Jak odmienić swoje życie i odszukać szczęścia...

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Jak odmienić swoje życie i odszukać szczęścia...

przez Loca 14 lis 2009, 19:39
Zdecydowałam się opisać trochę mojego "przypadku" i liczę na jakąś pomoc, bo sama już nie daję rady.

Ogólnie to strasznie dokucza mi samotność, weekendy to dla mnie masakra. NA znajomych liczyć nie mogę, bo w większości się zawiodłam, niestety; co do facetów też źle trafiam, i ogólnie liczy się dla nich jedno.
Choc nawet by nie być samotną, może by niby spotykać się...z byle kim...ale nie umiem

Prócz tej samotności, braku humoru na wszystko, chciałabym odmienić życie, by być szczęśliwą, coś robić nowego w życiu, zacząć jakiś etap, poznać fajnych ludzi i PO PROSTU ŻYĆ
A nie kłaść się z myślą, że jutro będzie znowu bezsensowny dzień
Zazdroszczę osobą którzy mają jakieś zajęcia, pasje, przyjaciół, wychodzą gdzieś...i nie zawodzą się na ludziach

tylko jak od czego zacząć???

Trochę chaotycznie to napisałam, ale trudno to ubrać w słowa

Re: Jak odmienić swoje życie i odszukać szczęścia...

przez iryss 14 lis 2009, 20:20
od czego zaczac?
przedziel wszystko groba krecha i w sercu powiec sobie "zaczynam od nowa"
zacznij otwierac sie na nowe znajomosci niewiem ile masz lat ale przyjzn sama cie znajdzie w szkole lub pracy musisz tylko otworzyc sie na nia i byc cierpliwa. Jest cos co lubisz robic cos co sprawia ci przyjemnosc cos przy czym jestes spokojna i szczesliwa?
Mysle ze kazdy sie zawodzi na ludziach bo nikt nie jest idealny i generalnie ludzie cholernie rania ale to od nas zalerzy czy my otworzymy sie i niebedziemy tracic wiary w to ze jest gdzies ktos kto wlasnie teraz mnie szuka i to on/a bedzie moim przyjacielem ale niemoze mnie znalesc wiec ja go poszukam czy raczej nasze doswiadczenia zamkna nasze serce i niepozwola nam kolejny raz zaufac..Ufaj bo to jedyna droga do tego by znalesc kogos kto bedzie godzien tego zaufania. A jak go znajdzesz to, to bedzie twoje szczescie i twoj powod by wstac z lozka bo przyjaciele sa jak anioly podnosza nas gdy skrzydla zapominaja jak latac bynajmniej moi tacy sa i mysle ze to najwieksz skarb jaki czlowiek moze miec. Moze to tylko taka jesienna handra czy trwa juz to dlozej ten brak humoru?
Czasami dopiero sekcja zwłok pokazuje że ktoś miał skrzydła...

przez Loca 14 lis 2009, 20:23
Teraz takie apogeum jest, bo jak dłużej się zastanowię nad swoim życiem to jest tylko pustka. Więc postanowiłam się "wygadać", bo naprawdę nie wiem co robić.

Szczerze to nie wiem gdzie mogę fajnych ludzi poznać-w pracy nie za bardzo, mam przed 25laty;)
Na imprezy nie mam z kim iść..

Jakoś pewnie mało przebojowa jest i boję sie co inni myślą o mnie...
A skromnie dodam, że do brzydkich czy grubych osób nie należy i też z tym mam problem -jak chodzi właśnie w kontaktach z mężczyznami, bo jak ładna, to wiadomo nie na dłużej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez iryss 14 lis 2009, 20:32
Mysle ze powinnas zmienic sposob myslenia i nabrac trosze wiary w ludzi. Kompletnie nie masz zadnych znajomch? Nabierz tez wiary w siebie badz pewna siebie i swoich zalet. mysle ze ludzie maja czesto o nas lepsze zdanie niz my sami o sobie. Ja np. jak wczoraj rozmawialam z moja przyjaciolka i ona min powiedziala ze kocha we mnie moje wady czasem bardziej niz zalety i mnie rozbroila bo przeciez ja gadam od rzeczy jestem popieprzona wcale niejestem jakas ladna ani madra ale jestem soba..Zaakceptuj siebie i pokocgaj siebie a inni zrobia to samo.

przez Loca 16 lis 2009, 20:49
Mnie dzisiaj naszedł naprawdę podły nastrój..że żyję chyba za karę albo kary z poprzedniego życia

