Postrzeganie siebie

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Postrzeganie siebie

przez xxdarc 06 lis 2015, 22:53
im więcej waże tym est gorzej, teraz jest źle - zapasłam się.. nie potrafię aktualnie tego powstrzymać
jak wazę 56kg czuję się bezpiecznie, i ładnie waga 57, 58 też jest OK ale jak widzę 6 z przodu .. to już mnie krew zalewa, załamuje się, i obwiniam, mam mega dużo lęków że jutro taka tłusta będę że nie wstanę, i obiecuje zawsze sobie że NIE kupię sobie większych ubrań niż S.. bo to mnie zmotywuje do dalszego tycia, torturuje mnie myśl otyłości, gdy widzę innych na żywo czasem, mijam otyłe osoby, takie mega współczucie mi się włącza i chce mi się płakać, bo wiem że to nie takie proste jest schudnąć, a patrzę na nich jako na siebie, już wkrótce będę podobna .. i czuję smutek, niemoc . Teraz w mojej głowie gotuje się plan, lecz jest jeszcze nie dojrzały, ostatnio miałam 2 tygodnie diety normalnej 2000 kcal liczyłam kalorie i schudłam 1 kg .. w drugim tygodniu 0,300 gramów to super. Lecz to nie mogło wypalić, kocham słodycze. I tu cel się odradza, koniec ze słodyczami - a bynajmniej z większością słodyczy! Muszę się ich pozbyć bo mnie dołują, muszę je znienawidzić, zbrzydzić je sobie.. inaczej nie wygram.
ld

Postrzeganie siebie

przez Lilith 21 kwi 2017, 10:20
Ponawiam pytania z początku wątku:
Kogo widzicie spoglądając w lustro? Czy niejednokrotnie mieliście wrażenie, że obraz, który widzicie jest zniekształcony?
Osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania widzą siebie jako bezwartościowe, brzydkie, nie akceptują swojego wyglądu.
Jak myślicie? Bylibyście w stanie zmienić perspektywę?
Jakie są przyczyny tego, że widzicie siebie w ten, a nie inny sposób?
Czy Waszym zdaniem jest to korzystna perspektywa? Budująca, wspomagająca funkcjonowanie, czy raczej wyniszczająca?
Jak głęboko jest zakorzeniona ta perspektywa? Czy uważacie, że to, w jaki sposób widzicie siebie jest zgodne z faktyczną sytuacją, czy przerysowane przez psychikę?
Macie jakieś pomysły na to, by to zmienić? Czy w ogóle chcecie coś zmieniać?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.[/i]
Administrator

Postrzeganie siebie

przez distorted_level68 21 kwi 2017, 11:22

:bezradny:
null

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Postrzeganie siebie

przez shira123 30 maja 2017, 21:13
ja pamiętam, jak miałam anoreksje, to było daaawno temu, każdy kilogram w dol to była euforia
az doszłam do 40 kg
ale wyszłam z tego zupełnie sama, jestem z siebie dumna, taka silna bylam)))bez zadnych lekarzy, terapii itp.
i zadnych nawrotow, jestem zdrowa i lubie siebie

wam tez tego zycze
chciałabym byc spokojna jak woda w jeziorze, tymczasem jestem jak wzburzone fale....

Postrzeganie siebie

przez Powietrzny Kowal 14 cze 2017, 00:01
Lilith napisał(a):Kogo widzicie spoglądając w lustro? Czy niejednokrotnie mieliście wrażenie, że obraz, który widzicie jest zniekształcony?
Osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania widzą siebie jako bezwartościowe, brzydkie, nie akceptują swojego wyglądu.
Jak myślicie? Bylibyście w stanie zmienić perspektywę?
Jakie są przyczyny tego, że widzicie siebie w ten, a nie inny sposób?
Czy Waszym zdaniem jest to korzystna perspektywa? Budująca, wspomagająca funkcjonowanie, czy raczej wyniszczająca?
Jak głęboko jest zakorzeniona ta perspektywa? Czy uważacie, że to, w jaki sposób widzicie siebie jest zgodne z faktycznną sytuacją, czy przerysowane przez psychikę?
Macie jakieś pomysły na to, by to zmienić? Czy w ogóle chcecie coś zmieniać?

Wywoływanie wilka z lasu na tego typu forum jest tak samo logiczne jak zapytanie "czy narkotyki mogą być jakkolwiek kręcące?..." na forum dla świeżo odstawionych Obrazek
(ponadto zrobiłaś Pelaśka literówkę :D )
Po zalogowaniu się na forum polecam wejść na SZUKAJ oraz w polu AUTOR wpisać własny nick zawsze... ułatwia wszystko od A do Z :D

Sortuj wg