Toksyczne związki !!!! (związki które was wykańczają)

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez vlad1974 30 mar 2016, 21:44
Mnie to przerosło .Ta ciągła walka przez 4 miesiące o powrót żony do normalności że w końcu dałem sobie spokój a kochaś bawił się w najlepsze. Zrywał po czym ponawiał kontakt a ta żebrała o zainteresowanie aż doszło w końcu do tego że stwierdziłem iż skoro jest taki zabawowy to niech weźmie na "klatę" ten problem . Rozwiodłem się w 2 miesiące a go zaskoczyło tempo bo myślał że to potrwa dłużej i dotarło że zapędził się w kozi róg bo ta zintesyfikowała swoje roszczenia i zaczęła mu wchodzić z butami w jego uporządkowane życie a on za bardzo nie wie co z tym ma zrobić. Zwykłe zerwanie kontaktu nie wchodzi w gre jak wcześniej u niego bo moja była wie gdzie mieszka i gdzie pracuje.

przez dawid90 30 mar 2016, 22:34
Gratuluje odważnej decyzji. Ja jeszcze się mecze ale już nie długo.

przez vlad1974 30 mar 2016, 23:43
Bolało jak diabli jak przekreślałem 20lat ale ja teraz w niedziele na rybki i nikomu się nie tłumacze a była ciągle dzwoni do niego i kontroluje gdzie jest i coraz mniej uwagi zwraca na jego żonę i przestaje się ukrywać :):) Uważam że to carma " nosił wilk razy kilka to kiedyś ponieśli i wilka " :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez NN4V 31 mar 2016, 08:20
vlad1974 napisał(a):Bolało jak diabli jak przekreślałem 20lat ale ja teraz w niedziele na rybki i nikomu się nie tłumacze a była ciągle dzwoni do niego i kontroluje gdzie jest i coraz mniej uwagi zwraca na jego żonę i przestaje się ukrywać :):) Uważam że to carma " nosił wilk razy kilka to kiedyś ponieśli i wilka " :D

A ja uważalbym, że to idealna sytuacja, coby poderwać sobie pannę 20 lat młodszą. :mrgreen:
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Bonus 31 mar 2016, 11:46
Przede wszystkim, ja uważam, że to powinno być tak, w poznawaniu i wiązaniu się z kimś, że trzeba być pewnym tego, że to jest właściwa osoba, z którą chce się być.
Nie może być czegoś takiego, że "ja z kimś będę tylko dla czyjegoś wyglądu i dla kasy".
Czyli, spotykam sobie, pierwszą lepszą osobę i już z tą osobą będę po to, żeby być.

Ja bym do tego tak nie podchodził.
Ja znałem różne kobiety, znałem koleżanki i nigdy, żadna z tych kobiet nie była ze mną.
Zresztą nawet nie było takich ustaleń.
To było tylko na zasadzie: kolega - koleżanka i nic więcej.
Poza tym, ja nie wierzę w to, że można się z kimś związać "na poważnie", nie mając z kimś dobrych relacji, nie dogadując się w różnych sprawach.
To się po prostu nie uda.
Chyba że ktoś jest ze sobą "dla zabawy" i nie traktuje tego poważnie.
Wtedy, to nawet nie jest "bycie razem", tylko jest to taka, zabawa. Żeby z kimś być oficjalnie, musi to być ustalone, przemyślane przez obydwie strony.
Na to się składa wiele czynników. Poważny związek, to już nie jest zabawa, tylko: odpowiedzialność, obowiązki, trzymanie się ustalonych zasad.
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

przez vlad1974 31 mar 2016, 12:25
Muszę troszkę nacieszyć się wolnością , i odpocząć od kobiet ale za jakiś miesiąc dwa trzeba będzie się rozejrzeć i za czymś z normalnym "oprogramowaniem" bez defektów :)

przez vlad1974 31 mar 2016, 12:55
Bonus napisał(a):Przede wszystkim, ja uważam, że to powinno być tak, w poznawaniu i wiązaniu się z kimś, że trzeba być pewnym tego, że to jest właściwa osoba, z którą chce się być.
Nie może być czegoś takiego, że "ja z kimś będę tylko dla czyjegoś wyglądu i dla kasy".
Czyli, spotykam sobie, pierwszą lepszą osobę i już z tą osobą będę po to, żeby być.

