Problem z mamą

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Problem z mamą

przez scrat 19 sty 2010, 21:22
Prawdę mówiąc nie wiem czy jest teraz szansa. Jedyne co to wyprowadzka za parę lat na swoje, wtedy stosunki na pewno się poprawią...
Przyjaciel forum

przez agusiaww 19 sty 2010, 21:44
aaneetkaa01, wiesz raczej liczyc na to nie mozesz ze mama sie zmieni. Czasami tak bywa, ze z rodzicami nie mozna sie dogadac, porozumiec. jedyne co Ci mozna doradzic to sprobuj porozmawiac z mama szczerze, powiedz jej co czujesz, a jak nie wyjdzie to coz...trzeba sie z tym pogodzic. I dazyc ze jak sie zalozy swoja rodzine to bedzie inaczej :)
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Pstryk 20 sty 2010, 20:15
hmmm zastanawiam się, kto w Twoim domu jest dorosły - mama czy Ty... widać nie radzi sobie kobieta z emocjami. Może tak szczera rozmowa o tym, jak się czujesz w tej sytuacji? następny raz gdy z 'pyskiem' na Ciebie wyleci zachowaj spokój - weź ją przytul i powiedz jej spokojnym głosem, że ty też czujesz się zagubiona w tej sytuacji i nie chcesz aby tak wyglądały Wasze stosunki - potem ją spytaj: 'co ty mamo na to abyśmy popracowały nad tym razem?'... daj znać co tam.
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kleopatra 21 sty 2010, 10:22
Moje stosunki z mamą poprawiły się po moim wyprowadzeniu się z domu i rzadszych w nim wizytach. Chociaż zdarza się, że się kłócimy (zwykle wtedy, jak się częściej widujemy), to i tak jest lepiej niż było. Może u Ciebie też tak będzie?
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Sortuj wg