Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez ryska 18 sty 2015, 22:41
wielbłądzica jeśli tak, to pozostaje mi tylko życzyć Ci, żeby jednak jakieś leki lub terapia Ci pomogły. Bo restrykcyjna dieta też uniemożliwia normalne funkcjonowanie. To już chyba łatwiej łykać tabletki lub przemęczyć się przez jakiś czas z terapią i mieć spokój.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez cyklopka 18 sty 2015, 22:47
ryska napisał(a):ale to zazwyczaj idzie równolegle: psychika wpływa na brzuch a problemy z brzuchem na psychikę.

Święte słowa, tak jest. Dlatego chcę sobie pomóc jak nie jednym kierunkiem to drugim.

A na razie Buscopan moim najlepszym przyjacielem :uklon:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez SmutnaTęcza 18 sty 2015, 22:53
Dlaczego to mam...? Wieczne wzdęcia i "puchnący" od nich brzuch, który boli... :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarnobiała mery 18 sty 2015, 23:08
Myślicie, że psychotropy mogą na to pomóc?
Bo u mnie problemy zaczęły się w lipcu dokładnie wtedy, gdy odstawiłam sertralinę. Od tego czasu boli mnie brzuch i mam biegunki z przerwami na lepsze samopoczucie. Czy ta sertralina może a właściwie jej brak może mieć wpływ. Brałam ją jakieś 4 lata.

przez cyklopka 18 sty 2015, 23:26
SmutnaTęcza napisał(a):Dlaczego to mam...? Wieczne wzdęcia i "puchnący" od nich brzuch, który boli... :(

Ja mam nadzieję, że pewnego pięknego dnia laboratorium prawdę mi powie i się okaże, że to np. od ziemniaków :bezradny:
I Miss Forum

przez mark123 19 sty 2015, 10:06
U mnie występuje blokowanie się gazów żołądkowych, zgagi, spowolnione trawienie.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez cyklopka 25 sty 2015, 00:22
Brzuch mi puchnie nawet po zwykłej bułce na kolację.
I Miss Forum

przez Powietrzny Kowal 25 sty 2015, 04:35
Nie brzuch mała tylko coś w brzuchu.......
Obstawiam wątrobę
Tylko loty dla lotuffff! xD ;) xD :* :DDDD - https://www.youtube.com/watch?v=NUgcygzQAwM

przez cyklopka 25 sty 2015, 14:01
Wątrobę bym wyczuła. Chyba że ci chodzi o za mało żółci?
Raczej czuję jakoby jelita były napompowane.
Przy 55 kg wagi mam nieraz 80 cm w pasie.

-- 29 sty 2015, 15:33 --

Podobno tylko tabletki z kopru i modlitwa do św. Hildergardy.
I Miss Forum

przez patryk_22 15 mar 2015, 18:49
ostatnio miałem robiona kolonoskopie , na żywca , ale przeżyłem. no i jelito okazało się być "czyste" . z jednej strony powinienem się cieszyć , z drugiej jestem zły. wychodzi na to , ze rzeczywiście mam ibs . pobrali mi jeszcze wycinki do badan , czekam na wyniki , ale pewnie nic nie wykażą .

-- 15 mar 2015, 18:51 --

SmutnaTęcza napisał(a):Dlaczego to mam...? Wieczne wzdęcia i "puchnący" od nich brzuch, który boli... :(

mam tak samo. dobija mnie już to niemiłosiernie , nie wiem , jak tego dziadostwa się pozbyć .

-- 15 mar 2015, 18:55 --

wielbłądzica napisał(a):Dolegliwości związane z IBS mam od 6 lat i bardzo się z tym męczę.Utrudnia a czasami wręcz uniemożliwia mi to życie w społeczeństwie. Żadne leki zapisywane przez gastrologa czy psychiatrę mi nie pomagają. U mnie jelito drażliwe związane jest z fobią społeczną. Chodziłam na terapie grupowe z marnym skutkiem bo trudno jest się na taki temat otworzyć przed grupą ludzi. Jedynym wsparciem dla mnie jest czytanie tego forum.

jak ja to rozumiem :(
patryk_22

przez wielbłądzica 15 mar 2015, 20:04
w internecie napisane jest, że na ibs powinna działać sertralina. komuś pomogła?

przez patryk_22 15 mar 2015, 20:18
ja jadłem Duspatalin retard , ponoć najlepsze na ibs , na receptę - nie pomogło. jadłem przez trzy miesiące debutir , suplement diety , tez nie pomógł. przeczytałem tutaj o jakimś tribuxie , jak będę u lekarza to poproszę o receptę , zobaczymy .

ogólnie z moja nerwica mógłbym chyba funkcjonować ale to ibs całkowicie destabilizuje mi życie .

a sertalina to już ssri , lekarstwa z innej beczki. ja najpierw będę próbował lekarstwa typowe w leczeniu jelita drażliwego . mam odpowiednik sertaliny w domu , asentre , ale nie próbowałem .

-- 15 mar 2015, 20:29 --

a z przeciwdepresyjnych próbowałem sulpiryd , pani doktor mówiła , ze skuteczność 100 % - nie pomogło. pozostaje chyba odciąć sobie odbyt .
patryk_22

przez patryk_22 19 maja 2015, 20:05
Do wszystkich, którzy tak jak ja dostają kurwicy ze względu na dolegliwości ze strony układu pokarmowego tj. wzdęcia,gazy, zaparcia, biały nalot na języku. Ja po kilkunastu latach męczarni, wizyt u wielu lekarzy i nie zliczonej ilości badan i spożywania lekarstw , po których nie było żadnej poprawy, wyczytałem w internecie o czymś takim jak Candida Albicans, po fachowemu " pasożytniczy grzyb z rodziny drożdżaków". Wziąłem stolca do probówki, zawiozłem do laboratorium mikrobiologicznego , zapłaciłem i otrzymałem niestety wynik dodatni (++). Jednym słowem mam drożdżyce i to ona najprawdopodobniej jest przyczyna moich problemów, ponieważ objawy idealnie pasują. Wmawiano mi IBS, stres , nie tolerancje rożnych rzeczy. Jutro idę do internisty , wspólnie zastanowimy się co z tym zrobić , ale najprawdopodobniej postawie na antybiotyk oraz ścisła dietę.

Oczywiście nie twierdze, ze tak jest w Waszym przypadku , ale nie zaszkodzi spróbować . Mi to zawaliło życie towarzyskie i doprowadziło do znerwicowania, aż w końcu po tylu latach sam odkryłem, co mi jest .
patryk_22

przez Introwertyczka 20 maja 2015, 15:29
Najważniejsze to unikać jedzenia lub mieszania pokarmów niebezpiecznych, nie denerwować się zbytnio i jakoś da się z tym żyć.
Introwertyczka

Sortuj wg