Wyczerpujący głód wieczorem mimo jedzenia

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Nadie 18 wrz 2014, 01:52
Mam 21 lat, Ważę 52kg/172cm i taka waga stale utrzymuje mi się od lat. Od zawsze byłam na granicy niedowagi i bycia zwyczajnie szczupłą. Jem normalnie, wydaje mi się,że całkiem regularnie, nie mam żadnych zaburzeń odżywiania. Moje badania krwi są w normie. Moim problemem są ataki głodu wieczorem i w nocy, ale nie są to zwyczajne ataki obżarstwa. Profesjonalnie mówi się,że ostatni posiłek powinien być koło godziny 18. Ja gdy zjem o 22 całkiem porządnie już po godzinie czuję mocny głód. Jeżeli położę się z takim głodem rano jest mi słabo. Parę razy po takiej pobudce zdarzyło mi się zasłabnąć, zwymiotować i mieć biegunkę z głodu właśnie. Ostatnio leżałam w szpitalu w którym śniadania były o 8 rano kolacje o 18. Zbudziłam się o 7:30 potwornie głodna, po czym po przejściu się zasłabłam , wymiotowałam i miałam rozwolnienie. Pojęcia nie mam co jest. Lekarka z którą rozmawiałam powiedziała mi jedynie,że "muszę przyzwyczaić organizm do przesunięcia godziny ostatniego posiłku" .

Może ktoś pomoże mi rozwikłać tę zagadkę?
Od 2007 roku depresja, od Września 2013 nerwica lękowa

przez Saraid 18 wrz 2014, 02:26
Nadie, Uważam,że te ataki obżarstwa to nic innego jak zajadanie emocji,być może jak wieczorem i w nocy czujesz to najbardziej jak zdarzy Ci się nie zajeść dostajesz ataku lękowego ktory objawia się wymiotami i biegunką.To moim skromnym zdaniem.
Saraid

przez Nadie 18 wrz 2014, 02:37
Nie pasuje mi ta wersja z zajadaniem emocji , bo... po prostu nie czuje żadnych intensywnych emocji, które chciałabym stłumić? Nie sądzę również, żebym miała atak lękowy nie czując przed niczym lęku. Ot, po prostu robię się nagle bardzo głodna bez żadnego tła psychologicznego.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saraid 18 wrz 2014, 03:05
Nadie napisał(a):Nie pasuje mi ta wersja z zajadaniem emocji , bo... po prostu nie czuje żadnych intensywnych emocji, które chciałabym stłumić? Nie sądzę również, żebym miała atak lękowy nie czując przed niczym lęku. Ot, po prostu robię się nagle bardzo głodna bez żadnego tła psychologicznego.

Tak uważasz ja nie ;) nawet nie jesteś tego świadoma z tego co piszesz,chodzisz na terapie?rozumiem że diagnozę masz od lekarza psychiatry?jakieś leki bierzesz?
Saraid

przez Nadie 18 wrz 2014, 10:12
Jak najbardziej jestem świadoma, z czym jak z czym ale ze swoimi emocjami mam całkiem niezły kontakt. Leki biorę, diagnozę mam, do lekarza chodzę.

przez izaa 18 wrz 2014, 17:23
Nikt chyba tutaj nie może ci powiedzieć, że twoje problemy są natury psychicznej czy fizycznej, lekarzami nie jesteśmy. Powinniśmy zjadać ostatni posiłek 4-3 godziny przed snem. Myślę, że lekarz może mieć sporo racji- powoli sie przyzwyczajać do innej pory jedzenia. Ja u siebie zauważyłam podobną zależność. Kiedy na noc się objem-wstaje głodna, tak głodna że muszę coś zjeść. Natomiast kiedy zjem normalny posiłek do godziny 20, to wstaję lekko głodna, tak, że spokojnie do południa nie muszę koniecznie niczego jeść. Również staram się jeść regularnie.

przez Infinity 18 wrz 2014, 17:40
Nadie, dobrą metodą jest zwiększenie wielkości i częstotliwości posiłków w ciągu dnia, od samego śniadania. Jesli się przegłodzisz w ciągu dnia to tak się może dziać, obrona organizmu.

przez Nadie 18 wrz 2014, 18:18
izaa ja nie potrzebuje diagnozy, gdybym potrzebowała to poszłabym do lekarza. Być może ktoś spotkał się u siebie z czymś podobnym i może mi doradzić, albo naprowadzić na jakiś trop.

