Zwiazek z osoba z podobnym problemem...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Zwiazek z osoba z podobnym problemem...

przez sebastian86 23 cze 2010, 23:01
Co myslicie o zwiazku z osoba ktora tez ma nerwice ? czy to jest lek na cale zlo? czy raczej powinno sie unikac takich zwiazkow?
We Are The Champions 2016(L)

Re: Zwiazek z osoba z podobnym problemem...

przez MOCca 24 cze 2010, 11:42
Depresja nie rozumie nerwicy, tyle w temacie. ;) Kibicuje takim związkom, bo mają realne szanse na powodzenie w wyleczeniu, czy nawet złagodzeniu objawów. Nigdzie nie znajdziesz większego zrozumienia, niż u osoby z podobnym problemem. Podobne problemy bardzo łączy ludzi, psychologiczne połączenie jest silniejsze od "zauroczenia", czy jak tam wolicie miłości.
idxcie na całosc nie łapiąc yonka, pusycyajcie latawce na łące i dmuchajcie motzlki...

"Wyobraź sobie prawa i obowiązki, przywiązania i potrzeby, wspomnienia i wdzięczność, zespól to wszystko pod jednym imieniem i imieniem tym będzie Ojczyzna". V.v.G.

przez depresyjny86 25 cze 2010, 23:02
Powinno się unikać takich związków,oboje jesteście w jakiś sposób toksyczni i może być tak,że zamiast sobie pomagać,wspierać się wzajemnie...będziecie spadać na dno...
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sebastian86 25 cze 2010, 23:09
tez tak mysle ale to chyba zalezy tez od tego jak zaawansowana nerwice ma druga osoba...
We Are The Champions 2016(L)

przez paradoksy 25 cze 2010, 23:10
człowiek nerwica napisał(a):Powinno się unikać takich związków,oboje jesteście w jakiś sposób toksyczni i może być tak,że zamiast sobie pomagać,wspierać się wzajemnie...będziecie spadać na dno...

nie wszyscy są "toksyczni" jak to człowiekunerwico uważasz, nie wszyscy są Tobą i nie wszyscy widzą wszystko tak, jak Ty to widzisz (ze SWOJEGO punktu widzenia).
paradoksy

przez ALEKS*OLO 26 cze 2010, 11:11
Jestem w takim związku od prawie 2 lat, ja chora, on chory (nawet tutaj sie poznaliśmy), i jakoś nie spadamy na dno.
Wręcz przeciwnie, wspieramy sie, rozumiemy, owszem czasem są takie chwile , że jedno drugiego ma ochote zabić, ale to chyba w każdym związku tak jest, nawet "zdrowym". Jest czasem ciężko, jak jedno ma depreche i drugie, to są ciche dni, ale nie odczułam, żeby M. była dla mnie toksyczny , czy ja dla niego.
Więc chyba moge powiedzieć, że jestemy szczesliwym przykładem na to , że da sie stworzyć chorym osobom zwiazek.

P.s zgadzam sie z Doxy , Darek troche przesadzasz i urażasz człowieka :-|
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Sean1 26 cze 2010, 14:57
Eh, marzy mi się takie 'znerwicowane' wręcz dziewczę... myślę, że człowiek_nerwica nie ma racji, takie związki mają przyszłość, bo druga osoba potrafi cię rozumieć, można o wszystkim sobie mówić, wspierać się, a także czasami i wspólnie śmiać się z dziwactw w nn, których normalny partner nie byłby w stanie zrozumieć za bardzo.

przez shadow_no 26 cze 2010, 15:54
człowiek nerwica napisał(a):Powinno się unikać takich związków,oboje jesteście w jakiś sposób toksyczni i może być tak,że zamiast sobie pomagać,wspierać się wzajemnie...będziecie spadać na dno...

Nie do końca.
Byłem 4 lata w takim związku (oboje ze stanami lękowo depresyjnymi), poznaliśmy się w sumie w najgorszym dla nas okresie a razem udało nam się z tego wyjść na jakiś czas. Wtedy uratowaliśmy siebie nawzajem.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez depresyjny86 26 cze 2010, 23:36
Może i mam krzywe spojrzenie,może nie jestem wpybitnym specjalistą od związków,ale wystarczy spojrzeć choćby na temat o toksycznych zwiazkach do którego linka nie chce mi się dawać.Czytacie forum,sami wiecie jakie historie tutaj sie pojawiają,nie rzadko o związkach które się rozpadły właśnie z powodu 2 osób zaburzonych.To,że Wam się udało...niektorym z Was,jest ok.Może nie powinienem używać słowa "Powinno",to złe słowo.Bardziej chodzi mi o podjęcie ryzyka,bo przetrwanie takiego zwiazku jest ryzykowne,aczkolwiek możliwe....ale jednak ryzyko zostaje.
nie wszyscy są Tobą i nie wszyscy widzą wszystko tak, jak Ty to widzisz

Hmm w takim razie jest możliwość,że albo ja jestem szalony,albo cały ten świat jest szalony.Obstawiam 2.

