Zdrowe odżywianie, czyli jakie?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Evia 20 cze 2015, 15:52
neon napisał(a):Mówiąc przetworzone mam na myśli takie produkty jak pieczywo, nie ważne białe czy pełnoziarniste, makarony, ciasta. Nie zaliczam do tego np. ugotowanych ziemniaków, kasz, choć też jest to produkt lekko przetworzony. Ogólnie spożywanie produktów nienaturlanych. Ani chleb ani makarony nie rosną na drzewie.

w sumie racja, jednak w takim przypadku to naprawdę musi być trudne żeby zrezygnować z tych produktów, bo jeśli chodzi o mnie to chyba nie mogłabym zrezygnować z chleba, makaronów itd

caramel rose, daj przepis na tę bułkę z twarogu i otrębów, brzmi bardzo ciekawie

przez Evia 20 cze 2015, 15:56
caramel rose, jeśli chodzi o mnie to w sumie również nie czytam składów kosmetyków, jednak nawet gdybym to robiła to o tak by mi to raczej nic nie dało bo się na tym nie znam...

caramel rose napisał(a):Jeszcze co do jedzenia to staram się nie jeść często mięsa, bo jest naszpikowane antybiotykami, jem jajka i mleko, bo mam od babci.

mi to się marzy własny domek i mini farma :105: Wtedy miałabym własne mleko, jajka, kurczaki, warzywa i owoce

przez neon 20 cze 2015, 16:04
Evia, coś za coś. Te produkty zawierają sporo glutenu, to jest obciążenie dla organizmu. Nie dość że stracimy na wadze, to poczujemy się lżejsi na duchu. Na takiej diecie jada sie za to częsciej bo pokarmy nieprzetworzone tak nie sycą.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez caramel rose 20 cze 2015, 16:06
caramel rose, jeśli chodzi o mnie to w sumie również nie czytam składów kosmetyków, jednak nawet gdybym to robiła to o tak by mi to raczej nic nie dało bo się na tym nie znam...

przepis przesłałam:)
z tymi kosmetykami to też mam ciężko, bo też nie znam się na tym tak dobrze, często skład jest napisany po angielsku, jak mam wątpliwości to zapisuję nazwę kosmetyki i potem w domu sprawdzam na necie co tam dokładnie jest. Ale też mam taki problem, że mam wrażliwą cerę i nawet po specjalnych kremach do cery wrażliwej pojawiał się trądzik i zaczerwienienie, więc zmuszona jestem żeby szukać kremów, które mają krótki skład. Ogólnie do twarzy to stosuję olejek arganowy, olej z czarnuszki, dodaję do kremu kilka kropli kwasu hialuronowego, no i robię maseczki z glinek (do twarzy, ciała, włosów). No, ale to nie o tym temat, tylko o odżywianiu :D
"Nawoływanie się w ciemności nie przynosi światła" E. Fromm
"Nikt nie może nigdzie dojść jeśli skądś nie odszedł" J. Updike

przez Evia 20 cze 2015, 16:20
od tego gadania o jedzeniu zrobiłam się głodna i zrobiłam sobie na szybkiego sałatkę

Pokroiłam pomidora, pokruszyłam trochę sera sałatkowego Turek, dodałam kilka czarnych oliwek i trochę awokado. Wszystko skropiłam oliwą czosnkową i sosem balsamicznym :105:
Było pyszne, zjadłabym więcej ale nie mam już pomidora, który był podstawą tej "sałatki" :(

przez neon 20 cze 2015, 17:39
No no no, łasuchu Ty!
świat lubi znieczulić

przez wiejskifilozof 20 cze 2015, 20:16
Polecam dużo jeść warzyw i owoców.

przez mark123 23 cze 2015, 00:24
Powinny być też chyba jakieś urozmaicenia w odżywianiu, żeby nie jadać codziennie tego samego. Ja tak jadam, codziennie to samo, sporadycznie drobne urozmaicenia, ale się przyzwyczaiłem do jedzenia codziennie tego samego i nie chce mi się zmieniać.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez neon 23 cze 2015, 09:19
Ponoć 5 posiłków dziennie owoców i warzyw powinniśmy zjadać w ciągu dnia. Pewnie 99% z nas nawet nie wyrabia połowy tej normny. Urozmaicenie powinno być wprowadzana w miarę naszych potrzeb, jeżeli nie czujemy potrzeby zmiany, to znaczy że jest ok, chyba że to jest niezdrowe żarcie.
świat lubi znieczulić

przez wiejskifilozof 23 cze 2015, 09:23
Przyznam,że czasem zjadam więcej niż norma nakazuje.