I stwierdziłam, że chyba nigdy się już nie zakocham i żaden mężczynza mnie nie pokocha i będę samotna całe życie :cry:

przez eksajter 16 lis 2009, 21:19
Loca: widze ze jestes tak wrazliwą kobietą ze chyba ja się w Tobie zakocham ;-) a wracając do tematu to musisz sobie uswiadomic że ludzie sa tylko ludzmi i zawodzą i beda zawodzic. Nikt nie jest idealny nawet my. Ale musisz wierzyc ze spotkasz taką osobę w swoim zyciu której zaufasz, bedziesz czula sie przy niej bezpiecznie i bedzie cie uszczesliwial. Tak jak kolezanka wyzej napisala, nie patrz juz za siebie tylko zacznij chodzic na aerobik, albo silownie, basen. Tam poznasz mnostwo ludzi róznych płci ;-) i kto wie moze sie z kims zaprzyjaznisz. Sport i rozmowa z ludzmi sprawi ze zaczniesz czuc sie bardziej pewna siebie i wartosciowa. Zobaczysz:) a tak na marginesie te dwie cechy sa niezbedne w zyciu. pozdrawiam i zyczę powodzenia.

przez iryss 16 lis 2009, 22:39
Loca niemozesz tak myslec..Zmien sposub myslenia a wszystko inne tez powoli zacznie sie zmieniac. Musisz chciec bo jesli ty sama ograniczasz sie i odcinasz sie od swiata to on sam do ciebie niewroci. Zgadzam sie z powyzszym aerobik czy basen to dobry pomysl!
"Nigdy sie nie zakocham"
Z takim nastawieniem to zagdzam sie z toba. Niemozesz tak myslec bo to ci niepomaga tylko doluje jeszcze bardziej. ak bym byla meszczyzna to bym sie zakochala uwiez niewiele jest ludzi takich jak ty wrazliwych i delikatnych. Otwoz sie na swiat a on zrobi to samo.
trzymaj sie cieplutko

przez młoda86 16 lis 2009, 22:40
czasem naprawde trudno jest sie otwoerzyc na swiat :( i myslec ze napewno spotkam tego wlasciwego faceta skoro ostatnio same przykrosci mnie spotykaly :?

przez Loca 16 lis 2009, 22:46
iryss napisał(a):Zmien sposub myslenia a wszystko inne tez powoli zacznie sie zmieniac.

Tylko jak???? jakieś rady

Pomożecie mi...dacie wsparcie????

A z tym, że delikatna i wrażliwa --no właśnie nie spotkałam mężczyzny, który lubi takie dziewczyny,a albo to wykorzystuja

przez tet 16 lis 2009, 22:49
Loca.. Ty to w dziwnym towarzystwie się obracasz: albo żonaci albo wykorzystujący. może podświadomie - celowo takich wybierasz, bo "lubisz się" w ten sposób maltretować. czy to tak ciężko rozpoznać, że ktoś jest godny bądź nie godny? :-|
tet

przez Loca 16 lis 2009, 22:52
Mówisz, że można tak "celowo" takich wybierać i to robić?
Nigdy nad tym się nie zastanawiałam

może też takich przyciągam

(coś w tym jest, że jak jakiś jest mną zainteresowany to mi nie podpasowuje)

przez tet 16 lis 2009, 22:56
a więc diagnoza dr Tet 8) : masz zaniżoną samoocenę - wybierasz wykorzystujących, zlewających Cię facetów. nie dobrze czujesz się, kiedy ktoś o Ciebie zabiega: to za mało wyzywające, Ty musisz być mięsem, zwierzyną do złowienia, wtedy zaspakajasz swoje toksyczne ego; w jednym zdaniu: nie szanujesz siebie. wybierasz żonatych - boisz się zaangażowania, chwilowy romans, bliskość ot co.
czas popracować nad sobą droga Loco
tet

przez Loca 16 lis 2009, 22:58
Ale gdyby zaniżona samoocena to chyba powinnam wybierać tych co o mnie zabiegają nie/.

Toksyczne ego --tzn? co dokładnie myślisz?

Ja ich nie wybieram (tylko z jednym żonatym "byłam")

przez tet 16 lis 2009, 23:01
nie koniecznie, psychika to pokrętna planeta heh. słuchaj Loca, czy odwiedzałaś kiedyś psychologa?
tet

Sortuj wg