Bezsenność a zaburzenia odżywiania

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez antananarywa 25 maja 2014, 07:43
Jak to jest u Was ze snem? Czy widzicie jakąś zależność pomiędzy ilością snu a tym, jak jecie?

Ja sama od siebie powiem, że od kiedy jedzenie stało się moim problemem, budzę się o 5-6 rano i nie ma mowy, bym zasnęła z powrotem, chyba że na jakąś godzinkę, która nic mi nie daje - i tak chodzę jak zombie. Budzę się tak wcześnie niezależnie od tego, o której pójdę spać. Teraz to nawet boję zasiedzieć się u znajomych, bo wiem, że oznacza to pozbawienie się snu :/

Kiedyś miałam problemy z zasypianiem, kręciłam się po łóżku, teraz wieczorem zasypiam od razu (tzn. "od razu" w porównaniu z tym, co było kiedyś. bywało, że 4 godziny leżałam, gapiąc się w sufit, teraz jest to jakaś godzina), tylko to poranne budzenie się mnie męczy. Trwa to już dobrych kilka miesięcy. Początkowo była to godzina 7-8 rano (a gdy bardzo chciałam spać, nawet 9 :P), co mnie w sumie cieszyło, bo miałam więcej czasu na bezsensowne zapierdzielanie po mieście, ćwiczenia, zajmowanie się byle dziadostwem, byleby spalić kcale i nie mieć kiedy zjeść ;) teraz jestem już zdołowana, bo chciałabym się w końcu wyspać... Poza tym często wybudzam się w nocy, ale szybko zasypiam z powrotem.

Ktoś miał coś podobnego? Albo ma?

przez marimorena 25 maja 2014, 09:58
ja nic takiego u siebie nie zauważyłam, nie sądzisz że może to mieć związek z zaburzeniami nastroju?

przez Anna Maria 28 maja 2014, 10:11
antananarywa, ,a, tak. Biorę mirtę na sen, więc zasypiam od razu ale ciężko mi dospać i budzę się o 3,4 czy 5 i z trudem z powrotem zasypiam albo już wcale nie zasnę.
Anna Maria

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez antananarywa 28 maja 2014, 10:57
Ja dziś dostałam hydroksyzynę, ale jej nie wykupiłam jeszcze. Spróbuję jakoś sama się z tym uporać, choć większych nadziei nie mam. Anna Maria, Ciekawe, skąd to się bierze u Ciebie? Ma to związek z depresją (albo czymś podobnym) czy zaburzeniami odżywiania albo z jednym i drugim? U mnie to może być też to, że się zawsze budzę megagłodna :roll: dziś pobudka o 3. później lekki półsen do 5.

przez Anna Maria 28 maja 2014, 17:30
antananarywa, też gdy jestem głodna
Anna Maria

przez TylkoSteki 15 cze 2014, 22:38
antananarywa . mam dopiero co 17 lat mam nerwice lekowa i ten stres... przed 3 tygodnie spalem tylko z 3 h (dokladnie spalem od 3 do 6 ) pozniej szkola .. nie jedzac prawie nic . tylko przed lekami cos jadlem zeby sie nie uszkodzic . to jest jakas masakra tak schudlem i wgl ta bezsennosc . teraz ciagle mi sie spac chce chyba ze atakow dostane to lipa

przez antananarywa 17 cze 2014, 09:17
TylkoSteki, a nie masz tak, że jak jesteś neiwyspany to Cię do słodkiego ciągnie?

Sortuj wg