Suicidesilence był byś w stanie śmiać się z tego,że ubrudziłem się,i musiałem kupić mydło w sklepie,użyć mydła na szybko i następnie wyrzucić w krzaki żeby mieć czyste ręce?

przez Goldielocks 26 cze 2010, 23:55
ALEKS*OLO napisał(a):Jestem w takim związku od prawie 2 lat, ja chora, on chory (nawet tutaj sie poznaliśmy), i jakoś nie spadamy na dno.
Wręcz przeciwnie, wspieramy sie, rozumiemy, owszem czasem są takie chwile , że jedno drugiego ma ochote zabić, ale to chyba w każdym związku tak jest, nawet "zdrowym". Jest czasem ciężko, jak jedno ma depreche i drugie, to są ciche dni, ale nie odczułam, żeby M. była dla mnie toksyczny , czy ja dla niego.
Więc chyba moge powiedzieć, że jestemy szczesliwym przykładem na to , że da sie stworzyć chorym osobom zwiazek.

P.s zgadzam sie z Doxy , Darek troche przesadzasz i urażasz człowieka :-|

Dokładnie - myślę tak samo, jak Doksy i Aleks. Choroba nie jest wyznacznikiem jakości związku i jego szans na powodzenie.
" [...] Historia Dziewczynki o Złotych Kędziorach nie ma szczęśliwego zakończenia. Próby odkrycia, co jest dla niej odpowiednie, kończą się tak, jakby przebudziła się ona ze złego snu - po czym dziewczynka ucieka... [...] "

Bruno Bettelheim, Cudowne i pożyteczne...

przez depresyjny86 27 cze 2010, 02:08
(ze SWOJEGO punktu widzenia).

O właśnie,dziękuje Doksy,że tak to ładnie napisałaś :smile: :P :twisted:
Z tego calego bałaganu zapomniałem dodać jednej rzeczy:chodzi mi szczególnie o związki w których jedna-dwie osoby nie chcą nic ze sobą zrobić.Jednak też związki osób starających się i walczących ze swoimi przypadłościami mogą być trudne.Przyznajcie mi chociaż rację w tym,że takie związki są ryzykowne.
Zeby nie było,nie miałem na celu urażania nikogo niczym.

przez paradoksy 27 cze 2010, 03:05
człowiek nerwica, a JAKIE związki NIE SĄ ryzykowne?
Każdy niesie ze sobą jakieś ryzyko, zazwyczaj opcje są dwie - albo z kim jesteś, albo się rozstajecie. To tak ogólnikowo.

Z tego calego bałaganu zapomniałem dodać jednej rzeczy:chodzi mi szczególnie o związki w których jedna-dwie osoby nie chcą nic ze sobą zrobić.

To już zmienia postać rzeczy - mówimy o związkach ludzi chorych ogólnie, a nie o związkach ludzi, którzy nie chcą nic ze sobą zrobić... zazwyczaj takie osoby nie są w związkach, bo skoro nie chcą ze SOBĄ nic zrobić, to dlaczego w ogóle miałyby być w związku?

Może i mam krzywe spojrzenie,może nie jestem wpybitnym specjalistą od związków,ale wystarczy spojrzeć choćby na temat o toksycznych zwiazkach do którego linka nie chce mi się dawać.Czytacie forum,sami wiecie jakie historie tutaj sie pojawiają,nie rzadko o związkach które się rozpadły właśnie z powodu 2 osób zaburzonych.

Często pojawiają się historie o toksycznych związkach.. ale zazwyczaj to jedna strona jest chora, a nie obydwie. Nie mówię o jakichś skrajnych przypadkach. Znajdź mi jakiś przykład w tamtym temacie, gdzie obie osoby były chore na jakieś zaburzenia psychiczne.

Suicidesilence był byś w stanie śmiać się z tego,że ubrudziłem się,i musiałem kupić mydło w sklepie,użyć mydła na szybko i następnie wyrzucić w krzaki żeby mieć czyste ręce?

Do czego to w ogóle ma być porównanie? Jedna osoba w związku jest tym mydłem wyrzuconym w krzaki? :lol:

Patrzysz na to tylko przez swój pryzmat doświadczeń, a raczej ich brak.
Posiadać wiedzę teoretyczną to nie żadna sztuka.

Związek to "praca" dwóch osób, a nie jednej strony tylko. Jeśli obie osoby go pielęgnują, dbają o niego - nieważne, czy są chore, czy nie.
paradoksy

przez depresyjny86 27 cze 2010, 10:21
Co do mydła,to był taki przykłąd z wczorajszego mojego dnia,z którego nie mogłem wyrobić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

zazwyczaj takie osoby nie są w związkach, bo skoro nie chcą ze SOBĄ nic zrobić, to dlaczego w ogóle miałyby być w związku?

Mylisz się,jest sporo takich osób.Użyłaś słowa "zazwyczaj",więc nie zawsze.
Doksy,założe się,że Ty nie byłaś w 25 związkach przed tym tematem,ja również nie byłem,napewno też nie masz jakichś wielkich doświadczeń z racji wieku(mówie tu o byciu w kilku zwiazkach).
Tak,owszem,nie byłem nigdy w żadnym związku.I szczerze mówiąc nie chce mi się być.
Osoby chore często same ze sobą sobie nie radzą,a co dopiero będąc w związku z drugą osobą.A wsparcie...no właśnie,wsparcie może nie wystarczyć..Co nie jest regułą..ale niestety tak się zdarza.

przez frytka 27 cze 2010, 10:38
człowieku nerwico, bardzo smutne szykujesz sobie życie kierując się takim tokiem rozumowania. Jednym słowem - boisz się ryzykować.
Anioły są wśród Nas

Sortuj wg