Kiedy się zaczyna anoreksja?

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez ZjemCie 26 kwi 2013, 22:27
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jakie są początki... Anoreksja jest jak się praktycznie przestaje jeść czy dopiero jak się już tak bardzo schudnie? Wiem, że to pewnie jedno z głupszych pytań jakie mogłam zadać, no ale cóż :x

przez *Monika* 27 kwi 2013, 01:38
ZjemCie, Anoreksja pojawia się w momencie, kiedy wahania wagi zaczynają zagrażać zdrowiu odchudzającej się osoby, a silna koncentracja na jedzeniu zaczyna przeszkadzać w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Dziewczęta chorujące na anoreksję nigdy nie będą zadowolone z rezultatów swojej diety. Jeśli uda im się osiągnąć zamierzoną wagę, schudnąć np. 2 kg, nie poprzestają na tym. Dążą do jeszcze drastyczniejszego obniżenia masy ciała.

To pierwszy, niepokojący objaw anoreksji: stałe przesuwanie granicy pożądanej wagi w dół. Do tego dziewczyna jest przekonana o tym, że ma pełną kontrolę nad swoim ciałem. To ona decyduje co, kiedy, ile i czy w ogóle będzie jadła. Kontrola ta jest jednak tylko pozorna, ponieważ przerażeniem napawa myśl, że mogłaby przytyć nawet o kilka gram. Dlatego dotknięta anoreksją osoba nie jest w stanie bez pomocy specjalistów powrócić do dawnych nawyków żywieniowych i odzyskać normalną wagę. Innym bardzo poważnym i trudnym objawem anoreksji jest zaburzenie w sposobie postrzegania własnego ciała. Każda niedoskonałość jest natychmiast wychwytywana i wyolbrzymiania. Dziewczyna ważąca 30 kg potrafi stwierdzić, że nadal ma zbyt grube uda i powinna jeszcze trochę schudnąć. Anorektyczki potrafią jednak prawidłowo ocenić wagę i kształt ciała innych osób.
Obrazek
Główny Moderator

przez ZjemCie 27 kwi 2013, 21:10
Dziękuję.. Teraz już wszystko jasne :)
Mam w takim razie jeszcze jedno pytanko... Co jest nie tak jeśli nagle przestaje się jeść, albo traci apetyt lub w ciagu dnia zjada bardzo mało... Jeśli wyrzuca się ze swojego menu kolejno różne rzeczy - mięso, ser, chleb - bo po prostu ne smakują. A może to tylko tak sobie wmawiam, że nie smakują, a podświadomie jest jakiś inny powód? Albo o czym świadczy coś w rodzaju wyrzutów sumienia po najedzeniu się... Takie uczucie, że źle się zrobiło, że nie powinnam itp?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Monika* 28 kwi 2013, 00:09
ZjemCie, Myślę, że powinnaś jednak udać się do specjalisty bo Twoja trudność jest natury psychologicznej. Przydałaby się przede wszystkim psychoterapia.
Obrazek
Główny Moderator

przez ZjemCie 28 kwi 2013, 17:31
Ehh... Co to ze mną będzie. . .
Psychoterapia.. Żeby takie os do skutku doprowadzić to musiałabym najpierw wszystko tłumaczyć rodzicom itd.. A ja po prostu nie umiem rozmawiać o takich sprawach z nimi bo olewają to -.- W sumie rozmawiać to nie umiem z nikim... Jeszcze o własnych problemach, ale to mniejsza z tym... Nie o tym miałam tu pisac ;p

przez psycholog hubert 30 kwi 2013, 17:56
Zgłoś się do lekarza rodzinnego i opowiedz o swoich objawach, trzeba wykluczyć powody medyczne, chociaż widać że twój problem jest natury psychologicznej. Możesz zgłosić się do psychiatry bez skierowania albo do psychologa - potrzebujesz skierowania od lekarza rodzinnego, albo iść prywatnie do gabinetu. Możliwe że wkraczasz w zaburzenia odżywiania, najlepiej jest zadziałać jak najszybciej. Jeśli ty chorujesz to jest to związane z twoja sytuacja rodzinną - dobrze jest aby rodzice porozmawiali z psychologiem a nawet uczestniczyli w terapii. Życzę powodzenia
Jeśli macie do mnie jakieś pytania to można pisać do mnie na prv

przez ZjemCie 30 kwi 2013, 20:27
Rodzice... Oni są problemem nawet w przypadku mojej nieśmiałości.. Nie biorą na serio tego, że mogę mieć jakiś problem tego typu :/ Poza tym... Sytuacja w domu jest raczej jak każda inna..

przez psycholog hubert 01 maja 2013, 15:49
Więc trzeba zacząć działać i zacząć pracować nad sobą
Jeśli macie do mnie jakieś pytania to można pisać do mnie na prv

przez czassum 18 wrz 2013, 14:57
Dobrze napisane... Zgadam się z przedmówcami. Anoreksja zaczyna się wtedy gdy na początku zadowalające zrzucenie wagi nie wystarcza i zaczyna się maraton chudnięcia.
Ostatnio edytowano 18 wrz 2013, 18:25 przez niosaca_radosc, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Usunięto dubel

przez mallinka22 15 paź 2013, 15:01
Zgadzam się z powyższym, wtedy przekracza się tą magiczną granicę i uzyskanie jeszcze niższej wagi staje się dla nas obsesją. Aby z tego wyjść konieczne jest udanie się do specjalisty, bo samemu z tym problemem ciężko sobie poradzić. Ważne jest też wsparcie rodziny i najbliższych przyjaciół.
Woda alkaliczna o zbawiennym dla zdrowia działaniu -
Kod: Zaznacz cały
http://naturaizdrowie.com/

przez tomekwapisz 04 lis 2013, 18:14
Generalnie ważna jest świadomość tego problemu. Alkoholik nie widzi problemu w tym, że pije, narkoman w tym że nadużywa narkotyków. Jeżeli w pewnym momencie dostrzeże, że jest to problem to jest na dobrej drodze.

Sortuj wg