Zdrowe odżywianie, czyli jakie?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez neon 08 lip 2015, 20:45
Albo idz do irydologa, on potrafi wyczytać choroby ze źrenicy oka :)
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez mark123 09 lip 2015, 13:10
Chyba jednak pójdę do lekarza. Po niedzieli wraca lekarka, do której należę, więc pójdę do niej, chyba że wcześniej trafię do szpitala, bo stan żołądka się pogarsza.
Zaczynam się robić trochę autoagresywny przez ten żołądek, wczoraj wieczorem zrobiłem się taki wkurzony, że zacząłem kopać się kolanem po nim, "by go ukarać", więc tym bardziej powinienem iść, bo autoagresja może mi się nasilać, jeśli nie wyleczę żołądka.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez adamina 13 lip 2015, 16:10
Artemizja napisał(a):Jak w temacie. To dział zaburzeń odżywiania, więc myślę, że temat o tym, jak prawidłowo się odżywiać, może okazać się dość przydatny. Można w tym dziale znaleźć opisy zaburzeń w najdrobniejszych szczegółach, ale nie ma tematów o tym, jaka dieta może być pomocna i zdrowa. Dlatego, zachęcam do wpisów.

Przede wszystkim zbilansowana! Najważniejsze jest to, żeby dostarczyć naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów. Żeby to zrobić, musimy jeść zbilansowane posiłki. Najlepiej o niskim indeksie glikemicznym. Takie odżywianie chroni nas przed nadwagą, ale też nie tylko. Prawidłowa dieta wpływa na wszystko. Na skórę, paznokcie, włosy, no i oczywiście na naszą kondycję psychiczną. Ludzie tak często o tym zapominają. Nieświadomi jedzą śmietnik, a potem dziwią się złemu samopoczuciu...Bardzo błędna postawa.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adamina 13 lip 2015, 16:12
Dodam jeszcze tylko, że jestem świadoma, ponieważ sama miałam z tym problemy i zaczęłam zgłębiać temat.

przez alu 13 lip 2015, 16:27
Ha! Temat dla mnie. Jestem z "rakowej" rodziny, mam silną nerwicę żołądka i częste (prawie codzienne) mdłosci o podłożu psychosomatycznym. Uważam na to co jem. Dla mnie zdrowa dieta to jedzenie o jak najprostszym skladzie, dobrze zbilansowane, ze znanego źródła. Warto, człowiek nawet nie wie jakim syfem zapycha się każdego dnia :(

mark123, nie myślałeś o medycynie naturalnej? Ja od lat z powodzeniem mój żołądek leczę u lekarza mongolskiego, akupunktura i zioła zawsze stawiają mnie na nogi podczas, gdy konwencjonalne "fartuchy" twierdziły, że pewnie mi się wydaje, że coś mi jest.
alu

przez neon 13 lip 2015, 21:45
Ja odrzuciłem wszelkie produkty wysokoprzetworzone oraz owoce z dużą zawartością fruktozy ponieważ zzdiagnozowałem u siebie :mrgreen: candide.

przez Pieprz 13 lip 2015, 21:50
Evia napisał(a):jeśli zdrowe odżywianie stanie się nawykiem to wtedy nie ma mowy o żadnym kombinowaniu

wiele zależy od tego jak było się wychowanym, jeśli przez całe życie jadło się jakieś śmieciowe jedzenie, to wtedy takie przestawienie się może być nie lada wyczynem
oj żebyś wiedziała
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez alu 13 lip 2015, 22:30
neon, robiłeś poranny test śliny? :) Moja siostra walczy właśnie z kandydozą i łatwo nie jest - musiała wyeliminować gluten i cukier, a ten drugi to jest dosłownie we wszystkim :roll: A to akurat dziewczę, które całe życie uwielbiało białe bulki, energetyki, nutelle, jadła skrajnie źle mimo, że cała rodzina ją prosiła i tłumaczyła, aż zdrowie jej się posypało do cna. Teraz zupełnie zmieniła nawyki żywieniowe, na początku to był dramat, ale jest coraz lepiej :)
alu

przez mark123 13 lip 2015, 23:40
Ja na razie prawie całkowicie odstawiłem colę i ogólnie ograniczyłem spożywanie płynów do około litra dziennie, bo więcej nie mogę (albo mi się wydaję, że nie mogę).

alu napisał(a):mark123, nie myślałeś o medycynie naturalnej? Ja od lat z powodzeniem mój żołądek leczę u lekarza mongolskiego, akupunktura i zioła zawsze stawiają mnie na nogi podczas, gdy konwencjonalne "fartuchy" twierdziły, że pewnie mi się wydaje, że coś mi jest.

Na razie wybiorę się do standardowego lekarza.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez neon 14 lip 2015, 15:51
alu, podobno ten test to zwykła bujda i nie da się wten sposób zweryfikować czy sie ma, czy nie ma candidy.

przez alu 14 lip 2015, 15:55
neon, no nie wiem, moja siostra po płonnych wycieczkach po różnych lekarzach poszła do lekarza medycyny naturalnej, który stwierdził, że to na 99% to i zalecił test śliny - wynik książkowo wskazał na candidię. A Ty na jakiej podstawie się zdiagnozowałeś?
alu

przez neon 14 lip 2015, 16:04
Ale udowodnione jest, że ten test nie wykrywa canidy. Ja sam tak stwierdziłem, może moje problemy są tym spowodowane, szukam bo na medycyne konwencjonalną nie ma co liczyć. A co tam w diecie ma ciekawego Twoja siostra?

przez alu 14 lip 2015, 16:18
neon, z tym, że na medycynę konwencjonalną nie ma co liczyć to wiem. Mojej siostrze problemy zaczęły się od problemów skórnych i jelitowych, później doszły zaburzenia neurologiczne, które lekarze zdiagnozowali jako "wirus" i leczyli neosine :?
Co ma w diecie: zero cukru (zero absolutne!), zero pszenicy, zero żywności wysoko przetworzonej. Wiem, że bierze też jakieś zioła i preparaty na oczyszczenie organizmu. A Ty jakie masz objawy?
alu

przez neon 14 lip 2015, 16:32
Ja mam problemy jelitowe i neurogenne. Podobnie jak siostra odrzuciłem gluten, produkty wysokoprzetworzone, cukier i mam dużo ruchu w diecie, baseny, jogging, joga. Jakieś efekty u siostry, dlugo stosuje dietę?

Sortuj wg