Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez Poziomka 22 paź 2006, 21:04
Nie wierzę, że to jest nieuleczalne. Wybitnie u mnie się to wiąże z sytuacjami...allbo prawdziwie sresującymi albo stresującymi przez moje samonakręcanie się. I jest coraz lepiej w miarę poprawiania sie stanu moich nerwów :)

przez Jonasz 22 paź 2006, 21:15
Jak napisałem - nieuleczalne w sensie, że nie ma lekarstwa, ale z wiekiem słabnie, a nawet mija;
oczywiście, że jest wybitnie związane ze stresem; chyba rekordowo przez rok nie miałem ŻADNYCH objawów IBSa... a teraz ........... sam nie wiem może zrobić kolonoskopię?
J.

PS psychiatra powiedział mi, że często IBS lub inne "kłopoty z żołądkiem czy jelitami" są właśnie objawem nerwicy lękowej, zwłaszcza u dzieci i nastolatków...

przez Poziomka 22 paź 2006, 21:42
:) widzisz..Ja zawsze miałam takie cos np. przed egzaminem..ale szczyt nastapił przy szczycie mojej nerwicy duużo lat później..Nie mam nic przciwko przeleceniu się raz do toalety np. przed spotkaniem z przyszłą tesciową ;) tak chyba wszyscy mają, nie tylko drażliwowo-jelitowi :))

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Poziomka 22 paź 2006, 22:00
Trudno o tym nie mysleć kiedy nie da sie dojechac do pracy bez przystanku w lesie...albo nie zdąży sie dojechać do tego przystanku w lesie ;)

przez Dorot 22 paź 2006, 22:10
ja mam z tym duży problem a mianowicie mam obsesje co wieczór , że bede wymiotować i bede miała grype żołądkowa raz ją miałam i zwaliła mnie z nóg teraz mam paraliż przez nią boje sie rozmawiać z ludźmi bo odrazu myśle ze mnie zarażą tą grypa a jak slysze , że komuś niedobrze odrazu mi słabo bo wiem , że zaraz mi też będzie. Często na tle nerwowym mam objawy mdłości tak mi sie objawjają moje nerwy i już mnie to męczy. Same myśli mnie do szału juz doprowadzają a nie umiem sie uwolnić od nich. Caly czas tylko myśle o jednym jak sie nie zarazić :(

[ Dodano: Nie Paź 22, 2006 10:12 pm ]
zapomniałam dodać ,że już ogólnie mam obsesje na tym , że co zjem to sie zastanawiam , czy to było świeże i czy nic mi nie będzie te lęki mi życie niszczą!!! :cry:
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

przez Dorot 22 paź 2006, 22:17
no właśnie głównie wieczorem sie pojawiają kiedy jestem sama w pokoju i ogrom myśli w głowie i już na koniec dnia jestem wyczerpana do końca. Moja bezsilność mnie przerasta a zmęczenia tym już nie widze bo nie mam siły już tego dostrzegać
Pośród Kłopotów znaleźć SENS!!!!

przez Poziomka 22 paź 2006, 22:21
Biorę ziółka ale najskuteczniejsze jest póki co to działa konkretnie tam gdzie ma działac, debridat daje radę ;) Nastawienie trza zmienić i tyle tylko sam wiesz, że to nie przychodzi z dnia nadzień, trzeba trochę się powysilać...Ale damy radę nie daję się dziadostwu tak łatwo,na jedną ważną dla mnie rzecz wyjeżdżałam z domu 3 razy i wracałam..w końcu dojechałam nafaszerowana stoperanem po prostu i dopięłam swego...jedno marzenie więcej zrealizowane :D

przez agapla 22 paź 2006, 22:39
jedni maja leki na punkcie raka a inni np na punkcie grypy zołądkowej ale bez przesady trzeba w pewnym momencie powiedziec sobie dośc nie mozna tak żyć ! non stop wkręcając sobie choroby ,gdybym miała tak żyć z dnia na dzień czekajac na chorobe to chyba bym zwariowała! : :!:

przez Jonasz 22 paź 2006, 23:19
W leczeniu farmakologicznym IBSu stosuje się zwykle duspatalin albo tribux, co czasem pomaga, a czasem nie. Mniej nerwicy pomaga zawsze!
J.

przez Agnieszkaa 23 paź 2006, 14:11
BYSTRY napisał(a):a pulsuje / pulsował wam środek brzucha , albo ta część za żebrami pod mostkiem , takie uczucie jakby obce ciało było w brzuchu :?: no i tak jakby pieczenie w tych miejscach :?:
..... Czy to jest niebezpieczne ...co to oznacza pulsuje wam srodek brzucha?

Sortuj wg