Ja znałem różne kobiety, znałem koleżanki i nigdy, żadna z tych kobiet nie była ze mną.
Poza tym, ja nie wierzę w to, że można się z kimś związać "na poważnie", nie mając z kimś dobrych relacji, nie dogadując się w różnych sprawach.
Wtedy, to nawet nie jest "bycie razem", tylko jest to taka, zabawa. Żeby z kimś być oficjalnie, musi to być ustalone, przemyślane przez obydwie strony.
Na to się składa wiele czynników. Poważny związek, to już nie jest zabawa, tylko: odpowiedzialność, obowiązki, trzymanie się ustalonych zasad.

dokładnie dlatego ludzi z takich związków powinno się leczyć u psychoterapeuty żeby byli zdolni do normalnych relacji a nie trwania w czymś takim dla chwilowych uniesień w postaci sexu gdy cała reszta układu jest do d.....

przez Bonus 31 mar 2016, 13:17
vlad1974 napisał(a):
Bonus napisał(a):Przede wszystkim, ja uważam, że to powinno być tak, w poznawaniu i wiązaniu się z kimś, że trzeba być pewnym tego, że to jest właściwa osoba, z którą chce się być.

dokładnie dlatego ludzi z takich związków powinno się leczyć u psychoterapeuty żeby byli zdolni do normalnych relacji a nie trwania w czymś takim dla chwilowych uniesień w postaci sexu gdy cała reszta układu jest do d.....

Oczywiście, że tak.
Ja też uważam, że, gdy ludzie tkwią w "toksycznych związkach", to jest to chore, nienormalne i należy ten problem rozwiązać.
Potrzebna jest jakaś psychoterapia, pomoc psychologiczna takim ludziom, żeby im uświadomić, że to jest "błędne koło".
Powinno się im uświadomić, tłumaczyć, że to jest "zaślepienie", które pogrąża, coraz bardziej.

To nie jest może łatwe, ale da się to zrobić, jeżeli są chęci.
Nadal, dużym problemem ( szczególnie wśród kobiet ) jest właśnie to "zaślepienie" tym, że tkwi się z niewłaściwymi osobami w takich związkach, które nic nie wnoszą dobrego.
Ja nie wiem skąd się to u ludzi bierze...że można być aż tak ślepym, nie widząc pewnych, niewłaściwych rzeczy.
Że można być ślepym na to, ze druga osoba, rani pogrąża, wykorzystuje, nie szanuje.

Może, tacy ludzie tak chcą? Może lubią być przez drugą osobę wykorzystywani?
Bo jak to inaczej wytłumaczyć?

przez vlad1974 31 mar 2016, 14:46
Myślałem że serial "trudne sprawy" wyssane z palca ale na własnym życiu doświadczyłem że jest to jednak możliwe choć wcześniej bym się pukał w czoło jakby mi ktoś powiedział że taki los mnie czeka. i uwierz mi że ja i 20 osób ze rodziny i znajomych nie mogliśmy dotrzeć do już byłej żony . Ona do dziś żyje w tym układzie i widzę że idzie na dno ale ona tego nie widzi w swoim wyidealizowanym świecie z kochasiem który ją rani ,szmaci i traktuje jak darmową dziwkę .

