Czym jest miłość?jak to uczucie rozpoznać?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Czym jest miłość?jak to uczucie rozpoznać?

przez betty_boo 09 kwi 2010, 18:55
bardzo przekonywująco piszecie o miłości.myślicie że w życiu kocha się tylko raz? i która miłość jest ostatnia" czy pierwsza jest ostatnia czy ostatnia pierwsza"? czy jakas środkowa:)?

przez *Wiola* 09 kwi 2010, 19:16
betty_boo

Za słowami piosenki: "każda miłość jest pierwsza, najważniejsza, najlepsza"....
Moderator

przez depresyjny86 09 kwi 2010, 19:56
God'sTop10-lista wad jest niestety prawdziwa,a mogły by to poświadczyć osoby które znają mnie z reala.
Hmm poza tym no...żadna kobieta mnie nie chciała nigdy,zresztą kobiety jakoś tak same nie gadają ze mną...a ja do nich..bo boję się..
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 09 kwi 2010, 20:59
człowiek nerwica Nie ma ludzi bez wad. Ale jest taka różnica ,że większość ludzi ich w sobie nie dostrzega i nic z nimi nie próbuje robić. Ty je widzisz( nie wiem czy są prawdziwe czy nie) a to już bardzo duży +.

A nie myślałeś nigdy ,że kobiety się do Ciebie nie odzywają po prostu dlatego ,że ty do nich też nie?
Moderator

przez sabinka19 09 kwi 2010, 21:11
Hm.... miłość nie istnieje:(. Nie wierzę w nią. Najpierw jest zauroczenie, a potem już tylko człowiek przywiązuje się do osoby i przyzwyczaja.

przez linka 09 kwi 2010, 21:25
sabinka19, yhmmm a matka jest tylko przywiązana do dziecka?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez sabinka19 09 kwi 2010, 22:01
ale tu chodzi o miłość męsko- damską....

przez magdalenabmw 09 kwi 2010, 22:09
sabinka19 napisał(a):ale tu chodzi o miłość męsko- damską....

Najwidoczniej nigdy tak naprawdę nie kochałaś skoro tak myślisz :P
magdalenabmw

przez betty_boo 09 kwi 2010, 22:13
sabinka19, yhmmm a matka jest tylko przywiązana do dziecka?

nie, nie tylko. w grę wchodzi też miłość i instynkt.

przez linka 09 kwi 2010, 22:14
Hmmm skoro istnieje miłość matczyna, braterska, siostrzana - to z jakiej paki akurat tej między kobietą a mężczyzną ma nie być sabinka19, podaj mi jakiś rozsądny powód....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 09 kwi 2010, 23:56
Wiolu,prawda jest taka,że jak już pisałem,nie należę do osób rozmownych,spontanicznych...potrafiących mówić o wszystkim..boję się ludzi,więc boje się też i kobiet...i biorę pod uwagę to,że pewnie masz racje.
Tylko,że pokonanie tego lęku przed ludżmi,nie jest takie łatwe jak się wydaje,zwłaszcza,że ja praktycznie zawsze byłem taki wycofany w stosunku do innych ludzi,właściwie to nawet jako dziecko wszystko robiłem sam...bo balem sie podejść do innych dzieciaków.No a potem to wszystko,ta cała nieumiejętność nawiązywania dobrych relacji z ludżmi spowodowała jeszcze większe szkody bo zwiększał się mój lęk przed ludżmi do absurdalnych rozmiarów...no i zawsze najbardziej bałem sie kobiet...w sensie,że bałem sie odezwać do nich :oops:
:)

przez soulfly89 10 kwi 2010, 00:12
Nawiązując do powyższego postu - ja chyba jestem właśnie taką kobietą której niektórzy mężczyźni się boją i czasami to mnie naprawdę dołuje. Ale przecież nie mogę być ciągle sympatyczna milutka i uśmiechnięta bo od razu przyczepi się do mnie cały tabun różnych nachalnych kolegów, facetów na przystanku autobusowym, kolegów innych kolegów itd., tak jak już mi się to przytrafiało. Nie wiem czemu ja przyciągam takich ludzi, chociaż czasami na siłę staram się być mniej miła niż mam to w naturze. Kiedyś miałam nawet taki dziwny przypadek, że stałam na korytarzu w pociągu i jakiś facet który mnie mijał w przejściu poklepał mnie po policzku i poszedł sobie dalej, a ja sobie stałam tak przez 5 minut w totalnym szoku.

A co do miłości :mrgreen: to moim zdaniem to jest jedyna siła która trzyma jeszcze ten świat w kupie, bez niej wszystko by się rozpadło na kawałki i na pewno nastąpiłaby zagłada świata, nigdy więcej nie przyszłaby wiosna, nie wzeszłoby słońce, ludzie by się pozabijali itd. Wierzę w miłość i wierzę że to jest najsilniejsze uczucie na całym świecie!

przez Gods Top 10 10 kwi 2010, 10:08
człowieku nerwico, jak dla mnie nadal ta lista nie jest zbyt wiarygodna ;) Choćby z tego względu (jak również dlatego, że na forum dajesz się poznać z innej, pozytywnej strony), że dotyczy wyłącznie wad, a ludzi "wyłącznie wadliwych" po prostu nie ma :P Promuj z równą energią swoje zalety, a wszystko zacznie się zmieniać ;)
człoweik nerwica napisał(a):ta cała nieumiejętność nawiązywania dobrych relacji z ludżmi spowodowała jeszcze większe szkody bo zwiększał się mój lęk przed ludżmi do absurdalnych rozmiarów
Nie pozwalaj na to, by ten lęk zwiększał się dalej ! W związku z tym działaj, działaj, nie poddawaj się !
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez refren 18 kwi 2010, 02:59
To jest słowo, które dla każdego znaczy coś innego.
Ale, kurcze, miałeś się już w niczym na siłę nie starać, więc co to za pytanie o warunki? Hę? Każdy ma inne, nie ma jakichś uniwersalnych.
Zakaz myślenia, jaki masz być!! No chyba, że o coś innego idzie..

[Dodane po edycji:]

" Miłość jest niemożliwa dla duchów nawzajem nieprzeniknionych" To znalezienie kogoś, z kim się jest najmniej samotnym (bo po części zawsze jesteśmy samotni)
refren

Sortuj wg