Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez p_inka 02 lis 2015, 23:07
prince1904 napisał(a):Cześć, mój problem polega na tym, że na samą myśl opuszczenia domu w jakimkolwiek celu, jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Robi mi się nie dobrze, mdło, nudno, często dostaję rozwolnienia z tego powodu. Boję się wychodzić z dziewczyną i znajomymi, wyjście do pracy jest również dla mnie trudem. Zawsze mam tak, że jak już się zmuszę(co nie zawsze mi się udaje) i już się oswoję z otoczeniem i tym co będę robił lub gdzie mam być to jest mi lepiej. O niczym tak nie marzę jak wyjście ze swoją kobietą do kina, teatru, na kawę czy gdziekolwiek. Chciałoby się wsiąść w samochód i bez celu pojeździć całą noc po mieście, ale jest to trudne :( Dotychczas byłem u lekarza kilkukrotnie dostawałem tabletki takie jak: IPP, Debretin, Probiotyki, teraz mam Controloc ale nie czuje po nich poprawy. Chciałbym się dowiedzieć jak Wy sobie z tym radzicie i jak do tego podchodzicie

Cześć! Twoje doświadczenia są mi bliskie. Kilka lat temu moje życie było normalne, spędzałam czas ze znajomymi, wychodziłam gdzie chciałam i kiedy chciałam, udzielałam się w wolontariacie i różnych organizacjach... Potem wszystko się zmieniło. Boję się wychodzić nawet do znajomych, mieszkających 5 minut drogi ode mnie, czy na uczelnie... Mam ochotę zwiedzać świat, spędzać popołudnia w kawiarni, chodzić do teatru, czy chociaż na spacer, ale nie mogę. To frustrujące.

Gastrolog (który, swoją drogą, zrobił mi gastroskopię bez wyraźnego powodu i jeszcze na mnie nawrzeszczał), przepisał mi swego czasu duspatalin, tribux i meteospasmyl. Zauważyłam minimalną poprawę i odstawiłam leki. Jakiś czas było ok, ale potem problem powrócił. Ostatnio bardzo pomaga mi synbiotyk Multilac. W razie czego stosuję też Smectę i No-Spę Max. I jakoś się to kula.

przez mark123 08 lis 2015, 11:03
Zauważyłem, że wszystkie moje dolegliwości gastryczne najintensywniej objawiają się w domu, gdy coś jem lub piję poza domem, problemy dolegliwości są sporo mniejsze, nie wiem, z czego to wynika.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez neon 08 lis 2015, 15:46
Zrób sobie gastroskopie, pewno masz zapalenie żołądka i helicobacter pyroli. Bakterii organizm własnymi siłami nie zwalczy, dlatego anybiotykoterapia.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 28 gru 2015, 10:13
Marcin2013 napisał(a):mark a jak z twojim przełykiem

Trochę lepiej, odstawiłem lek na refluks, zwiększyłem dawki alweryny i przełyk jak na razie już tak mocno nie blokuje odbijania powietrza z żołądka, trochę łatwiej o rozluźnienie i odbicie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Marcin2013 28 gru 2015, 10:17
a to dobrze byłes z tym u lekarza

przez mark123 28 gru 2015, 10:19
Marcin2013 napisał(a):a to dobrze byłes z tym u lekarza

Lekarz rodzinny nie wie, co jest, a do gastrologa dopiero w lutym.

przez Marcin2013 28 gru 2015, 10:21
a to dugo czeba czekac

przez mark123 28 gru 2015, 10:37
Marcin2013 napisał(a):a to dugo czeba czekac

I jeszcze sobie poczekam, bo jak dostanę skierowanie na manometrię przełyku, to pewnie też będą półroczne terminy, potem znowu czekanie na wizytę do gastrologa, także chyba dopiero pod koniec 2016 roku będę wiedział, co z moim przełykiem; no chyba, że do tego czasu wysiądzie mi organizm od braku płynów i już mnie nie będzie.

przez mark123 07 sty 2016, 07:35
Psychologowi wyszło, że moje problemy gastryczne to somatyzacje epizodu depresyjnego, a lęki i odmowa przyjmowania płynów są ich następstwem, ale potrzebne są jeszcze badania psychiatryczne. Psychologa bardzo zaniepokoiła też moja niedowaga, według psychologa jest bardzo poważna (z kolei mój lekarz rodzinny uważa, że nie ma co się przejmować moją niedowagą), może być somatyzacją nerwicy lub epizodu depresyjnego, ale to też musi ocenić psychiatra. Ciekawe, co psychiatra powie o mojej niedowadze.

