Nerwica a związek (seks)

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez roccola 16 lut 2006, 08:37
Bosze u mnie to samo . Mam wspaniałego mężczyzne i oh czasem jestem dla niego okropna!!Potem mu wmawiam ze pewnie mnie zostawi bo przeciez zachowuje sie jak wariatka..A on na to ze nie zostawi mnie ze kocha wariatkę i ze byłoby nudno gdybym sie tak nie darła :D :D :D

jak wytlumaczyc

przez kukubara 16 lut 2006, 11:45
jak wytlumaczyc najblizszej mi osobie ze zle sie czuje,ze mam nerwice i depresje ,probowalam wiele razy ale ciagle slysze te same pytania:juz ci lepiej?,dasz rade?,ludzie przeciez maja gorzej ,itp. Mamy niestety tylko kontakt telefoniczny i tak bedzie jeszcze przez 6 miesiecy,ale jak podchodze do telefonu to juz czuje niechec .Co robic,jak przekazac to w sposob jasny,doszlo do tego ze zaczynam watpic w uczucie

przez Tygryska 16 lut 2006, 11:49
Nic mi nie przychodzi do głowy poza rozmawianiem, wyjasnianiem, tłumaczeniem że to nie mija ot tak błyskawicznie. Może polecić jakąs lekture (ja podsunełam chłopakowi ksiązke o nerwicy i to mu wiele rozjaśniło).
Zycze dogadania i rozkwitu uczuc
Trzymaj się ciepło

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paula 16 lut 2006, 11:52
Wiesz, mi tez było ciężko wytłumaczyc mojemu chłopakowi o co chodzi w mojej chorobie, na czym to polega i jak ja sie czuję, gdy mam ataki paniki. Mimo, że bardzo sie staram to on chyba do końca mnie nie rozumie, bo jak osoba, która nigdy tego nie doswiadczyła ma zrozumieć te nasze nagłe, irracjonalne leki? Ale wazne jest to, że jest przy mnie i przynajmniej sie stara mi jakoś pomóc, chociaż komentarzy typu ; Czym ty sie przejmujesz, po prostu nie znoszę! Ja myslę, że szczera rozmowa i wytłumaczenie na czym to wszystko polega może uświadomic tej drugiej osobie jak bardzo cierpimy. Bliskość drugiej osoby bardzo pomaga w chorobie.

przez roccola 16 lut 2006, 12:15
Ja tez jestem na etapie oswajania go z moją chorobą systematyczne poruszam z nim ten temat...Mówię ze dzis czuje sie tak a dzis tak..Co jakis czas dokładam więcej informacji..przyzwyczaja sie . Przeczytałam mu tez pare fragmentów z ksiżki "LEk' Kępistego...Chyba to akceptuje ale nie zrozumie tego tak jak bym chciała bo ten problem go nie dotyczy

przez Sonia 16 lut 2006, 13:37
Jak człowiek jest inteligenty i wrażliwy to napewno zrozumie Twoje problemy, gorzej gdy mamy przy sobie ignoranta, twardziela, to takiemu żadne tłumaczenie nie wyjaśni sedna sprawy. On wie na ogół swoje i mówienie o takich stanach psychiki jak my mamy, do niego nie dochodzi , jest dla niego wręcz śmieszne.

przez reirei 16 lut 2006, 17:10
U mnie cera to raczej się psuła, proporcjonalnie do intesywności życia seksualnego :!:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

Re: jak wytlumaczyc

przez reirei 16 lut 2006, 18:44
Z tego co piszesz wynika że jesteś kobietą. Nie rozumiem, co konkretnie w jego słowach jest złego? Może nie potrafi ci inaczej pomóc. Nie wymagaj od niego wiedzy nadprzyrodzonej, prawda jest taka że nawet lekarze nie umieją do końca nas zrozumieć - rozumiemy się TYLKO my, na wzajem.
A tak swoją drogą - jak Ty byś pomogła osobie chorej na jakąś niezrozumiałą dla ciebie chorobę, jakiś zepół Turreta np? Na pewno pocieszałabyś tą osobę w sposób taki jaki sama chciałabyś być pocieszona. Zresztą sama się zastanów co wymagasz, jeśli chcesz się wyżalić - idz do psychologa. Wogóle zwróciłaś mu uwagę na to co robi nie tak? Jeśli raz nawet nie zwróćiłaś, a wymagasz - rzeczywiście, lepej go zostaw

Sorry, ale na prawde nie rozumiem, co można powiedzieć chorej osobie przez telefon... Jeszcze na depresję... Kochanie, na pewno sie powiesisz, ja ci to mówie! :roll:
Kto jest człowiekiem w tym samotnym świecie?

przez DarkAngel 17 lut 2006, 03:00
Kurcze ja już rok abstynencji sexualnej........ chyba się starzeję :D .
Ale cere mam niczego sobie....hehe. Nie zauważyłem róznicy w jej wygladzie. Moze to przez tego syfka na nosie, który zasłania mi oczy...... :shock:
Obrazek
ExModerator

przez roccola 17 lut 2006, 09:01
rok :shock: oh to zdecydwanie za długo...

przez bibi 17 lut 2006, 10:00
no nie ...............słuchajcie. miałam na ten wątek nie zagladać , ale to co piszecie to ..:D:D:D:D ja nie zażywam tego kochanego przez was fizycznego uczucia przez około 8 lat. :D
i nie narzekam:D:D jak na swoje 34 lata czuję się i trzymam świetnie :D
dobrze jest, dobrze jest, dobrze jest , DOBRZE JEST!
Nikt nie jest bezużyteczny na świecie, jeśli pomaga w trudnościach komukolwiek innemu.

przez janek 17 lut 2006, 10:07
bez seksu życie jest piękniejsze
zakazać seksu!

przez roccola 17 lut 2006, 10:26
Bibi tyle lat???? :shock: No co ty to chba nie jest normalne?

przez janek 17 lut 2006, 10:27
Bibi popieram w całej rozciągłości.. od seksu pochodzi wszystko co najgorsze :)

Sortuj wg