przez Reynevan 31 mar 2016, 15:34
vlad1974 napisał(a):Muszę troszkę nacieszyć się wolnością , i odpocząć od kobiet ale za jakiś miesiąc dwa trzeba będzie się rozejrzeć i za czymś z normalnym "oprogramowaniem" bez defektów :)

gumową lalę se kup
Reynevan

przez Bonus 31 mar 2016, 15:39
vlad1974 napisał(a):Myślałem że serial "trudne sprawy" wyssane z palca ale na własnym życiu doświadczyłem że jest to jednak możliwe choć wcześniej bym się pukał w czoło jakby mi ktoś powiedział że taki los mnie czeka. i uwierz mi że ja i 20 osób ze rodziny i znajomych nie mogliśmy dotrzeć do już byłej żony . Ona do dziś żyje w tym układzie i widzę że idzie na dno ale ona tego nie widzi w swoim wyidealizowanym świecie z kochasiem który ją rani ,szmaci i traktuje jak darmową dziwkę .

Skoro ona się na to godzi i nie widzi pewnych rzeczy, które powinna widzieć, to widocznie tak chce...
A dlaczego jest tyle "przemocy wobec kobiet"?
I też, na to panuje "ciche przyzwolenie".

Bo dużym problemem jest to, że są kobiety, które sobie na to pozwalają.
Nie chcą widzieć tego, że są krzywdzone, a to duży błąd.
Niestety, w wielu takich przypadkach to kobiety są same sobie winne lub ich wina jest tylko po części.
Gdyby kobiety takie nie były "ślepe", miałyby swoje postanowienia, wyznaczałyby granice i szanowały się, to takich problemów by nie było.
A to jest tylko łatwa "przynęta" dla takich, podłych drani, którzy wykorzystują naiwne kobiety do tego, by je krzywdzić.
No to jak ma nie być "toksycznych związków", skoro są tacy ludzie, którzy nie okazują sobie szacunku i siebie ranią?

Zdecydowanie, zalecana jest pomoc psychologiczna, jakieś porady dla takich ludzi, a w szczególności dla kobiet, które same sobie pozwalają na cierpienie ze strony takich drani.
Ale tu nie chodzi tylko o kobiety.

przez Reynevan 31 mar 2016, 15:44
Bonus napisał(a):Bo dużym problemem jest to, że są kobiety, które sobie na to pozwalają.
Niestety, w wielu takich przypadkach to kobiety są same sobie winne lub ich wina jest tylko po części.
Kobiety z natury są empatyczniejsze - dzięki czemu mogą być matkami - i świadczy o tym chociażby to, że niektóre dają swojemu mężowi, zaciskając z bólu zęby. Poza tym w naszym patriarchalnym społeczeństwie panuje pisana/niepisana zasada (zależy, czy ktoś czyta świętych KK), że kobieta ma ustępować mężowi.
Reynevan

przez Bonus 31 mar 2016, 15:58
Reynevan napisał(a):
Bonus napisał(a):Bo dużym problemem jest to, że są kobiety, które sobie na to pozwalają.
Kobiety z natury są empatyczniejsze - dzięki czemu mogą być matkami - i świadczy o tym chociażby to, że niektóre dają swojemu mężowi, zaciskając z bólu zęby. Poza tym w naszym patriarchalnym społeczeństwie panuje pisana/niepisana zasada (zależy, czy ktoś czyta świętych KK), że kobieta ma ustępować mężowi.

Ja myślę, że nie wszystkie kobiety są empatyczne i aż tak uczuciowe.
To zależy od osobowości, od charakteru kobiety.
Może i z natury tak jest, ale są wyjątki od reguły.
Mnie dziwi to, że aż tyle kobiet się zadaje z typami, którzy nawet nie potrafią szanować kobiet i one tego nie chcą dostrzegać.
Dla mnie to jest "godzenie się na własne cierpienie, przez zaślepienie".
Jeśli kobiety mają wysokie poczucie wartości, potrafią same siebie ocenić, to one nie godzą się takie rzeczy i potrafią się temu przeciwstawić. To dobrze, że są takie kobiety.

przez woowoo 31 mar 2016, 16:07
Najgorzej wyjść ze związku jak już leczy się zaburzenia, zdrowi często wpadają w zaburzenia, a Ci co już je mają, o matko

Sortuj wg