przez mark123 25 sty 2016, 17:20
Chyba nie mam problemu stricte z napięciem zwieraczy przełyku, bo wtedy raczej byłoby one jednoznacznie albo za duże, albo za małe. To chyba jakiś problem w "sterowni". Refluks i niemożność odbijania teoretycznie się wykluczają, refluks świadczy o za niskim napięciu zwieraczy przełyku, a niemożność odbijania o za wysokim napięciu. Do mojego "układu sterowniczego" napięcia zwieraczy przełyku dostał się jakiś "wirus" i teraz "ustawienia" napięcia zwieraczy przełyku wariują.

przez DomV 28 sty 2016, 15:12
mark123 napisał(a):Chyba nie mam problemu stricte z napięciem zwieraczy przełyku, bo wtedy raczej byłoby one jednoznacznie albo za duże, albo za małe. To chyba jakiś problem w "sterowni". Refluks i niemożność odbijania teoretycznie się wykluczają, refluks świadczy o za niskim napięciu zwieraczy przełyku, a niemożność odbijania o za wysokim napięciu. Do mojego "układu sterowniczego" napięcia zwieraczy przełyku dostał się jakiś "wirus" i teraz "ustawienia" napięcia zwieraczy przełyku wariują.

Witajcie, jestem tu nowy, niestety nerwica nie jest u mnie niczym nowym... :(

Co do Twoich kłopotów - mam to samo. Zaczęło się ze 2 lata temu - objaw jak po przejedzeniu (zanim nabawiłem się nerwicy miewałem takie przypadłości - trudność z odbijaniem, ale mijała po paru godzinach). W końcu poszedłem z tym do gastrologa dyspepsja i dysfagia - seria badań: krew utajona w kale, morfologia, usg jamy brzusznej, gastroskopia - wszystko idealnie. A objawy - po zjedzeniu, wypiciu czegokolwiek ucisk w brzuchu, chęć pozbycia się gazu, ale się nie da, przełyk blokuje, gdzieś w okolicach tego dołka nad mostkiem. Do tego uczucie kulki w gardle. Czasem pomagałem sobie wodą gazowaną albo jabłkiem, które specjalnie gryzłem krótko, żeby były duże kawałki. Tuż po zjedzeniu potrafiło mi się tak odbić, że aż mi się łzy w oczach pojawiały, a ja czułem się lekko jak nigdy. No ale wystarczało kilka minut i wszystko wracało "do normy". Gastroskopię miałem kilka dni temu, pani doktor mówiła, że takie przypadki są jej znane i to tylko nerwica, w karierze miała ich wiele. Co ciekawe podczas gastroskopii cały gaz ze mnie wyszedł (mało przyjemne badanie, ale pozytywy też są) i znów czułem się dobrze. Kilka godzin później - to samo. Problem jest w głowie...

przez mark123 28 sty 2016, 16:40
Ja na odbijanie sobie "pomagam" jedzeniem ciężkostrawnych posiłków i piciem do posiłku coli albo napoju energetyzującego, żeby przełyk szybko przeszedł w "stan refluksowy". A gdy mimo tego wszystkiego nie mogę odbić powietrza, to dostaję czasem ataków furii, tracę kontrolę nad sobą, zaczynam się walić pięścią, albo kolanem w żołądek.
Na gastrologa jeszcze czekam (i na psychiatrę), ale gastroskopię miałem, nic szczególnego nie wykazała. Lekarz rodzinny zrobił się bezradny. Psycholog robił mi różne badania, które trwały kilka wizyt i stwierdził, że mam nerwicę konwersyjną i te problemy są od niej. Pociesza mnie trochę to, że w nerwicach konwersyjnych dolegliwości mają tendencję do nagłego ustąpienia, równie jak nagle się pojawiają, tak nagle znikają.

przez mark123 10 lut 2016, 17:33
Gastrolog chciał, żebym bardziej cierpiał, ale mu się nie dałem. Nie będę brać leków, które przepisał, bo by nasiliły dolegliwości.

przez Sola67 11 mar 2016, 13:49
Witam. Mam problem z wypróżnieniem od jakiegoś czasu. A dokładnie mówiąc w momencie kiedy muszę skorzystać z toalety i ide się wyproznic nie mogę zrobić tego do końca. Myślę że już wszystko a po kilku minutach znów idę i znów ta sama historia. I potrafię iść tak 4-5 razy a i tak nie jest to całkowite wyproznienie. Nie wiem co robić bo wtedy zaczynam się stresować. Apropo stresu, wtedy mam tak że zwykła bzdura do załatwięnia w pracy czy w urzędzie mnie przeraża, zaczynam się stresować i wtedy strasznie mi się chce a nie ma gdzie skorzystać z toalety i ledwo wytrzymuje. Można to opisać w ten sposób że wtedy to aż samo wszystko się pcha do wyjścia. Stres mija i wyproznienie też. Mam jakieś dziwne odgłosy w brzuchu. Chciałabym tak poprostu iść rano do toalety i zrobić wszystko raz a porządnie i mieć spokój cały dzień. I żeby stres też nie wplywal na to że muszę szybko do toalety. Co robić?

Sortuj wg