Moje objawy - czy to już bulimia?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Coldway 11 sie 2015, 15:42
Mam depresję i nerwicę, do tego od ponad pół roku mam zaburzenia odżywiania. Początkowo objadałam się w sytuacjach stresowych. Teraz ciągle myślę o jedzeniu, potrafię w samotności pójść do sklepu, kupić czipsy, popcorn, czekoladę, piwo i to wszystko zjeść na raz. Potem zmuszam się do wymiotowania, ale żadna technika jeszcze nie zadziałała. Raz nawet chciałam ukraść współlokatorce sodę by zmieszać ją z wodą i wypić. Nie zawsze chce wymiotować, czasem mam w głowie, że od jutra ostra dieta, bieganie itd i potrafię przez parę dni ćwiczyć do bólu. Zawsze jednak mam wyrzuty sumienia po zjedzeniu tak dużego posiłku, a przecież nie jestem głodna. Nastrój poprawia się u mnie z chwilą jedzenia, a po skończeniu od razu czuję się fatalnie. Nie mogę sobie jednak przetłumaczyć by tego nie robić, Gdybym nie zjadła cały czas chodziłabym poddenerwowana i przeszukiwała i tak szafki w domu. Jestem najedzona, pełna, ale i tak jem i jem... Czasem cały dzień trzymam się dobrze by na wieczór zaszaleć... Czy ktoś z was tak miał i wie co to może być? Wiem, najlepiej oceni to lekarz, ale trochę muszę poczekać na wizytę, a chciałabym się zorientować już teraz.

przez alone05 11 sie 2015, 16:09
Ja mam podobnie, czasami kupuję sobie pączki, czekoladę, batoniki, piwo i tym sobie poprawiam humor, o żadnej diecie nawet nie chcę słyszeć, bo bym musiała jeść ohydne rzeczy, które mi nie smakują :evil:

przez antananarywa 11 sie 2015, 18:27
dla mnie to wygląda trochę bulimicznie. a na pewno jest to zaburzenie odżywiania

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Coldway 11 sie 2015, 22:21
No tak zaburzenia odżywiania to na pewno, ale już sama nie wiem co to konkretnie jest :( Nie cieszy mnie to, że ktoś inny się z tym męczy, ale raźniej mi jest, że nie jestem sama. Jak sobie z tym radzicie?

przez nieidealna 11 sie 2015, 22:39
Kompulsywne objadanie się?
Optymiści wierzą, że świat stoi przed nimi otworem. Pesymiści wiedzą, gdzie ma ten otwór.

przez Psychomedic.pl 22 sie 2015, 14:24
Witaj,
To, co opisujesz brzmi jak zaburzenie na tle bulimicznym. Objadanie się, które towarzyszy tej chorobie wbrew pozorom nie zawsze musi kończyć się prowokowaniem wymiotów. Rozróżniamy dwa typy bulimii - typ przeczyszczający oraz typ nieprzeczyszczający. Twoje doświadczenia sugerują, że możesz cierpieć na ten drugi. Po atakach kompulsywnego objadania się nie wymiotujesz lub nie przeczyszczasz się, tylko wybierasz głodówki i wzmożoną aktywność fizyczną. To, co aktualnie przeżywasz musi być dla Ciebie bardzo trudne i niekomfortowe. Niewątpliwe ciężko jest zmagać się z tym problemem każdego dnia. Niestety zaburzenia odżywiania się to trudna choroba i jedyną możliwością poradzenia sobie z nią jest skonsultowanie się ze specjalistą. Rozpoczęcie odpowiedniej psychoterapii z czasem jest w stanie przynieść pozytywne rezultaty i trwale rozwiązać problem. Dodatkowo możesz skorzystać z pomocy dietetyka, który ułoży Ci indywidualny program żywienia, dzięki któremu będziesz w stanie uniknąć ataków kompulsywnego objadania się.
Trzymam kciuki, powodzenia.

Sortuj wg