przez neon 23 cze 2015, 09:46
Ja też wyrbabiam często 300 procent normy, dodatkowo wyciskam świeże soki owocowo warzywne, ambrozja. Najlepszy jest marchwiwo jabłkowy.
świat lubi znieczulić

przez ugh 23 cze 2015, 10:34
Osobiście uważam, że szkoda życia, żeby sobie tak odmawiać "wszystkiego". Wszystko można jeść byleby zachować w tym umiar i tyle a popadanie ze skrajności w skrajność też nie jest zdrowe.
Oczywiście, inaczej sprawa się ma gdy ktoś faktycznie jest otyły, chory lub ma niedowagę, to wtedy taką osobą powinien zająć się odpowiedni lekarz i dietetyk.
Ale "przeciętny" człowiek nie powinien się ograniczać. A "zdrowe" żywienie, to po prostu jedna podstawowa zasada: kilka zbilansowanych posiłków dziennie i tyle. Bez żadnych kombinacji z zamienianiem cukru, nie jedzeniem glutenu i laktozy (to takie idiotyczne mity wg. mnie). A i batonik nikomu jeszcze nie zaszkodził.
Grunt, to nie popadać w skrajności i przede wszystkim - ruszać się a nie klepać tyłek przed monitorem ;).
Innym mitem jest twierdzenie, żeby jeść jak najwięcej warzyw i owoców, co też nie jest prawdą bo wiele warzyw w nadmiarze szkodzi, podobnie owoce.
Generalnie jeść wszystko ale z umiarem i tyle ;).
ugh

przez ugh 23 cze 2015, 10:37
mark123 napisał(a):Powinny być też chyba jakieś urozmaicenia w odżywianiu, żeby nie jadać codziennie tego samego. Ja tak jadam, codziennie to samo, sporadycznie drobne urozmaicenia, ale się przyzwyczaiłem do jedzenia codziennie tego samego i nie chce mi się zmieniać.

To zależy od działania wątroby. Ja np. muszę jeść "różnie" ze względu na to, że "cierpię" za zespół Gilberta ale normalny człowiek, jeśli dostarcza wszystkich podstawowych mikroelementów każdego dnia, to nie musi posiłków urozmaicać, chyba że odczuwa taką potrzebę.
Poza tym, każdy człowiek powinien po prostu "wsłuchiwać" się w swój oragnizm a wtedy będzie wiedział co mu szkodzi a czego ma niedobór ;).
ugh

przez neon 23 cze 2015, 16:14
Gluten nie jest mitem, jego alergiczność potwierdzona jest naukowo, jest też chorobą genetyczną-Celiakia. Wiadomo, że zdrowy człowiek raczej nie musi się ograniczać, ale tutaj musimy podchodzic do tematu troche inaczej. Zaburzenia psychiczne i stres powodują, że w szybszym tempie zużywamy zapasy, co doprowadz do nideoborów. Po drugie stres i dolegliwością z nim związane powodują mniejszą przyswajalności składników, które są nam potrzebne. Dodatkowo trzeba brać pod uwagę że warzywa i owoce w naszych marketach są bardzo często wyjałowione. Polscy studenci np. przebadali cytrynę z marketu i nie znaleźli tam ani grama witaminy C ;-) Produkty przetworzone to w ogole nie ma oczym mówić, pełno chemii, usuwane są z nich witaminy, enzymy, mikroelementy. Takie żywienie tylko dla 100% zdrowego człowieka, ale i on może po n latach odczuć dolegliwości.

No i my tak naprawde nie wiem jak dzisiejsza przetworzona żywność wpłynie na zdrowie ludzkość, Bo ci którzy dzisiaj mają 60 lat budowali fundament pod swoje zdrowie w czasach, gdy jeszcze takiej masakry z żywnością nie było. To co jest w marketach to jest istnia chemioterapia.
świat lubi znieczulić

Sortuj wg