Zdrowe odżywianie, czyli jakie?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Bertha 10 sie 2015, 14:22
mark123 napisał(a):Ja od prawie około 10 lat piłem w zasadzie tylko szkodliwe napoje "100 procent chemii". Teraz, gdy zachorowałem na żołądek, znacznie przystopowałem, ale i tak piję energetyki, a odkąd odstawiłem cole, to prawie codziennie. Bardzo pragnę "topić problemy" i taką możliwość trochę dają mi napoje kofeinowe.

mark123, przybij piątkę. Ja od 8 lat piję codziennie energetyki, a to dlatego, że odczuwam przemożną senność i potrzebuję się rozbudzić, żeby wyjść chociaż na chwile z tego okropnego stanu. Ponadto zauważyłam, że napoje energetyzujące poprawiają mi trochę nastrój. Ale będę z tym walczyć. Pokonam potrzebę picia tego świństwa, bo inaczej mi wątroba i żołądek siądą.

przez neon 10 sie 2015, 16:21
detektywmonk napisał(a):Ryby.Słyszałem,że ryby są zdrowe.Trzeba jeść dużo ryb.Zdrowy jest paprykarz.

Ryby jednak szybko brzydną. 1 w tygodniu max 2 razy to już dla mnie szczyt.

przez neon 10 sie 2015, 16:28
Bertha napisał(a):
mark123 napisał(a):Ja od prawie około 10 lat piłem w zasadzie tylko szkodliwe napoje "100 procent chemii". Teraz, gdy zachorowałem na żołądek, znacznie przystopowałem, ale i tak piję energetyki, a odkąd odstawiłem cole, to prawie codziennie. Bardzo pragnę "topić problemy" i taką możliwość trochę dają mi napoje kofeinowe.

mark123, przybij piątkę. Ja od 8 lat piję codziennie energetyki, a to dlatego, że odczuwam przemożną senność i potrzebuję się rozbudzić, żeby wyjść chociaż na chwile z tego okropnego stanu. Ponadto zauważyłam, że napoje energetyzujące poprawiają mi trochę nastrój. Ale będę z tym walczyć. Pokonam potrzebę picia tego świństwa, bo inaczej mi wątroba i żołądek siądą.

Można zrobić naturalnego eneregtyka, który nie dość że dodaje enrgii, oczyszcza to jeszcze dotlenia organizm, jest mega zdrowy i można go sporo czasu trzymać w lodówce. To sok z kiszonej kapusty. Szybkie przygotowanie, kapuche szatkujemy, zalewamy wodą, lekko solimy i odstawiamy na 3-4 dni. Dodatkowo may surówke na obiad.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Evia 10 sie 2015, 16:54
neon napisał(a):Ryby jednak szybko brzydną. 1 w tygodniu max 2 razy to już dla mnie szczyt.

ryby można jeść w bardzo wielu postaciach, tak samo jak np drób czy wieprzowinę
jakoś nigdy nie słyszałam żeby ktoś mówił, że znudziło mu się czerwone mięso

a tak poza tym, to właśnie dopiero teraz zaczęłam kojarzyć pewne fakty. Ostatnio zaczęły mi doskwierać pewne dolegliwości, nie mogłam pojąć o co chodzi. Próbowałam różnych metod poprawy tego stanu (chodzi tu o stan psychiczny) Teraz dochodzę do wniosku, że moje pogorszenie może być związane ze zwiększoną ilością wypijanej coca coli, która zapewne przyczynia się do niedoboru magnezu, który jak każdy wie odgrywa ogromną rolę na układ nerwowy.
Eureka!
Muszę odstawić tę colę. Zawsze miałam do niej słabość jednak się ograniczałam, jednak kiedy zdałam sobie sprawę, że coca cola zero faktycznie jest zero, to zaczęłam ją pić prawie codziennie (wcześniej zdarzało mi się to może raz w miesiącu)
Zobaczymy czy moje dolegliwości znikną chociaż częściowo
Oczywiście z realizacją również nie będzie tak łatwo, ponieważ już się chyba uzależniłam...

przez neon 10 sie 2015, 17:35
Cola świetnie czyści styki akumulatorów i ogólnie rdzę :P

przez Evia 10 sie 2015, 17:40
neon napisał(a):Cola świetnie czyści styki akumulatorów i ogólnie rdzę :P

doskonale zdaję sobie z tego sprawę
podobnie jest z innymi uzależniającymi używkami
szkodzą

przez Bertha 10 sie 2015, 18:28
neon napisał(a):Można zrobić naturalnego eneregtyka, który nie dość że dodaje enrgii, oczyszcza to jeszcze dotlenia organizm, jest mega zdrowy i można go sporo czasu trzymać w lodówce. To sok z kiszonej kapusty. Szybkie przygotowanie, kapuche szatkujemy, zalewamy wodą, lekko solimy i odstawiamy na 3-4 dni. Dodatkowo may surówke na obiad.

