Poczucie samotności w związku

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Poczucie samotności w związku

przez nana84 21 paź 2009, 11:24
Myślę, że byłam trochę podobna do Twojej dziewczyny. Mam 25 lat i właśnie zakończyłam swój czteroletni związek. Mój były mężczyzna był trochę jak Ty, a ja wykorzystywałam, że jest ode mnie słabszy, że mogę nim kierować. To z moich nalegań wzięła się nasza "przerwa", która trwała kilka miesięcy. W tym czasie oboje poznaliśmy innych ludzi... Choć wróciliśmy do siebie, już nie było tak jak dawniej. Uświadomiłam sobie, że tęsknię za tym wrażliwym mężczyzną, że to on jest moim marzeniem, ale on nie mógł już żyć ze świadomością, iż każdy z nas mógł mieć kogoś innego... Wiem, że wtedy nie dojrzałam do tego związku, że nie umiałam należycie docenić tego, co miałam... Teraz jestem wdzięczna za tę naukę, chociaż mam żal do siebie straszny, bo wiem, że zaprzepaściłam coś pięknego. Nie da się jednak rządzić uczuciami innych osób, wiem, że mój mężczyzna w tamtym czasie nie mógł się lepiej zachować, nie ma co się obwiniać... dlatego i Ty nie szukaj wyłącznie winy w sobie, spróbuj znowu otworzyć się na ludzi, myślę, że też masz jeszcze wiele szans na szczęście.

Sortuj wg