Ortoreksja

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Ortoreksja

przez bedzielepiej 02 cze 2016, 15:48
Żeby nie było że zakładam kolejny temat z doopy zamiast pisać w takim co już jest, z góry uprzedzam, że przekopałam wyszukiwarką foro i nie znalazłam tematu o ortoreksji więc zakładam.

Oczywiście nie mam zdiagnozowanego takiego modnego zaburzenia ( a ktoby o tym w polsze słyszał z doktorów) na które chorują gwiazdy i ludzie sukcesu z nudów, ale mam problem z jedzeniem, bo popadam w skrajności.

Naczytałam się różnych głupot w internecie i teraz:
-boję się jeść wszystkiego co zawiera gluten, czytam wszystkie opakowania i to jest nawet w proszku do pieczenia!!!
-nabiału unikać bo to zawiera rakotwórcze kazeiny
-mięso to już o panie! toksyny i krojcfeldy dżejkoby, droga do raka jelita grubego
-warzywa? a to nie wszystkie, są takie na czarnej liście, bo nie pasują do mojej grupy krwi, odpada cała rodzina Solanaceae, nie mogę ich jeść bo zawierają lektyny pokarmowe które aglutynują mi krew
marchew tylko bio może być, trudno że 6 zeta za kg, ale żeby być zdrowym trzeba płacić
-owoce, nie jem bananków i pomarańczy bo nie pasują do mojej grupy krwi.
jabuszka tylko bio, inne są skażone OŁOWIEM
-cukier powoduje generalnie Alzheimera wiadomo biała śmierć
-sojowe produkty powodują raka cyca, a wszędzie sypią te lecytyny sojowe

Konkludując, zostaje mi tylko kilka produktów, które mogę jeść, są zdrowe i zgodne z moją grupą krwi, ale musze przymknąć oczy na to że sałata też jest pewnie pryskana
oczywiście mogę je jeść tylko na surowo, bo gotowanie zabija dobroczynne enzymy i witaminy

Jak żyć? Głoduję od dwóch dni jedząc kiszone ogóry i modląc się, by nie były zakiszone kwasem jakimś innym niż naturalny i żeby nie reagowały z folią torebki w której je ukiszono
jem marchewki, jabłka, ale muszę ograniczać ile sztuk, bo nie stać mnie takie to drogie

aż się wkurzyłam i zjadłam drożdżówkę, loda, czekoladę i biorę się za orzeszki w chrupiącej łupince 8)

Ortoreksja

przez mirunia 02 cze 2016, 16:12
Naczytałam się różnych głupot w internecie i teraz:

Nie czytaj, nie zamartwiaj swojej głowy i nie umartwiaj ciała!!! Jest teraz sezon warzywno-owocowy, przed nami lato pełne plonów ziemi bogatych w minerały i witaminy... to wszystko czeka, żeby spożywać i sobie doopy nie zawracać grupą krwi i innymi wymysłami.
Trzeba jeść wszystko co natura dała i co nam smakuje, po czym czujemy się dobrze, co dobrze trawimy - oczywiście nie przesadzając w ilościach.
Co do mleka - to fakt; organizm ludzki źle trawi słodkie mleko, ale już jego przetwory (mleko sfermentowane) można wcinać jak najbardziej, bo są to probiotyki potrzebne naszym jelitom.
Smacznego życzę, bo teraz mamy obfitość jedzonka!

Ortoreksja

przez Bagatelka 02 cze 2016, 16:35
Produkty mleczne to trochę kiepskie źródło probiotyków. Czytałem gdzieś opinię lekarza, który twierdził, że aby dostarczyć tyle bakterii co w kapsułce, to trzeba pić litrami kefirki itd.

A probiotyki bardzo polecam, szczególnie jeśli ktoś ma problemy z pierdzeniem :mrgreen:
Nie jestem niewiastą biurwa!

