Problemy gastryczne, jelito nadwrażliwe, brzuch, itp.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

przez TOFIK 16 paź 2006, 12:49

przez atrucha 16 paź 2006, 13:56
dwayne..Pocieszę Cię. Znam ten bolesny temat. Potwornie cierpiałam bo układ pokarmowy dawał mi popalić. Też zaliczyłam niemal wszystkie badania :? Kiedy okazało się,ze to nerwica i zastosowano odpowiednie lekarstwa (przeciwlękowe),właściwie wszystkie dolegliwości minęły. Teraz tylko coś sporadycznie zgrzytnie,ale nie ma zupełnie porównania.. Komfort niesamowity..
Przyjaciel forum

przez Poziomka 16 paź 2006, 19:51
Witam! Ja też jestem nowa na tym forum. Też mam zdiagnozowany zespół jelita drażliwego, napady paniki i objawy różne lękowe. Do mojego poprzednika: to tak niestety jest, nie wiesz, że czujesz potworny lęk najpierw pojawiają się objawy ze strony ciała, które sprawiają ze czujesz się tak jakbyś miał zjechac a dopiero potem kombinujesz czy to tym razem jakaś choroba czy znowu ten lęk...Ja chodzę od trzech lat na psychoterapię , która pomogła mi łapać pomału skąd ten lęk, uświadamiać sobie co spowodowało napad. Zwykle są to sytuacje które jakoś tam skojażam z wydarzeniami z odległej przeszłości. Z czasem te objawy zelżały, zdażają się żadziej i...uczysz się z nimi radzić ale jeszcze są...to nie odpuszcza tak szybko. Wierzę jednak że kiedyś całkiem odpuszczą. Tymczasem staram się w miarę możliwości nie rezygnowac z życia choc jest to trudne kiedy nie da się dojechać do miasta z pustymi spodniami albo zawroty głowy wyganiają Cię z lasu. Na jelita pomaga mi Debridat, myślę że dużo dobrego zrobiły też dla mnie krople Bacha. Trzymam się i Ty się trzymaj wygramy tą bitewkę ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kika76 18 paź 2006, 18:01
witam.............artucha a jakie to lekarstwa bierzesz??? bo ja jak narazie jestem 10 dni na pramolanie ale zadnej poprawy mam brac do około miesiąca a potem pani psychiatra powiedziała że zobaczymy czy bedzie zmiana leku........tez mam biegunki jak mam gdzies wyjść uraz psychiczny po 1 zdarzeniu .........szkoda gadać .życie ak narazie od 2 lat "przesrane" ale gdzie się da to wychodzę z domu.pozdrówka dla wszytskich :smile:

przez atrucha 18 paź 2006, 18:11
kika76 biorę Efectin ER 75 mg. Działa przeciwlękowo i antydepresyjnie. Poczytaj w subforum leki. Sporo tam napisaliśmy o nim ;) Pozdrawiam.
Przyjaciel forum

Grypa żolądkowa

przez artek28 20 paź 2006, 13:00
sluchajcie mam znow dzieny dylemat nie moge zalapac ktore z objawow sa nerwicowe a ktore nap autentyczne
np w czoraj wieczorem zaczelo mnie strasznie mulic jakies bole brzucha niestawnosci cala noc sie mieczylem nie moglem spac towarzyszylo temu wielkie kolatanie serca
a rano obudzilem sie i poczulem ze mam wielka goraczke tak gdzies ok 40 st dreszcze zawroty glowy
pierwsze co zrobilem o zmierzylem temp i .... nic tylko 37 zreszta temperatura 37 jeat stala jak w moim przypadku
pomozcie bo sam nie wiem co robic juz mnie to zaczyna meczyc
" Smutek dzielony jest smutku połowa a radośc dzielona jest radościa podwójną"

przez atrucha 20 paź 2006, 13:21
Grypa żołądkowa to zwykle wirus rota. Nerwicowcy - ci którzy skarżą się na problemy z układem pokarmowym - często mają objawy takie jak przedstwiłeś. Jeżeli nie zaczniesz wymiotować lub biegać do wc w ciągu najbliższych godzin tzn,że nic Ci groznego nie jest. ;) Wirus rota atakuje szybko i jego objawy (wymioty,biegunki,bóle brzucha,głowy,temperatura,ogólne osłabienie) są intensywne.Zwykle trwa 3-5 dni.Robi spore spustoszenie w organiźmie. Zauważyłam z własnego doświadczenia,ze rota uwielbia osłabione organizmy (np.zestresowane mocno).Bardzo łatwo go wtedy złapać.

Poczytaj sobie też temat "jelito wrażliwe".Ogólnie układ pokarmowy potrafi dać nieźle popalić.

Gdybyś poszedł teraz do internisty to zapewne postawiłby diagnozę: "niestrawność" ;) Taka najbezpieczniejsza jest.. :lol:
Przyjaciel forum

przez Jonasz 20 paź 2006, 22:45
Ja też walczę z IBS (a ang. zesp. jelita wrażl.) już z ... kilkanaście lat.
Gastrolodzy zlecali mi tylko badania na Helicobacter (test oddechowy, dwa razy - ujemny) i badają ogólnie - naciskają i osłuchują; mówią że na razie niepotrzebna jest kolonoskopia.
Banalnie też dodam, że o ile nerwica nie wywołuje IBSu, to wybitnie go nasila.
Z plusów: podobnie jak nerwica IBS nie jest śmiertelny, ani nie prowadzi do żadnych poważnych chorób,
Z minusów: w zasadzie jest nieuleczalny, po prostu jelito tak chodzi i trudno...; podobno po 50-tce objawy się zmniejszają.
Pozdrawiam IBSowców,
J.

przez agapla 21 paź 2006, 17:11
Grypa zołądkowa u każdego ma inny przebieg , ja na nią choruję co roku a w zeszłym roku powaliła całą moją rodzinę po kolei a później i znajomych ,trwa kilka dni i zaczyna sie od własnie takiego zmulenia ale z reguły jest albo sama biegunka albo biegunka z wymiotami,bóle brzucha i albo wysoka goraczka albo stan podgorączkowy,chociaz tez róznie bywa bo moja matka miała tylko bóle brzucha i stan podgorączkowy.Mnie pociesza fakt że ma być na to szczepionka ;)

przez Poziomka 21 paź 2006, 23:07
A ja siedzę w związku z tą grypą trzeci tydzień na chorobowym...

przez atrucha 22 paź 2006, 09:37
agapla napisał(a):Mnie pociesza fakt że ma być na to szczepionka

Już jest :D Rotarix. Widziałam plakat reklamowy w przychodni. Szczepionka przeznaczona jest dla dzieci. Chciałam sprawdzić cenę szczepionki. Pytałam w dwóch aptekach i w żadnej z nich nie mieli tego wynalazku na stanie :?
Przyjaciel forum

przez agapla 22 paź 2006, 14:49
Szczepionka tylko dla dzieci a co z dorosłymi? ja już nie chce na to chorować :cry: jak ostatnio mnie złapała to miałam jednocześnie i biegunkę i wymioty, i omdlenie , o rany było tak źle ze aż miałam myśli żeby umrzeć byle by się ten koszmar tylko się skończył!

Sortuj wg