Jest jeden problem. Ja nie lubię kapusty kiszonej. Mam zamiar z energetyków przerzucić się na kawę. Z dwojga złego kawa jest mniejszym złem. Chyba, że problemy z sennością o podłożu depresyjno-nerwicowym w ciągu dnia miną. Wtedy nie będę musiała spożywać kofeiny w jakiejkolwiek formie.

przez neon 10 sie 2015, 18:29
To nie jedz kapsuty, tylko pij sok. Sok napewno posmakuje, to wszystko uprzedzenia.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez Evia 10 sie 2015, 18:33
Bertha, lepiej nie zastępować jednego nałogu w drugi, kawa może wywołać podobny efekt co u mnie cola, jedno i drugie zawiera kofeinę

przez Bertha 10 sie 2015, 18:55
neon napisał(a):To nie jedz kapsuty, tylko pij sok. Sok napewno posmakuje, to wszystko uprzedzenia.

A sok nie smakuje jak kapusta kiszona? (może zadaje debilne pytania, ale taka moja natura)

przez Bertha 10 sie 2015, 18:59
Evia napisał(a):Bertha, lepiej nie zastępować jednego nałogu w drugi, kawa może wywołać podobny efekt co u mnie cola, jedno i drugie zawiera kofeinę

Wiem, że moje nieustanne zmęczenie i senność ma podłoże depresyjno-nerwicowe. Uparcie wierzę, że pokonam wszystkie moje problemy psychiczne i wróci mi cała energia, którą straciłam przez to okropieństwo jakim jest choroba. Wtedy nie będę pić niczego co zawiera kofeinę. Na razie muszę się ratować innym nałogiem - codziennym piciem kawy.

przez Evia 10 sie 2015, 19:59
Bertha, ale popełniasz w tym momencie błąd i przez kofeinę prędzej pogłębisz swój problem. W moim przypadku to bardzo prawdopodobne, że to właśnie kofeina (a dokładnie wypłukanie za jej pomocą magnezu z organizmu) doprowadziła do pogorszenia mojego stanu. W tym momencie nie widzę żadnego innego logicznego wytłumaczenia.
Nałogowym piciem kawy robisz dokładnie to samo, osłabiasz swój już nadszarpnięty układ nerwowy.

Jeśli już chcesz się bardziej ożywić to już lepiej spróbować z tym sokiem z kapuchy (nie wiem czy to pomoże bo nie mam takich doświadczeń, ale wiem, że na pewno nie zaszkodzi, więc warto spróbować)
Jednak według mnie najlepszym sposobem na stany depresyjne, pobudzenie itd jest chociaż krótki, poranny trening, który Ciebie rozrusza na cały dzień i wpłynie na wytwarzanie endorfin, które są zbawienne przy depresji, nie mówiąc już o innych korzyściach z takich treningów jak walory wizualne

przez wiejskifilozof 10 sie 2015, 20:58
neon napisał(a):
detektywmonk napisał(a):Ryby.Słyszałem,że ryby są zdrowe.Trzeba jeść dużo ryb.Zdrowy jest paprykarz.

Ryby jednak szybko brzydną. 1 w tygodniu max 2 razy to już dla mnie szczyt.

Ja też nie jem często.Ale warto raz spróbować owoców morza.Jadłem kalmary.

przez Bertha 11 sie 2015, 10:05
Evia napisał(a):Bertha, ale popełniasz w tym momencie błąd i przez kofeinę prędzej pogłębisz swój problem. W moim przypadku to bardzo prawdopodobne, że to właśnie kofeina (a dokładnie wypłukanie za jej pomocą magnezu z organizmu) doprowadziła do pogorszenia mojego stanu. W tym momencie nie widzę żadnego innego logicznego wytłumaczenia.
Nałogowym piciem kawy robisz dokładnie to samo, osłabiasz swój już nadszarpnięty układ nerwowy.

W sytuacji uzależnienia od kofeiny ratuje mnie Restonum, który zawiera magnez, żelazo i witaminy. Biorę 2 tabletki dziennie, a nawet 3 (chociaż maksymalna dawka to 2 tabletki dziennie).

Sortuj wg