Paroksetyna 20mg, Pregabalina 600mg, Lewetiracetam 2000mg
Witamina D 2000 j.m, Omega 3 2000mg, Tran 10ml

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ortoreksja

przez warning 03 cze 2016, 00:08
Odpuść sobie dobór pokarmów zgodnie z grupą krwi. Nie ma wyników naukowych, które potwierdzałyby prawdziwość tej teorii. Sprawdzaj pubmed i zwracaj uwagę na jakość czasopisma, w którym publikowane jest to, co czytasz. Chyba zdajesz sobie sprawę, że to, co znajduje się w necie, nie musi być prawdą.

Ortoreksja

przez warning 03 cze 2016, 00:14
I jeszcze link dla będzielepiej: http://ajcn.nutrition.org/content/early ... 3.abstract

Czasopismo ma IF około 7, jest w Q1. Na pewno można temu ufać bardziej, niż artykułom na stronach typu polki.pl ;)

Ortoreksja

przez Lord Kapucyn 03 cze 2016, 10:59
bedzielepiej napisał(a):Żeby nie było że zakładam kolejny temat z doopy zamiast pisać w takim co już jest, z góry uprzedzam, że przekopałam wyszukiwarką foro i nie znalazłam tematu o ortoreksji więc zakładam.

Było, hehe -> www.nerwica.com/ortoreksja-t20865.html
Ale sprzed 6 lat, i na dodatek w złym dziale, więc to rodzi swoisty dysonans- napisać tam i stać się 'górnikiem' czy nie napisać=założyć nowy temat i zostać wykrzyczanym- "ale taki temat już istnieje", "nie użyłaś wyszukiwarki". Hm. :blabla:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Ortoreksja

przez bedzielepiej 03 cze 2016, 23:53
warning napisał(a):Odpuść sobie dobór pokarmów zgodnie z grupą krwi. Nie ma wyników naukowych, które potwierdzałyby prawdziwość tej teorii. Sprawdzaj pubmed i zwracaj uwagę na jakość czasopisma, w którym publikowane jest to, co czytasz. Chyba zdajesz sobie sprawę, że to, co znajduje się w necie, nie musi być prawdą.

Nie wierzę do końca w naukę, nie można jej do końca ufać bo tworzą ja często ludzie nieuczciwi, którym bardziej zależy na sławie niż na prawdzie.

Obżarłam się dzisiaj ze smutku :(

Ortoreksja

przez warning 04 cze 2016, 02:26
bedzielepiej napisał(a):
warning napisał(a):Odpuść sobie dobór pokarmów zgodnie z grupą krwi. Nie ma wyników naukowych, które potwierdzałyby prawdziwość tej teorii. Sprawdzaj pubmed i zwracaj uwagę na jakość czasopisma, w którym publikowane jest to, co czytasz. Chyba zdajesz sobie sprawę, że to, co znajduje się w necie, nie musi być prawdą.

Nie wierzę do końca w naukę, nie można jej do końca ufać bo tworzą ja często ludzie nieuczciwi, którym bardziej zależy na sławie niż na prawdzie.

Obżarłam się dzisiaj ze smutku :(

Nie wierząc w naukę studiujesz na akademii medycznej? zaintrygowałaś mnie ;)

Dużo bardziej prawdopodobne jest to, że książki typu ta D'adamo o zależności grup krwi i diety są pisane dla mamony i sławy.
A ci którzy weryfikują te hipotezy poświęcając na to lata pracy, pozostają w cieniu takiego D'Adamo, który w tym czasie wędruje po telewizyjnych talk show promując swe niepoparte wynikami żadnych badań hipotezy.

Ortoreksja

przez Ivaaa 11 sie 2016, 13:58
Na ile Ci to przeszkadza w codziennym życiu?
Czy Twoja dieta jest zbilansowana? Ja też wielu rzeczy nie jem, ortoreksja jest jednak wtedy, gdy dominuje nad życiem. Jak to wygląda u Ciebie i jak długo trwa? Co zjadasz na co dzień poza kiszonymi ogórkami?:-)

Sortuj wg