, tego aż nie chcę komentować :mrgreen:
Co ma do tego, czy byłam w 25 związkach, czy 2óch, bo chyba nie zrozumiałam tej aluzji? :lol:
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 27 cze 2010, 13:27
człowiek nerwica, zgadzam się z Doxy, masz mega mylne pojęcie o związku.....no ale prawda jest taka, że wzorce wynosi się z domu, ja gdyby nie to, ze trafiłam na wspaniałego chłopaka, pewnie miałabym identyczne do twojego podejście.

W związku, normalnym, nikt od nikogo nie jest uzależniony, nikt się z nikim nie użera, nie męczy..........nie na tym to polega..... :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez sebastian86 27 cze 2010, 14:53
po przeczytaniu waszych postow mam jednak przeswiadczenie ze to bardzo ryzykowny zwiazek by byl...najlepiej znalezc sobie osobe zdrowa ale wrazliwa na czyjes cierpienie i krzywde :) to byloby najlepsze rozwiazanie ;) ale takich dziewczyn/chlopakow ze swiecą szukac...
We Are The Champions 2016(L)

przez zlasu 27 cze 2010, 18:10
sebastian86 napisał(a):najlepiej znalezc sobie osobe zdrowa ale wrazliwa na czyjes cierpienie i krzywde :)

Jak zdrowa to i chyba wrażliwa - i na odwrót, nie? :)

przez sebastian86 27 cze 2010, 18:52
no nie powiedzialbym. zdrowa osoba emocjonalnie moze byc nei wyrozumiala , powierzchowna i zwyczajnie wredna wiec nie ma takiej zasady jak myslisz...

przez frytka 27 cze 2010, 20:04
związek to nie tylko dawanie i branie ale i kompromisy
Anioły są wśród Nas

przez depresyjny86 27 cze 2010, 22:16
Co ma do tego, czy byłam w 25 związkach, czy 2óch, bo chyba nie zrozumiałam tej aluzji? :lol:

Pomyśl.Zarzucasz mi brak doświadczeń.A ja tylko napisałem,że sama z racji wieku raczej masz tych doświadczeń(związków z osobą zaburzoną) niewiele,o ile w ogóle,.To miałem na myśli.

przez Natascha 28 cze 2010, 15:41
Na pewno nie ma na to reguły ... ale tak sobie myślę, ze najlepszy jest związek z osobą zdrową, która kocha a problem próbuje zrozumieć rozmawiając z psychologiem/psychiatrą partnera. Osoba zdrowa ciągnie chorego ''do góry'' i swoim wsparciem może nawet sprawić, ze partner zobaczy absurdalność swoich lęków.
W związku osób chorych grozi to, ze nawzajem będą przejmować swoje lęki. To trochę tak, jak związek pijacych alkoholików- co z tego, ze się rozumieją?- skoro wspólnie zachleją się na śmierć.

To tylko moje, subiektywne spostrzeżenia i mam nadzieję, ze nikogo nie uraziłam.
Może kompletnie nie mam racji.
Natascha

przez sebastian86 28 cze 2010, 17:44
natascha bardzo mądre spostrzeżenie :) dalo mi do myslenia ;)

przez depresyjny86 28 cze 2010, 22:34
Linko,małżeństwo moich rodziców to farsa...

Problem ze mną jest taki,że ja nie umiem nawiązać podstawowych relacji miedzyludzkich prawidłowo...W dodatku wciąż stare sprawy z przeszłości do mnie wracają jak bumerang,gdyby nie Ci powaleni ludzie z reala których spotkałem/spotykam na swojej drodze,pewnie był bym normalnym gościem...Odczuwam wstręt i lęk do ludzi z reala(obydwie rzeczy coraz silniejsze z dnia na dzień;( )

przez paradoksy 29 cze 2010, 11:33
ale my tu mówimy o związkach, a nie o fobii społecznej...

Ryzyko jest zawsze (czy to ludzie zdrowi, czy chorzy, tylko w przypadku tych drugich dochodzą dylematy chorobowe), ale warto ryzykować.
Wszystko zależy też od charakterów tych ludzi. Choroba stoi wtedy na drugim miejscu (imo).
Natascha, ładnie to ujęłaś, ale muszę się z Tobą nie zgodzić ;) Alkoholicy to ludzie uzależnieni, a nie "tylko" chorzy, więc trochę to porównanie wg mnie tu nie pasuje. Przypominam, że mówimy o związkach, a nie o uzależnieniach od drugiej osoby, w jakikolwiek sposób.

ed:
Często powielamy schematy - potwarzając błędy środowiska, otoczenia, rodziców...
Ale każdy przecież wie, że wyjść jest pare i wcale nie trzeba kończyć, tak jak bliskie nam osoby. Mówię tu o toksycznych związkach. To my decydujemy, dokonywujemy wyborów. To zależy od nas.
paradoksy

przez Krzysiek1234 29 cze 2010, 12:33
paradoksy napisał(a):ale my tu mówimy o związkach, a nie o fobii społecznej...

no tak, ale istnieje prosta zależność miedzy jednym a drugim. Fobia społeczna drastycznie zmniejsza, jeśli nie przekreśla szanse na związek bardzo wielu ludziom.

A w temacie tak powiem na szybko - w moim przypadku, osóbka podobnie zaburzona jak ja byłaby błogosławieństwem przez opatrzność zesłanym.

Sortuj wg