Zdrowe odżywianie, czyli jakie?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez neon 19 cze 2015, 19:39
Z tego co wiem, to im bardziej rozregulowany organizm tym bardziej ciągnie do rzeczy niezdrowych.

przez neon 19 cze 2015, 19:42
SrebrnaSowa napisał(a):Każdy potrzebuje innego " przepisu na zdrowie " .
Ważne by było sporo mięsa ,warzyw,orzechów,ryb, owoców i nabiału.

Mniej cukru ,tłuszczu (smażenie na oleju,smarowanie kanapek masłem) i pszenicy ( białe pieczywo,makarony ) .

U mnie sprawdziło sie wyeliminowanie glutenu -a on jest wszedzie ,nawet w paròwkach.

Choć najstarsi zawsze powtarzają że najzdrowiej jest zjeść połowę tego co sobie przygotowaliśmy =)

Wczoraj byłem w przychodni i zrobiłem sobie test, czy mam alergię na gluten. Na wyniki czeka się 2 tygle.
Mi babcia powiada, ze trzeba jesc wszystko 89 lat kobieta. A na urodziny wcina tłuste torty z bitej śmietany.

przez carlosbueno 19 cze 2015, 19:43
bonsai napisał(a):carlosbueno, ale zobacz, wygrasz niedługo w lotto, poznasz damę swego serca, będziesz chciał założyć rodzinę, a tu zonk. Na takim jedzeniu długo nie pociągniesz, płodność spada, człowiek się źle czuje, tworzą się adipocyty, które potem już nie znikają... ;)
nie wierze w takie rzeczy. Może gdybym był gruby to bym się jakoś ograniczał ale tak to nie wiem po co. Mam zawyżony wynik cukru około 110-130 ale cukrzycy jeszcze nie mam choć zagrożony jestem, ale ze słodyczy zrezygnować nie potrafię. Mój ojciec całe życie uprawiał sport i bardzo zdrowo się odżywiał( kilkanaście rodzai warzy do obiadu), pokrzywa, zioła, ryby zero alkoholu i co dożył 74 lat, a znam starszych pijaków i osoby które w życiu warzywa nie zjadły.
Największy Forumowy Maruda

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evia 19 cze 2015, 19:44
SrebrnaSowa napisał(a):Choć najstarsi zawsze powtarzają że najzdrowiej jest zjeść połowę tego co sobie przygotowaliśmy =)

najstarsi sobie mogą gadać bo kiedyś nie było tyle przetworzonego i chemicznego jedzenia co teraz

poza tym kiedyś inaczej wyglądało życie niż teraz, ludzie ciężej pracowali, mieli gorsze warunki bytowe (np chłód w mieszkaniach) dlatego tłusta dieta im nie szkodziła a nawet nieraz była wskazana.
To co sprawdzało się kiedyś, nie koniecznie musi się sprawdzać teraz

przez mark123 19 cze 2015, 19:46
carlosbueno napisał(a):ja mam wstręt do zdrowego odżywiania, jem wszystko co nie zdrowe; ogromne ilości słodyczy, chipsy, fast foody( teraz mniej bo mieszkam na zadupiu ale jak mieszkałem w Uk to codziennie) warzyw i owoców prawie w ogóle, ryb nie cierpię. I tak mi nie zależy na długim życiu, a tak przynajmniej jem to co lubię i to jedna z nielicznym radości w życiu. Wagę mam prawidłową, zdrowie pewnie nie do końca ale w dupie to mam.

Też nie odżywiam się zdrowo, to co zdrowe, to zazwyczaj mi nie smakuje.
Robiłem kiedyś na jakiejś stronie internetowej symulacje poziomu witamin i minerałów przy takim trybie odżywiania, jak mój i wyszło, że przy takim trybie mam prawdopodobnie znaczne niedobory prawie wszystkich witamin i minerałów.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez SrebrnaSowa 19 cze 2015, 19:47
neon napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):Każdy potrzebuje innego " przepisu na zdrowie " .
Ważne by było sporo mięsa ,warzyw,orzechów,ryb, owoców i nabiału.

Mniej cukru ,tłuszczu (smażenie na oleju,smarowanie kanapek masłem) i pszenicy ( białe pieczywo,makarony ) .

U mnie sprawdziło sie wyeliminowanie glutenu -a on jest wszedzie ,nawet w paròwkach.

Choć najstarsi zawsze powtarzają że najzdrowiej jest zjeść połowę tego co sobie przygotowaliśmy =)

Wczoraj byłem w przychodni i zrobiłem sobie test, czy mam alergię na gluten. Na wyniki czeka się 2 tygle.
Mi babcia powiada, ze trzeba jesc wszystko 89 lat kobieta. A na urodziny wcina tłuste torty z bitej śmietany.