Kiedy na noc się objem-wstaje głodna, tak głodna że muszę coś zjeść. Natomiast kiedy zjem normalny posiłek do godziny 20, to wstaję lekko głodna, tak, że spokojnie do południa nie muszę koniecznie niczego jeść. Również staram się jeść regularnie

Mam zupełnie na odwrót - jeżeli na noc się "objem" mam spokojną noc bez uczucia głodu, rano budzę się bez mdłości, zaś jeżeli ostatni posiłek jem koło +/- 21 robi mi się słabo.

Jak pisałam wyżej leżałam cały tydzień w szpitalu ostatni posiłek miałam o 18 i do samego końca cierpiałam na poranne osłabienie. Lekarzem ani dietetykiem nie jestem, ale osobiście wydaje mi się,że tydzień to wystarczający okres czasu na przyzwyczajenie organizmu do nowego trybu.

przez Saraid 18 wrz 2014, 18:35
Nadie napisał(a):Jak najbardziej jestem świadoma, z czym jak z czym ale ze swoimi emocjami mam całkiem niezły kontakt. Leki biorę, diagnozę mam, do lekarza chodzę.

Dobra terapia by Ci się przydała ;) skoro lekarz uważa ,że to kwestia "przestawienia organizmu"'
Saraid

przez izaa 18 wrz 2014, 19:42
Własnie niekoniecznie organizm by sie przyzwyczaił. Popróbuj sama coś zdziałać. Czy jadać ostatni posiłek wcześniej niż jadasz do tej pory czy też ograniczyć ilość cukrów, słodkich przekąsek. Po nich rośnie a nagle gwałtownie spada nam cukier. Nie wiem nawet co przeważa w twojej diecie.
Ja podałam tylko swój przykład, że u mnie obżarstwo dobrze sie nie kończy, im więcej zjem tym bardziej głodna sie budzę. Jeżeli chodzi o radykalną zmianę diety, organizm przyzwyczaja się ok 2 tygodnie. Myślę, że możesz też popytać na forach dietetycznych czy zapytać dietetyka o problem.

przez czarnobiała mery 19 wrz 2014, 20:30
Ja, jeśli nie zjem czegoś przed snem bezpośrednio, to nie mogę zasnąć.
Dlatego zawsze jem drugą kolację od razu przed pójściem spać.

przez bedzielepiej 22 wrz 2014, 18:01
Jedzenie "normalnie" można różnie rozumieć, dla mnie normalne jedzenie nie jest synonimem zdrowe...
Wyobrażam sobie, co jadłaś w szpitalu :) pewnie biały dmuchany chleb. Miałaś robione badania w kierunku alergii na gluten?

-- 22 wrz 2014, 18:31 --

Miałam na myśli celiakię, okazuje się że alergia na gluten to nie to samo :shock: w każdym razie to co opisałaś (chudość, uczucie głodu, biegunki) mogłoby wskazywać na tę chorobę

przez Inga_beta 22 wrz 2014, 18:53
czarnobiała mery napisał(a):Ja, jeśli nie zjem czegoś przed snem bezpośrednio, to nie mogę zasnąć.
Dlatego zawsze jem drugą kolację od razu przed pójściem spać.

Mam to samo i nie rozumiem dlaczego. Muszę mieć coś w żołądku aby zasnąć bo inaczej wydaje mi się że jestem głodna. A jak nie zjem to potrafię przeleżeć całą noc chociaż nie czuję głodu.

przez cyklopka 08 paź 2014, 15:23
Nadie, a co jesz na kolację? Chleb?

Bo jak chleb albo inne mączne rzeczy, to jest skok węglowodanów i szybki spadek, bo człowiek zmęczony. A potem szukanie ciastek o północy.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Sortuj wg