Toksyczne związki !!!! (związki które was wykańczają)

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez bittersweet 20 paź 2012, 15:41
secretladykkk napisał(a): Pojechał na ryby, i nic nawet nie pomyślał, jak ona z tą pierd.. nerwicą sobie radzi. Rano opierdol że się nie kochamy i przez to rujnujemy związek. Jak się kochać jak nie czuje się oparcia psychicznego, czułabym się wykorzystana a nie .... Smutno siędzę sama w domu...gdyby nie nerwica jakoś bym sobie to zorganizowała, a tu takie decyzje na najgorsze chwile.

Z tego co widzę, to Twój luby jeszcze Ciebie dołuje i wpędza w poczucie winy - bo tak interpretuję to co powyżej... tez tak miałam .... heh, po każdej takiej akcji, ja byłam coraz słabsza psychicznie, miałam coraz mniej sił, żeby zmobilizować się i odejść...
Nie możesz poprosić kogoś bliskiego o pomoc ? przyjaciółki, żeby Cie przygarnęła na jakiś czas, aż uzyskasz dystans i trochę ochłoniesz ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Aranjani 20 paź 2012, 16:14
majaks, ja miałam odwrotnie... trwałam w toksycznym związku 11 lat (moze nie od początku byl toksyczny... ale szybko w taki włąśnie się zmienił) Wszyscy na około mówili mi.... radzili itd... a ja głupia, zapatrzona i psychicznie uzależniona od niego... dwa lata dojrzewałam do decyzji... gdy ją podjęłam jeszcze 2 tyg mieszkaliśmy razem... piekło... pozniej wyprowadzilam sie jak jego nie bylo, bo domyslalam sie co będzie gdybym zrobiła to w jego obecnosci. Szybka decyzja o rozwodzie... i jestem szczesliwa. Prawie dwa lata po rozstaniu mnie nękał... ale chyba mu przeszło... mam nadzieje. Bo wczesniej nawet śledził...zeby zobaczyc gdzie mieszkam. Nie mowiac juz o tysiącu telefonów, sms-ów, grożenia, straszenia i nachodzenia w pracy (któą przez niego z resztą straciłam)
Aranjani

przez Hans 20 paź 2012, 17:07
cudak napisał(a):Mam wrażenie ze w naszym pięknym kraju trwałość związku jest ważniejsza niż dobro partnerów, a już na pewno kobiety. Ona ma żyć dla rodziny i nosić krzyż,cierpliwie wybaczać, wtedy jest przykładną matką i żoną. Po tym co przeszłam, nie dziwię się ze tyle kobiet tkwi w patologicznych związkach. Po prostu nie maja dokąd pójść, do kogo się zwrócić, na kim się oprzeć.

Skoro jest głupią gąską, która nie potrafi powiedzieć 'nie', została wychowana w przekonaniu, że "jak bije to znaczy, że kocha" i ma problem z zapewnieniem sobie utrzymania własnym sumptem, to cierp ciało jakżeś chciało.

Dlatego zapewne wypowiadam się w takich tematach, gdyż sam mam za sobą toksyczny związek, którego konsekwencjami będą powłóczył jak kulą u nogi do mojego końca. Możliwe, że kobieta ma gorzej jeśli chodzi o przemoc fizyczną, bo jest zazwyczaj słabsza, ale nie wrzucajmy wszystkich mężczyzn do jednego worka 'sadysta, bije, bo jest silniejszy'. Ciekawe co ma powiedzieć facet, nad którym kobieta znęca się psychiczne/fizycznie? Na policji go wyśmieją, w oczach rodziny i przyjaciół zyska w najlepszym przypadku opinię mięczaka. Dlatego też opowiadam się za zaprzestaniem dzielenia ofiar toksycznych związków, pisaniem, że 'aa bo kobieta to ma gorzej', bo to trąci feminazizmem.
Feed your head
Feed your head

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Aranjani 20 paź 2012, 17:26
secretladykkk, wspólczuje. Moj ex tez odizolował mnie od moich przyjaciół... co zauważyłam dużo za późno.... kontrolował na każdym kroku. A zazdrośc... nawet wstyd mi o tym pisac...że się tak "dawałam". Ważne że masz wsparcie. Ale niestety decyzja zależy od Ciebie. Nikt jej nie podejmie za Ciebie.
Ja tez sie balam... bałam sie ze nikt mnie nie zechce, że zestarzeje się w samotnosci... ale nie. Jestes wartosciową osobą i na pewno ktoś to doceni. Nie warto marnować życia... ja zmarnowałam 11 lat... Trzymam kciuki za Ciebie Kochana :)
Aranjani

przez bittersweet 20 paź 2012, 17:35
secretladykkk, a z nim Ci będzie łatwiej niż samej ? najgorsze dla mnie w nieudanym związku jest to, że tkwiąc w nim zaprzepaszczasz szanse na spotkanie kogoś, kto będzie Ciebie naprawdę wspierał. Kogoś kto da Ci szczęście, przyjaźń....