Obys nie miał takiej alergii,bo dieta bezglutenowa na poczatku i po kilku miesiacach jest okropna,jedzenie smakuje jak styropianowa papka....

BD trzymac kciuki żeby było ok ,neon.

Hm,no bo to od czlowieka (babci =)) zależy,często maja wpływ inne czynniki.

przez Evia 19 cze 2015, 19:52
carlosbueno napisał(a):Mój ojciec całe życie uprawiał sport i bardzo zdrowo się odżywiał( kilkanaście rodzai warzy do obiadu), pokrzywa, zioła, ryby zero alkoholu i co dożył 74 lat, a znam starszych pijaków i osoby które w życiu warzywa nie zjadły.

bo geny, warunki bytowe, zanieczyszczenie powietrza, stres itd również mają wpływ na wszystko
może gdyby nie odżywiał się zdrowo i nie uprawiał sportu to dożyłby tylko 50? Poza tym czytałam gdzieś, że totalna abstynencja również nie jest wskazana ;)

Moja prababcia przez całe życie "pościła" Żyła głównie na wodzie i warzywach, do tego sporo się ruszała ale nigdy się nie przemęczała za wiele (np wolała przenieść 2 razy mniejsze wiaderko wody, niż zrobić to raz ale bardziej się wysilając) i może w ten oto sposób udało się jej dożyć 90 lat. Była to jedyna osoba, która dożyła tak długo, bo średnia w mojej rodzinie wynosi ok 60lat.

Zastanawiam się czy gdybyś ograniczył cukier to Twoje samopoczucie nie uległoby poprawie

przez carlosbueno 19 cze 2015, 19:52
Też nie odżywiam się zdrowo, to co zdrowe, to zazwyczaj mi nie smakuje.
też prawda czemu warzywa i ryby nie maja smaku słodyczy i chipsów. :mrgreen: prawie wszystko co dobre( dla mnie) to niezdrowe ze zdrowych rzeczy to lubię chyba tylko banany choć i tak dużo cukru mają.

przez Evia 19 cze 2015, 19:55
jeśli warzywa i ryby są dobrze przygotowane to są bardzo dobre

Fastfoody, chipsy itd pewnie wam smakują głównie z powodu glutaminianu sodu i znacznego przesolenia, jeśli często spożywa się tego typu rzeczy to nasz smak się upośledza i wtedy faktycznie niektóre produkty mogą się wydawać mdłe

przez neon 19 cze 2015, 19:56
Dzięki Sowa, mam taką nadzieję, nie chcę wcinać płyt styropianowych :)

przez carlosbueno 19 cze 2015, 19:59
Evia napisał(a):jeśli warzywa i ryby są dobrze przygotowane to są bardzo dobre

Fastfoody, chipsy itd pewnie wam smakują głównie z powodu glutaminianu sodu i znacznego przesolenia, jeśli często spożywa się tego typu rzeczy to nasz smak się upośledza i wtedy faktycznie niektóre produkty mogą się wydawać mdłe
ryby to mi smakowały tylko angielskie fish and chips czyli filety smażone w głębokim oleju i frytki a warzywa to jako dodatek do mięsa toleruje jedynie.

przez SrebrnaSowa 19 cze 2015, 20:11
Neon ,można spróbować z regipsami ewentualnie xD
INFP-T
4w5

Z każdym dniem , namiętniej całujesz swoją własną Noc...

Gustuję w tchnieniach myśli, o smaku niebieskich migdałów .

przez mark123 19 cze 2015, 20:23
Evia napisał(a):jeśli warzywa i ryby są dobrze przygotowane to są bardzo dobre

Chyba, że ma się bardzo wybredne kubki smakowe.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez mark123 19 cze 2015, 20:29
Evia napisał(a):Fastfoody, chipsy itd pewnie wam smakują głównie z powodu glutaminianu sodu i znacznego przesolenia, jeśli często spożywa się tego typu rzeczy to nasz smak się upośledza i wtedy faktycznie niektóre produkty mogą się wydawać mdłe

Ja fastfoodów, chipsów nigdy nie jadłem i nie ciągnie mnie do tego.

carlosbueno napisał(a):ryby to mi smakowały tylko angielskie fish and chips czyli filety smażone w głębokim oleju i frytki a warzywa to jako dodatek do mięsa toleruje jedynie.

Mnie z ryb głownie smakują paluszki rybne, a warzywa są dla mnie średnie w smaku, no a owoce ohydne.

Sortuj wg