Jak odmienić swoje życie i odszukać szczęścia...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Jak odmienić swoje życie i odszukać szczęścia...

przez Loca 16 lis 2009, 23:02
tet napisał(a):nie koniecznie, psychika to pokrętna planeta heh. słuchaj Loca, czy odwiedzałaś kiedyś psychologa?

a należało by z tym "moim" przypadkiem?

przez tet 16 lis 2009, 23:07
a psycholog to ktoś straszny? do dentysty chodzisz? lekarz jak każdy inny, umawiasz wizytę i idziesz: mówisz o swoim problemie, rozmowa się rozwija.. a nóż widelec Pan/Pani psychol będą znali odp na pytanie: czemu jesteś sama i czemu trafiają Ci się sami zjebań** np. powielasz scenariusze znane Ci z najbliższego środowiska - rodziny
tet

przez Loca 16 lis 2009, 23:11
Na razie w psychologiem nie chcę się bawić...chciałam rad tutaj wysłuchać...jak od osób nie związanych psychologicznie (jakby to ująć)

Z psychologiem kiedyś dawno temu rozmawiałam i zawsze uważał, że co prawda że brak bliskości (czy jakoś to nazwał), ale że jestem pewną swojej wartości dziewczyną

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paranoja 16 lis 2009, 23:12
niektorzy uwazaja ze depresja czy nerwica to nie choroba, tak samo jak psycholog czy psychiatra to nie lekarz. wkurza mnie to bo tak jak wlasni emowisz, jesli cie boli zab to idziesz do dentysty, natomiast jesli boli cie dusza to nikt nie chce isc do psychologa czy do psychiatry bo to moze wstyd albo moze pomysla ze jestem czubek. a niech mysla.
Paranoja

przez Loca 16 lis 2009, 23:15
Ja tak nie uważam, jeśli chodzi o psychologów czy psychiatrów---ale naprawdę trzeba umieć "się przed takim otworzyć" i mówić prawdę, a nic nie ukrywać, no i cięzko od tak odszukać dobrego -oraz w miarę szybko

przez tet 16 lis 2009, 23:15
ja jestem raczej bezsilna wobec Twojego problemu, musiałabyś tu nam historię swojego życia przedstawić i krok po kroku analizować każdego faceta, z którym byłaś ;)
ja bym też trochę pogrzebała jednak w stosunkach rodzinnych, jakim małżeństwem są Twoi rodzice itp.
tet

przez Paranoja 16 lis 2009, 23:17
Loca, dlatego mowie ze niektorzy tak uwazaja, np moja mama.

i masz racje jesli pacjent nie chce i sie nie otworzy to lekarz za wiele nie zrobi. to musi byc praca obydwoch stron i pacjenta i lekarza.
niestety ja sie nie otorzylam jeszcze. wiecej wiecie wy tutaj na forum o mnie niz moj psycholog do ktorego chodze poltorej roku ;/
Paranoja

przez Loca 16 lis 2009, 23:18
Ok rozumiem, może ktoś mi jeszcze coś podpowie ---do odmiany życia

(poza tym trochę głupio iść do psychologa z problemem, ne mogę poszukać normalnego faceta i ciężko mi w życiu:/

przez Paranoja 16 lis 2009, 23:22
wiem ze to nie jest przyjemne siasc przed obca osoba i opowiadac o swoich lekach, obawach, jakis tajemnicach.
ja rowniez nie moge poszukac "normalnego" (czyli tak naprawde jakiego? :roll: ) faceta i tez nie radze sobie w zyciu.

byc moze z toba jest ok i nie bedzie ci potrzebna pomoc psychologa czy psychiatry ale na forum odpowiedzi nie znajdziesz, a wikipedia ci diagnozy nie postawi.

mysle ze napewno nie pogorszy ci sie jesli pojdziesz.
Paranoja

przez eksajter 17 lis 2009, 01:15
loca: pytasz caly czas jak cos zmienic w swoim zyciu... a ja ci po raz drugi napisze ze zajmij sie czyms. Silownia, aerobik itp. to zajęcia ktore zaczną zmieniac Twoje zycie. Wielu ludzi ci powie, ze gdyby nie te rzeczy to dawno zwariowały. Co do tego uwodzenia Ciebie to przypominasz mi moja pewna kolezanke. Która nie dawala sie zademu facetowi poderwac, wrecz przeciwnie gardzila nimi. No i..... niektórzy z tych mezczyzn mogli odmienic jej zycie i ja uszczesliwic bo byli naprawdę wporzadku, a ona ich splawila. ;-) pracuj nad sobą i zamiast stac w miejscy zacznij dzialac! pozdrawiam

przez Loca 17 lis 2009, 01:25
Dzięki postaram się na codzień zapisać...choć zawsze się wycofuję i rezygnuje

a jak myślicie dobrze otworzyć się na obcych, nowo poznanych chociażby z netu?

przez Paranoja 17 lis 2009, 01:27
ja sie tu otwarlam i zajebiscie mi to pomoglo. ciesze cie ze trafilam tu, gdzie ludzie rozumieja moj stan, i ktorych ja rozumiem.
Paranoja

przez pk-pk 17 lis 2009, 12:17
eksajter napisał(a):loca: pytasz caly czas jak cos zmienic w swoim zyciu... a ja ci po raz drugi napisze ze zajmij sie czyms. Silownia, aerobik itp. to zajęcia ktore zaczną zmieniac Twoje zycie. Wielu ludzi ci powie, ze gdyby nie te rzeczy to dawno zwariowały. Co do tego uwodzenia Ciebie to przypominasz mi moja pewna kolezanke. Która nie dawala sie zademu facetowi poderwac, wrecz przeciwnie gardzila nimi. No i..... niektórzy z tych mezczyzn mogli odmienic jej zycie i ja uszczesliwic bo byli naprawdę wporzadku, a ona ich splawila. ;-) pracuj nad sobą i zamiast stac w miejscy zacznij dzialac! pozdrawiam

Dokladnie! Loca, musisz wybrac, na czym Ci bardziej zalezy w relacjach z facetami. Czy flircik, szybki numerek i do widzenia czy normalny zwiazek (co nie musi od razu oznaczac, ze bedziesz musiala mu gotowac obiadki i nianczyc dzieciaki ;) ). Nie da sie naraz robic obydwu rzeczy bo jedno wyklucza drugie. Pzdr

przez Loca 18 lis 2009, 08:03
Tak, ogólnie poznałam osoby w necie i jakby mnie się chciało i miała chęci (a z tym najgorzej) to mogłabym mieć zaplanowany każdy wieczór, późne popołudnie do niedzieli. Ale sama jednak nie wiem czy sie zdecydować i iść popoznawać nowych ludzi -Wy byście poszli?

Sortuj wg