Objadam się.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Objadam się.

przez Zupapomidorowa 25 cze 2014, 18:30
jetodik, sama nie wiem. Może to rzeczywiście miłość do słonego i tłustego. Teraz powinnam zjeść kolację. Jestem głodna. W domu są warzywa ale mój mózg już zaczyna szaleć jak myśli o żółtym serze który zakupiła rodzicielka. To jest jak uzależnienie normalnie...
Dawniej Luktar

Objadam się.

przez Davin 25 cze 2014, 18:34
Luktar napisał(a):jetodik, sama nie wiem. Może to rzeczywiście miłość do słonego i tłustego. Teraz powinnam zjeść kolację. Jestem głodna. W domu są warzywa ale mój mózg już zaczyna szaleć jak myśli o żółtym serze który zakupiła rodzicielka. To jest jak uzależnienie normalnie...

Raz wciągałem tylko tłuste a ser musiał być roztopiony i tak codziennie tylko mi tycie nie grozi.
Davin

Objadam się.

przez Zupapomidorowa 25 cze 2014, 18:45
Dobra, wybrałam pomidora. Trzeba w końcu włączyć myślenie przed sięgnięciem po żarło inaczej będzie płacz i zgrzytanie zębami. Nic się samo nie zrobi.
Dawniej Luktar

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Objadam się.

przez Lenka30 25 cze 2014, 18:51
Luktar, Ale przecież taka miłość się z czegoś bierze? Przyznam że ja zupełnie inaczej spojrzałam na problem z jedzeniem jak miałam okazję poobserwować swoją małą siostrzenicę.

Np. sytuacja gdy matka zapycha jej buzię żarciem krzycząc, "już jedz bylebyś tylko mordy nie darła" wcale nie dlatego że jest głodna, tylko dlatego że mamusię boli głowa. Patrzyłam jak mała rozpaczliwie opycha cię ciastkami tylko po to żeby matka okazała jej odrobinę uczucia. Wiele sytuacji mechanizm prosty, będę jadła to mama będzie szczęśliwa.

Albo inne "niejadki", które tylko jak nie jadły to rodzice okazywali im troskę i czułość. Kurcze jest full takich sytuacji wystarczy oczy otworzyć.

A potem się narzeka, że dzieci są otyłe, że to że pstro. Że otyli, że chorzy, że jedzą bo lubią. Najłatwiej zatkać dziecku usta jedzeniem. Mam takiego sąsiada, który kurcze w wieku 10 lat musi 3 przystanki zrobić żeby wejść na swoje piętro. To okropne.

Luktar, będzie dobrze ja w ciebie wierzę!
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

Objadam się.

przez Zupapomidorowa 25 cze 2014, 19:03
Lenka30, coś w tym jest. Mi matka i ojciec nie okazywali miłości. Przynajmniej ja tego nie odczuwałam. Moje emocje i uczucia nie były ważne a zamiast zrozumienia i czasu dostawałam kasę którą wydawałam na czipsy bo matka zapracowana nie często siedziała w kuchni. Chyba odnajdywałam te przebłyski miłości w tym kiedy robiła nam posiłki.

Lenka30, Twoja siostrzenica ma okropną matkę. Szkoda mi tego dziecka. Starasz się rozmawiać z jej matką o tym że źle robi?
Dawniej Luktar

Objadam się.

przez Lenka30 25 cze 2014, 19:43
Luktar, Dla mnie to czarne na białym widać, może dlatego że to sytuacja z mojej rodziny. U mnie w domu też miłości nie było, za to słodycze zawsze. Nie było czegoś takiego jak wspólne posiłki, chyba że w niedziele obiad. Jakieś stałe pory jedzenia? Nigdy. Moja matka nie gotowała. A ojca nie było.

Mi też szkoda małej, ale nic nie mogę zrobić, bo jej mama, podobnie jak reszta rodziny mnie nienawidzą i wszystko co nie powiem to jest dla nich chore. Patrzą przez pryzmat swojej nienawiści, zazdrości, zawiści, urazów. Każda rodzina ma swoją czarną owcę w mojej to ewidentnie ja. Ile ja wychowałam dzieci, żeby się wtrącać? Heh?;-) To rodzina w której kobiety wszystko wiedzą, a ja jestem z niej tak jakby wykluczona:-) Tylko z osobami spoza rodziny mogę rozmawiać o dzieciach.

Objadam się.

przez liptint 25 cze 2014, 21:39
u mnie tez nienajlepiej. Mam 83kg :oops: udał mi się zrzucić 1,5 mało ale zawsze coś.

Objadam się.

przez Zupapomidorowa 25 cze 2014, 23:52
Lenka30, też jesteś czarną owcą - piąteczka.
Fajnie, że udało Ci się ujarzmić problemy z wagą. Ja nigdy nie byłam taka ciężka jak w tej chwili. Właśnie wróciłam ze spotkania z kumplem. nie chciałam na nie pójść bo się siebie teraz bardzo wstydzę. Ale powiedziałam sobie, że nie mogę się sama tak zadręczać i spotkanie było bardzo udane. Kumpel pewnie pomyślał, że nie wyglądam tak dobrze jak kiedyś, mimo to spotkanie było udane. Rany, jak od jutra nie zacznę się ruszać, ćwiczyć, cokolwiek to się zamęczę.
Dawniej Luktar

Objadam się.

przez Lenka30 26 cze 2014, 18:26
Luktar, Moją wagę ujarzmia od lat bulimia czy kiedyś może bardziej anoreksja bulimiczna więc tu nic fajnego nie ma. Jest objadanie jest problem, taki sam dla wszystkich. Akurat ja wracam do tego jak tylko mam kontakt z domem, jak sobie przeanalizowałam swoje życie to tak mi wychodzi. W moim wypadku waga nie jest żadnym wyznacznikiem zdrowia. Cieszę się, że miałaś udane spotkanie:-)

Objadam się.

przez jetodik 27 cze 2014, 14:18
u mnie tez nienajlepiej. Mam 83kg :oops: udał mi się zrzucić 1,5 mało ale zawsze coś.

nie jest tak źle, ja to ponad 90 ważę :oops:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Objadam się.

przez Zupapomidorowa 27 cze 2014, 20:18
jetodik, ile masz wzrostu?
Dawniej Luktar

Sortuj wg