Hans, każdy może paść ofiarą toksycznego partnera, mężczyzna tez oczywiście... ale nie przekonasz mnie, ze ofiarami przemocy domowej nie są w większości kobiety, tak samo jak one w większosci są ofiarami gwałtów.
I nie pisz "skoro jest głupia gąską, to cierp ciało jakżeś chciało" bo równie dobrze można by stwierdzić : byłeś w toksycznym związku, bo widocznie sam tego chciałeś, inaczej byś odszedł...

przez Seraphim 20 paź 2012, 18:37
nie mamy i nie będziemy mieć :great:

przez Candy14 20 paź 2012, 18:40
secretladykkk, ja tak :105:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Candy14 20 paź 2012, 18:54
secretladykkk, zaluje ze tak pozno sie zdecydowalam.. mlodosc mi ucxiekla
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez Seraphim 20 paź 2012, 18:55
w tej chwili to jest ostatnia rzecz jakiej potrzebuję. Po ostatnich 2 przejebanych tygodniach mam dość zawierania bliskich relacji z kimkolwiek itp.

mam ochotę tutaj siedzieć i zrzędzić na wszystko

przez bittersweet 20 paź 2012, 18:59
Mój związek jest udany, to tylko ja jestem nieudana :evil:

przez Candy14 20 paź 2012, 20:05
secretladykkk, nie mam nerwicy... jestem tylko DDD... daje rade, bo sporo przepracowalam na terapii i pozmienialam mechanizmy..moj partner rowniez. Moze dlatego dobrze sie rozumiemy

przez L.E. 20 paź 2012, 20:51
Candy14 napisał(a):secretladykkk, zaluje ze tak pozno sie zdecydowalam.. mlodosc mi ucxiekla

Ale z drugiej strony gdybyś wcześniej się rozstała z mężem to może Twoje życie ułożyłoby się inaczej i nie byłabyś tak szczęśliwa, jak teraz.

Ja z moim toksycznym facetem zmarnowałam tylko 4 lata, ale czasem sobie wyrzucam, że nie zostawiłam go po 1,5 roku, kiedy mieliśmy pierwsze zakusy, żeby się rozstać. Ale wtedy byłabym teraz w zupełnie innym miejscu w życiu niż jestem. Może lepszym, może gorszym, ale mogłabym w ogóle nie poznać mojego obecnego faceta.
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Candy14 20 paź 2012, 21:19
Ale z drugiej strony gdybyś wcześniej się rozstała z mężem to może Twoje życie ułożyłoby się inaczej i nie byłabyś tak szczęśliwa, jak teraz.

wiesz L.E., musze Ci przyznac racje... musialam dojrzec do tego jako kobieta. Wczesniej pewnie wpakowalabym sie znowu w jakis toksyczny zwiazek nieswiadoma swoich skrzywien. Teraz bylo mi latwiej chociazby ze wzgledow finansowych bo jestem samowystarczalna. No i jestem duzo madrzejsza niz np., 15 lat temu.

przez *Monika* 21 paź 2012, 10:19
L.E. napisał(a):Ja z moim toksycznym facetem zmarnowałam tylko 4 lata, ale czasem sobie wyrzucam, że nie zostawiłam go po 1,5 roku, kiedy mieliśmy pierwsze zakusy, żeby się rozstać. Ale wtedy byłabym teraz w zupełnie innym miejscu w życiu niż jestem. Może lepszym, może gorszym, ale mogłabym w ogóle nie poznać mojego obecnego faceta.

Kasiu, nie odbieraj tego w kategoriach marnotrawstwa 4 lat. Na tamten moment inaczej nie potrafiłaś, a te 4 lata dały Ci świadomość i doświadczenie, które wykorzystujesz teraz. Więc nauka nie poszła w las. Niczego nie żałuj.
A życie to ruletka, nigdy nie wiadomo z jakimi sytuacjami będziemy się borykać. Ważne, żeby dawać radę przeciwnościom i cieszyć się z sukcesów.
Czyż nie?
Candy14 napisał(a):secretladykkk, zaluje ze tak pozno sie zdecydowalam.. mlodosc mi ucxiekla

Nie żałuj Kaju, lepiej późno niż wcale. Widocznie tyle czasu potrzebowałaś, żeby to zrozumieć. Niektórzy brną w nieświadomości i ciągną te całe gówno do końca życia. Tobie się udało. I z tego powinnaś się cieszyć.
Młoda jesteś, zgrabna,inteligentna, masz córkę, partnera, jesteś niezależna finansowo i sobie radzisz.
Czego tu więcej chcieć?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg