Wpływ braku ojca na kontakty z męzczyznami

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Re: Wpływ braku ojca na kontakty z męzczyznami

przez aizdam 22 lip 2009, 00:55
Myślę, że poczucie bezpieczeństwa może być tylko w nas samych, ale często jest tak zagubione lub nieodkryte, że jedynie przy pomocy innych ludzi jesteśmy w stanie je odnaleźć.

Jestem młoda kobietą wychowaną bez ojca (zmarł gdy miałam kilka lat) a w późniejszych latach bez dobrego wzorca ojca, myślę, że wywarło to duży wpływ na moje relacje z mężczyznami. Ojciec jest pierwszym mężczyzną w życiu dziewczynki, i to jakim jest on ojcem ma duże znaczenie dla jej postrzegania mężczyzn, natomiast jego brak myślę, że może odznaczać się brakiem wzorca, podług którego wiemy co jest dobre a co złe. Nie potrafię nawiązywać normalnych relacji damsko-męskich, nie potrafię zbliżyć się do mężczyzny, czuję się niezrozumiana przez rówieśników, nie odpowiadają mi mężczyźni w moim wieku, czuję, że są niedojrzali emocjonalnie. Jedyne relacje w których czułam się dobrze były z mężczyzną starszym o 10 lat. To on wzmagał we mnie moje poczucie bezpieczeństwa, to u jego boku czułam się spokojna. Czuję, że instynktownie wybieram starszych partnerów, że podświadomie staram się sobie zrekompensować tą pustkę, metodą prób i błędów szukam „po omacku” tego odpowiedniego mężczyzny. Mężczyzny, który będzie dla moich, naszych przyszłych dzieci tym wszystkim czego ja nie miałam i do czego tak bardzo dzisiaj tęsknię.
aizdam

Re: Wpływ braku ojca na kontakty z męzczyznami

przez bliksa 07 wrz 2009, 11:52
oj nie wiem czy to ma jakis wpływ, mój tata zmarł gdy miałam 2 lata, wychowywała mnie mama, chłopaka mam młodszego od siebie, więc jak widać róznie to moze byc 8)
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Sortuj wg