Czym jest miłość?jak to uczucie rozpoznać?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Czym jest miłość?jak to uczucie rozpoznać?

przez betty_boo 25 kwi 2010, 15:22
To znalezienie kogoś, z kim się jest najmniej samotnym (bo po części zawsze jesteśmy samotni).

Podoba mi się ta definicja.

przez Milano 16 lis 2011, 22:46
Ja przyjmuję biblijne spojrzenie na kwestię miłości. Moim zdaniem doskonała definicja:
4 Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
5 nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
6 nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
7 Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
8 Miłość nigdy nie ustaje,

przez konwalia123 18 lis 2011, 21:23
ja lubie definicje;
Śmierć jest minimum. Minimum wszystkiego. Podczas tych godzin, gdy jesteś tak blisko drugiej osoby, z dwojga niemal stajecie się jednym... Minimum... Miłość jest śmiercią: śmiercią odrębności, śmiercią dystansu, śmiercią czasu. W trzymaniu się z dziewczyną za ręce najpiękniejsze jest to, że po chwili zapominasz, która ręka jest Twoja. Zapominasz, że są dwie, nie jedna.

to znalezienie siebie na zewnatrz siebie;)
nie bez powodu uzywa sie okreslenia "druga polowka"

p.s bolesny temat:/
„[...] każdy na nią czeka, jak na stacji stoi, wypatruje, skąd nadjedzie pociąg, który wszystko wyprostuje”

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 18 lis 2011, 22:56
Hyyyyyyyyy:O,założyłem ten temat dwa dni przed katastrofą smoleńską:O.To pewnie element jakiegoś spisku z mojej strony:O..a tak na poważnie:jestem przerażony tym,jak głębokie pytania zadawałem jeszcze rok temu na tym forum...A teraz najważniejszym pytaniem w życiu dla mnie jest to czy jest coś do żarcia na kolację...;/
:)

przez petra 19 lis 2011, 02:25
nie mam pojecia czym jest milosc, zapomnialam chyba i w tym stanie nie wolno mi sobie na nia pozwolic..powodzenia dla odwaznych :)))
petra

przez konwalia123 19 lis 2011, 09:39
ja nie jestem w stanie juz kochac...i mnie tez nikt nie kocha... :cry:
„[...] każdy na nią czeka, jak na stacji stoi, wypatruje, skąd nadjedzie pociąg, który wszystko wyprostuje”

przez kornelia_lilia 19 lis 2011, 09:51
nie mam pojecia czym jest milosc, zapomnialam chyba i w tym stanie nie wolno mi sobie na nia pozwolic

też tak mam i też tak uważam.
Najtrudniej jest widzieć słońce… wierzyć w słońce i nie czuć ciepła. /H. Poświatowska/
Nigdy, nigdy nie żałuj, że zrobiłaś cokolwiek, jeśli robiąc to, byłaś szczęśliwa /Dorotea de Spirito/

przez Noopii 19 lis 2011, 11:08
Miłość to szacunek,dawanie,odpowiedzialność troska,to jedność z drugą osobą oparta na zachowaniu własnej autonomii,indywidualności.Miłość nie jest tym samym co zakochanie,pożądanie,podniecenie.Miłość jest uczuciem wyższym.

-- 19 lis 2011, 11:26 --

Miłość to szacunek,dawanie,odpowiedzialność troska,to jedność z drugą osobą oparta na zachowaniu własnej autonomii,indywidualności.Miłość nie jest tym samym co zakochanie,pożądanie,podniecenie.Miłość jest uczuciem wyższym.MIŁOŚĆ TO ŻYCIE PISANE SERCEM
Noopii

przez greenbook 20 lis 2011, 11:55
To może i ja się wypowiem... Dla mnie miłość jest chyba wszystkim. Wydaje mi się, że bez miłości byłabym zakompleksioną, nerwicową, szarą osobą - która nie miałaby po co wstawać z łóżka, ubierać się i patrzeć na siebie w lustro... A to tylko dzięki miłości mam jeszcze siłę wstać rano i zajmować się szarą codziennością!! I czasami wystarczy mi tylko uśmiech tej drugiej osoby żeby jakoś się pozbierać do kupy i nie dawać nerwicy za wygraną!!
Często pewnie każdy z nas zastanawiam się dlaczego jestem z tą drugą osobą przecież ona mnie nie rozumie w 100%, mojej dolegliwości, często wymaga zbyt wiele, czasami się kłócimy, ale wieczorem gdy idę spać myślę sobie, że przez cały dzień podczas codzienności myślałam tylko o nim - i dla mnie to właśnie jest miłość!!

człowiek nerwica, zgadzam się z moimi przed mówcami!! Ty też bardzo wiele mi pomogłeś, służyłeś wsparciem i mimo Twojej zakompleksionej osoby, uważam że jesteś zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz bardzo interesującą osobą i moim zdaniem bardzo dojrzałą mimo wszystko!! I dla mnie też jest to wymówka przed wyjściem z bezpiecznej skorupy i mechanizmem obronnym na zranienie...
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli:*

przez Agasaya 20 lis 2011, 12:48
Miłość jest wtedy kiedy nie masz wątpliwości że to właśnie miłość... po prostu wiesz... czujesz...
Miłość jest wtedy kiedy jesteś w stanie zrobić dla ukochanej osoby, to czego nie zrobiłbyś dla innych...
Miłość jest wtedy kiedy jesteś w stanie przedłożyć dobro tej osoby ponad swoje..., kiedy chcesz ją uszczęśliwiać każdego dnia...
i kiedy samo patrzenie na nią uszczęśliwia Ciebie...,
Kiedy możesz w milczeniu patrzeć na tę osobę godzinami i tulić ją... jedynie czuć, że jest blisko...
Miłość jest wtedy, kiedy ukochana osoba traci zdrowie, sprawność, urodę, a Ty nadal chcesz być koło niej, pomagać jej, kochać...
Kiedy ona robi coś złego, głupiego, Ty to widzisz i potrafisz powiedzieć jej w oczy, że tego nie akceptujesz ale potrafisz wybaczyć...
i miłość jest wtedy, kiedy pozwalasz tej drugiej osobie od siebie odejść, po to aby była szczęśliwa...
Agasaya

przez *Wiola* 20 lis 2011, 13:00
Agasaya, Pięknie i trafnie to ujęłaś. :uklon:
Moderator

przez Agasaya 20 lis 2011, 13:56
to znaczy, ze mój mąż mnie nigdy nie Kochał.

być może myślał że kocha... są ludzie którzy zawsze bardziej będą kochać siebie i tylko siebie...

wiola173, dzięki za uznanie ;)
Agasaya

przez Nortt 20 lis 2011, 21:01
Miłość to pic na wodę fotomontaż ;) Typowe zachowanie, zwyczaj służący celą prokreacyjnym uniesiony do rangi mitu, transcendentalizmu przez ludzką wyobraźnie. Ale miło, miło :>
I zarzucicie mi brak wrażliwości.... hehehe o i pokażcie poetę który się nie kurwił jak na poetę przystało.

Miłość to dobra praca, dom, młode, kredyt - wszystko z wliczonymi szansami rozwodu, zwariowania.
Nortt

przez agusiaww 21 lis 2011, 12:14
Milosc jest wtedy kiedy przedkladasz kogos dobro ponad swoje :) A reszta czyli np: namietnosc to tez skladowe uczucia tyle ze juz maja pomniejsze znaczenie.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Sortuj wg