Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez tictac 01 kwi 2014, 15:58
Witam wszystkich ponownie :)
Mam następujący dość duży problem .
Za kilka tygodni mam ważną uroczystość na której na pewno muszę się pojawić, chodzi o świadka na wesele w dużym mieście.
Jestem ze wsi i bardzo dawno nie byłem w dużej metropolii, nie lubię ogólnie jeździć, nawet w kościele dosyć ciężko mi przebywać.
Z tego powodu proszę o porady , bo zamierzam skorzystać z pomocy leków na receptę . Tzn zamierzam odwiedzić psychiatrę,bo bez nich wiem na pewno że sobie nie poradzę. Do tej pory do czynienia miałem jedynie z Sedamem doraźnie ( bromazepam ) ale jestem niemal pewny iż ten
lek nie będzie na tyle skuteczny. Głównym celem jest zlikwidowanie bardzo silnego napięcia, strachu, ograniczenie do minimum skurczów brzucha które prowadzą do biegunki, powstrzymanie/niedopuszczenie do silnego ataku lęku oraz do biegunki, zlikwidowanie bólu brzucha który zawsze jest objawem silnego stresu. Czy ktoś może polecić mi leki które na pewno pomogą i o które mogę poprosić lekarza psychiatrę oraz jakiś leka na silne skurcze/ból brzucha lub ewentualnie dodatkowo na biegunkę .
Myślę nad połączeniem
Nifuroksazyd (Hasco-Lek) lub Stoperan dzień wcześniej + coś rozkurczowego + Sedam lub Relanium lub Xanax lub Diazepam + Paroxetyna

Podsumowując jest to dla mnie bardzo ważny dzień i bardzo bardzo stresujący. Trzeba wytrzymać w kościele 2h + jakieś zdjęcia itp więc muszę się czuć bardzo dobrze, na tyle by wystać w koście 2h bez latania do WC lub zawału serca.
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i wskazówki jak sobie radzicie z nerwicą w ważnych dla Was dniach takich jak ślub, komunia, podróż samolotem, czy co tam kogo najbardziej przeraża.

-- Śr kwi 09, 2014 1:03 pm --

Czy wszyscy już wyzdrowieli ?
Paroksetyna 10 mg - rano - w planach zejście na 5 mg
Bromazepam 6mg - sometimes :)
Spasmolina , Smecta - na IBS

przez cyklopka 22 kwi 2014, 21:25
Jak tam jelita drażliwe po świętach?

Mnie coś nie posłużyło, chociaż produkty były dobrej jakości i świeżości...
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez pisanka 29 kwi 2014, 15:44
Moje drażliwe jelita trochę wariują. Dzisiaj miałam gastroskopię, wyniki wycinków za 3 tygodnie, natomiast test na helicobacter na szczęście ujemny. Ale choroba Addisona-Biermera się potwierdza, zobaczymy tylko jak w wycinkach wyjdzie. Celiakia spokojnie śpi, mimo napadów nawet lekko glutenowych ;>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 09 lis 2014, 15:05
pomóc może:
1. odpowiednia dieta - polecam tzw. low foodmap diet: http://www.ibsdiets.org/fodmap-diet/fodmap-food-list/
2. probiotyki (ale bez prebiotyków!)
3. kwas masłowy (występuje w oleju kokosowym, maśle oraz leku o nazwie Debutir - http://www.sensilab.pl/debutir )
4. średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (np. w oleju kokosowym, który bardzo polecam: http://www.dobreziola.com/2013/12/olej- ... aes-o.html )
5. unikanie jak ognia owoców i warzyw o dużej zawartości fruktozy
6. L-Glutamina
7. Zinc L-Carnosine
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez patryk_22 28 gru 2014, 17:56
ja mam problemy z jelitami odkąd pamiętam . być może przyczyną jest moja neurotyczna osobowosc. Ale widzę że moja matka również cierpi z tego powodu i podejrzewam , że uwarunkowane jest to u mnie genetycznie. w każdym bądź razie kiedyś próbowałem robić z tym porządek . najpierw dieta , nie pomogło . potem gastrolog , badania , wykluczenie jakichś cylaklii , krwi w kale itp. w końcu przyszła pora na gastroskopie. wyszło że mam dużo żółci , bakterii helicobacter nie stwierdzono . pani gastrolog stwierdziła , że moje problemy mają podłoże nerwicowe. zaczęła leczenie , najpierw duspatalin retard, gdy nie dało efektu to przez trzy miesiące jadłem debutir. gdy to nie pomogło , zniechecilem się i zaprzestalem dalszych prób leczenia . no i tak sobie żyje a dupa mi się cały czas odzywa . ale po nowym roku się zdecyduje chyba na Kolonoskopie , prywatnie albo na NFZ. ale strasznie się boję tego badania , zacznę się cały trzasc , bo przy tej nerwicy stres przed takimi badaniami jest zwielokrotniony.
patryk_22

przez ryska 28 gru 2014, 20:53
Ze mną było tak (to ogromny skrót):

od zawsze miałam problemy gastryczne, ale mimo to lekarze mnie zbywali, nie traktowali poważnie, zwalali je na alergie (chociaż nie chcieli mnie skierować na testy) a w kartę nic nie wpisywali lub, że to nerwowe.
W końcu rok temu zaczęłam się leczyć prywatnie (też nie bez problemów z lekarzem, który przestał mnie słuchać). Ostatecznie stwierdzili u mnie poważne IBS i alergię na gluten (tylko dzięki temu, że przypadkowo wyszło to w testach, które musiałam zrobić w zupełnie innym celu, w innej placówce).

Ale zmaganie się przez tyle lat z objawami, użeranie się z lekceważącymi mnie lekarzami a teraz z „leczeniem” odcisnęło poważne piętno na mojej psychice. I pojawił się kolejny problem: ze względu na konieczność utrzymania bardzo restrykcyjnej diety nie jestem w stanie podjąć jakiejkolwiek pracy a dla lekarzy jestem „zdrowa”, bo to tylko dieta i nie chcą mi wystawić papierów do zusu o rentę a nawet, gdybym dostała się jakoś przed tę komisję, to prawdopodobnie też nie uznają mnie za niezdolną do pracy. I zupełnie nie wiem, co mam dalej zrobić. Nie mam za co żyć a do pracy się nie nadaję ani ze względu na leczenie ani ze względu na mój obecny stan psychiczny.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez czarnobiała mery 17 sty 2015, 19:30
Zaczęłam ostatnio jeść tribux na zespół jelita nadwrażliwego i nawet działa.

przez wielbłądzica 18 sty 2015, 00:49
Dolegliwości związane z IBS mam od 6 lat i bardzo się z tym męczę.Utrudnia a czasami wręcz uniemożliwia mi to życie w społeczeństwie. Żadne leki zapisywane przez gastrologa czy psychiatrę mi nie pomagają. U mnie jelito drażliwe związane jest z fobią społeczną. Chodziłam na terapie grupowe z marnym skutkiem bo trudno jest się na taki temat otworzyć przed grupą ludzi. Jedynym wsparciem dla mnie jest czytanie tego forum.

przez czarnobiała mery 18 sty 2015, 00:55
Mi ten lek zapisany przez lekarza pomaga objawowo. Problemu nie likwiduje.

przez cyklopka 18 sty 2015, 01:32
Ja chodzę na terapię, ale planuję się też udać do dietetyka.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez ryska 18 sty 2015, 10:35
wielbłądzica a miałaś robione testy alergiczne lub sama próbowałaś kombinować jakie jedzenie Ci szkodzi? Stosujesz jakąś dietę?
Mnie leki też nie pomagały, stres/ lęki oczywiście wzmagają objawy, ale odpowiednia dieta w dużym stopniu zmniejszyła dolegliwości.
agorafobia, choroba sieroca, DDD, DDRR, mieszane zaburzenia lękowe, nerwica lękowa, nerwica natręctw, osobowość anankastyczna, osobowość unikająca, osobowość zależna, socjofobia, zaburzenia adaptacyjne, zaburzenia depresyjne... cdn. ?

przez wielbłądzica 18 sty 2015, 13:51
Próbowałam diet na początku schorzenia do póki gastrolog nie powiedział mi, że to na tle psychicznym. Gdy jestem sama w domu nie mam takich problemów. Dlatego wtedy daje sobie czasami upust z jedzeniem, bo wśród ludzi zjedzenie czegokolwiek wiąże się z problemami. Jak byłam w szpitalu psychiatrycznym też zarządziłam sobie restrykcyjną dietę, bo bardzo się denerwowałam wśród ludzi.

przez ryska 18 sty 2015, 19:43
wielbłądzica z mojego doświadczenia wynika, że jak gastrolog nie wie co jest pacjentowi, nie chce mu się kombinować, nie potrafi szybko przypisać jednoznacznie konkretnej choroby, to idzie na łatwiznę i zwala wszystko na psychikę. Oczywiście psychika ma duży wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego, ale to zazwyczaj idzie równolegle: psychika wpływa na brzuch a problemy z brzuchem na psychikę.

Moim zdaniem mogłabyś jeszcze popróbować z dietą, to nie zaszkodzi (o ile będzie to dieta rozsądna, najlepiej ustalona z dietetykiem, pod kątem IBS). Po miesiącu powinnaś zauważyć, czy dobrze Ci służy. Niektóre produkty musiałabyś odstawić na pewno. Przy wielu jest to kwestia indywidualnej tolerancji. Ja na przykład mam tylko około 20 produktów, które mogę jeść względnie bez obaw, na wszystkie inne źle reaguję.

przez wielbłądzica 18 sty 2015, 22:18
Mi nie szkodzą pomidory z oliwą. Poza tym próbowałam już różnych rzeczy jeść i za każdym razem było fatalnie. Za bardzo koncentruje sie na brzuchu, bo wiem, ze stamtad beda problemy i za chwile rzeczywiscie sa. Gdy mam zaufanie do kogos to nie mam tego. Na razie z dietetykiem czekam. Wszelkie problemy biorą się ze spięcia.

Sortuj wg